Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 6 és 8 éves fiúnak milyen...

6 és 8 éves fiúnak milyen könyvet adnál, amit valóban élvezettel olvas/hallgat?

Figyelt kérdés
A kicsinek még én olvasok, mindenre nyitott de a vicces történetek a kedvencei. A nagynak minden jöhet, ami fantázia, varázslat. Harty Potter lázban ég, azt én olvasom fel neki többnyire, egyedüllassa lassanha halad. Most olyat keresnék amit egyedül is tudna olvasni.
2018. nov. 26. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Narnia?

Amúgy nálunk tök más a prioritás, mi lólázban égünk, de a Csoda és Kósza sorozat elképesztően vicces, sztem bejönne másnak is. :)

2018. nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dáné Tibor: Négy tenger hajósa

(a régi Delfin könyvsorozatból.)

2018. nov. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kiegészítés: Dáné Tibor regényét a 8 évesnek ajánlom.
2018. nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindkettőt megnézem. Köszönöm!

Egyéb ötlet?

2018. nov. 28. 21:22
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Én, Te, Ő

2. Rumini

3. Mondák könyve

4. Őseinkről-hőseinkről

5. Frakk

2018. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nem éppen a vicces kategóriába sorolnám, de a Hobbitot szerintem érdemes lenne elolvasnia majd. Tolkien gyerekeknek írta (érződik is, amikor az ember olvassa), rengeteg misztikus, izgalmas esemény van benne, itt-ott népmese jellegű. Minden fejezetben újabb fordulatos kalandba kerülnek a hősök, a fő céljuk a kincs megtalálása. Gyerekként én imádtam az ilyen történeteket.

A filmek brutalitása ne tartson vissza. Köszönőviszonyban sincs a könyvvel - pl. az utolsó csatára, ami a filmtrilógiában egy teljes rész, Tolkien egy fél fejezetet szán, de még akkor is csak érintőlegesen megy bele, hogy mi történt.

2018. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Karl May:Winnetou és a spin off regények.
2019. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!