Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről? Ez...

Mit gondoltok erről? Ez valóban segíthet nekem az írásban? Megtalálom a választ?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az életemben van egy nagyon nagy kérdés. Többek között olvasás által is kerestem rá a választ sokáig, ma is azt teszem. Persze nem betegesen, reggeltől estig. De nem múlik el. Meghatározó, már már érzelmi értéke van. És emiatt is szerettem volna elkezdeni írni. Össze is állt a fejemben a történet, de még csak pubertásban van az írás technikám. De haladunk.


Szóval az a helyzet, hogy megállt számomra az idő, amikor eljutott a tudatomig, hogy egy ember lehet... gonosz. Hogy ez tényleg lehetséges. Van gonoszság, egy emberben lehet gonoszság. És abban a pillanatban minden amit addig gondoltam a világról összeomlott előttem. Fel kellett tennem magamnak a kérdést: tényleg létezik a 'gonosz'? Nehezemre esik elfogadni, hogy ez ennyire egyszerű, hogy az ember vagy jó vagy nem. Sok könyvet olvastam azóta, és valahogy a kérdést mintha mindben felfedeztem volna persze csak közvetve. De mind hozzájárultak ahhoz, hogy közelebb jussak a válaszhoz. Shakespeare, Voltaire, Goethe, Dickens, Hugo, Dosztojevszkij, Tolsztoj, Puskin, Courths Mahler, sőt még Stephen King is. Ezek a kedvenceim, de persze mindenevő vagyok, Harry Potter olvasó is vagyok. Rowling ugyanígy hozzátett valamit.


Jól választottam? Mármint az írás jó választás?


A másik ok, amiért írok kissé klisé de nem baj: bosszúból. Van köze ahhoz amit eddig írtam. Egyszer olvastam egy Stephen King könyvet, és volt benne egy gonosz, akit ha valakinek nekem lett volna okom gyűlölni. De nem tudtam. Nem tudtam elfogadni, hogy valóban gonosz. Hiányoltam, hogy a miért helyet kapjon. Kapott, de ez nem számított. Ettől még kis stílű, mellék gonosz szerepet kapott és úgy is halt meg a történetben. És azt éreztem, érzem ma is, hogy az írónak, ha úgy tetszik a történetnek nem volt igaza. Ez így nem volt helyes. És egy idő után azt mondtam, hogy na ezt nem, ezt az egyet nem. Majd én megmutatom! Hogy gondolja csak át mégegyszer mindenki, hogy hogy is van ez!


Bocsánat, sok lett, de ilyenkor kicsit szómenést kapok. És a véleményetekre vagyok kíváncsi.

Ne kíméljetek!



2019. júl. 31. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem létezik gonoszság vagy jóság, ezeket a címkéket az ember találja ki, miközben megpróbálja értelmezni a világot, de mindig csak a saját nézőpontjára hagyatkozhat.


Az ember egy túlélésre fejlesztett biorobot, elsődlegesen minden "gonosz", ami számára nem kedvező (a hurrikán; a nagy ragadozók; a másik ember, aki ugyanolyan éhes, mint én, ezért ellopja az élelmemet). Azt hisszük, tovább jutottunk az őskor ösztönlényeinél, de ez a tendecia szubtilisabb formában ma is jelen van.


A legnagyobb "gonoszság" talán a butaság. Minél butább, erkölcsileg fejletlenebb egy ember, annál valószínűbb, hogy kívülről gonosznak tűnik.

Emellett a frusztráció, szeretethiány, feldolgozatlan trauma is okozhat agresszív, negatív viselkedésmódot, amit gonoszságként értelmezünk. Tehát a gonoszság, még ha szándékosnak és tudatosnak tűnik is, gyakran sérelmeket, tudatalatti elfojtásokat stb. rejt.


Szerintem az, hogy könyvekben ilyen karakterekről olvasol, nem azt jelenti, hogy a valóságban is pont így léteznek. Jó dolog klasszikusokat olvasni, de emellett érdemes észben tartani, hogy ők egy másfajta világban nőttek fel, ahol a tudomány még nem volt fejlett, és a judeo-keresztény dualitás volt az általánosan elfogadott szemlélet. Szerencsére azóta jobban kinyílt a világ. Ajánlom Richard Dawkins, Carl Sagan, Friedrich Nietzsche, esetleg Eckhart Tolle könyveit (nem szépirodalom, de segíthet az ember megértésében).


Az írással kapcsolatban azt javasolnám, ne várj vele, amíg úgy érzed, "tökéletes" a technikád hozzá. Fejlődni folyamatosan lehet, a legjobb, ha írás közben teszed. Amikor én sokáig halasztgatok egy ötletet, a végére eltűnik a lendület. Semmi sem végleges, utólag úgyis visszatérhetsz még kijavítani részeket, ha úgy érzed.

2019. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írd ki magadból...
2019. aug. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!