Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó téma ez egy könyvhöz...

Jó téma ez egy könyvhöz szerintetek? Illetve jó a sztori? Az én könyvem lenne, egyszer.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy férfi szerelem is van a sztoriban, úgyhogy akit nem érdekel szitkozódó választ nem kérek. Egyéb kritikát elfogadok, nem kell puhítani.


Egy amerikai vidéki gimnáziumban kezdődik a sztori, a hatvanas években. Az iskola tele van tipikus nagymenőkkel, csendesebbekkel is - sajnos lúzerekkel, akiket ott 'nyomiknak' hívnak. Ezenkívül van az egyik osztályban egy amolyan magának való csendes srác aki nem sokat kommunikál másokkal, el van a gondolataival. A lényege, hogy sok kiskori trauma érte. a többi iskolában sokat bántották. A külseje nem különleges, de vonzó. Kívülről szimpatikus, normális srácnak tűnik. De elég haragtartó.

Van egy tipik 'vagány' banda, másokat zaklató, nyomikat szekáló rosszarcú fiúk. Természetesen van köztük egy nagyon agresszív tag. Kívülről egy agresszív hülyegyereknek tűnik. Akitől retteg mindenki. Őt verik a nevelő szülei, persze ez titok mindenki előtt. Külseje igencsak vonzó, noha fel se tűnik a legtöbb embernek, mivel visszataszító személyiségnek tartják.

Ők ketten a fontos szereplők. Mindkettőben van előítélet, rasszizmus, bizalmatlanok, haragtartók stb.


Részletek a cselekményből:

Egy nap az agresszív srácot úgy megverik, hogy elmegy otthonról, valahova ahol senki nem látja, reményei szerint.

Közben a csendes srác ugyanígy tesz. Ugyanazon a napon az ő apja hazajött részegen, a szülei veszekedtek, nem akarta ezt hallani.

Láss csodát: találkoznak. A csendes srác látja, hogy a másikat valaki megverte, először mosolyogni akar, aztán meglátja, hogy a bunkó srác a könnyeivel küzd. Nem tud nevetni, azt mondja ő tud szerezni valami fájdalom csillapítót. Szerez is.


Az elkövetkező időben ezek ketten távol tartják magukat a másiktól. Nem zaklatja őt a rosszfiúk bandája, ő pedig nem kerül az útjukba. Egy idő után találkoznak, a vagány kölyök pedig olyat tesz amit még soha. Megköszöni a múltkorit. És elmondja mi történt.


Idővel többet találkoznak, és olyan dolgokat mondanak el egymásnak amit senki másnak, mintha a másik megbízható lenne. Furcsa barátságot kötnek. Később ez a barátság a csendes fiú részéről, noha minden porcikájával küzd ellene, átcsap romantikus érzelmekbe. Egy időre a barátsag megszakad, amikor ezt felfedi. Ám a másik srác azon kapja magát, hogy hiányzik neki a barátja, és mintha ő is érezné. Később tehát (bár titkos, kicsit plátói de) viszonyt folytatnak.

Idővel ez is felbomlik, meet mindkettőnek az a baja a másikkal, hogy az nem hajlandó 'megváltozni' eléggé, bár az együtt töltött idő alatt jelentősen megváltozott mindkettő. A csendes nyitottabb lett, toleránsabb, a másik nyugodtabb, békésebb. De ez mindegy, a bandája tagja maradt, és haragtartó maradt bizonyos mértékig. Mindkettő. Egy nap a vagány srác nem megy el többé hozzá.


A gimi után elválnak útjaik. Felnőttként hetero kapcsolatokban élnek. Kb mintha mi sem történt volna, és nem esik nehezükre. Sőt. Innentől az ún csendes srác életével követhető inkább a történet. Mondhatni rossz útra tér, egy kisebb bűnbandába, ahol barátságot köt a főnökkel. Egy fiatal, elegáns, sármos pasival. (Emlékezteti egykori 'barátjára') Később ezek befolyásos maffiózók lesznek, a korábbi csendes srác lesz a főnök jobbkeze, bizalmasa és gyilkos keze. Bizalmas viszonyban, no azért nem 'olyanban', de majdnem.

Órákig képesek beszélgetni, gondolatokról, célokról, érzésekről. Évekik kitartva. Egyik lenyűgözi a másikat, és fordítva.



Bekavar a képbe, befolyásos bűnszervezeti életbe, és ebbe a mély barátságba, hogy felbukkan váratlanul az utoljára gimiben látott vagány srác, a régi 'barát', mint piti bűnöző. Először haragos találkozás, majd fellángolás, két kemény fickó között, újra mélyen megérintik egymás szívét, blba bla bla. A további konfliktusokat hagyjuk, a fantáziára bízom.


Azt hiszem ennyit elég erről elmondani. Így is túl sok. De nagyjából ez lenne a lényeges szál. Más is, de ez a két három szereplő.


Szóval, véleményeket szeretnék, milyen a sztori, milyen az ötlet, érdemes egyáltalán elkezdeni, vagy hagyjuk, vagy hagyjuk érni.


Jöhet.



2019. aug. 6. 15:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy vannak társadalmi kérdések amiket feszegetnék a műben, de azokat se idő nincs kifejteni sorban, és nem is az a lényeg, hanem a sztori előbb. Egyáltalán megfelel-e az ötlet. Próbálok nem hétköznapi módon leírni egy férfi szerelmet például. Nem a megszokott helyzetben.


Ja a későbbi részek a '70-es '80-as évek.

2019. aug. 6. 15:52
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem a maffiás és a maffiás-romantikus történeteket, mert ilyen emberekkel nehezen szimpatizálok, de szerintem akkor van ennek a legtöbb értelme, ha jól ismered a 60-as, 70-es, 80-as évek Amerikáját.

Aki olvassa, az biztos azt várná, hogy majd "visszaugrik" az időben.

Kezd el majd írni és meglátod, hogy milyen. Mutasd meg ismerőseidnek, esetleg olyannak is, aki jól ismeri ezt a fajta amerikai kutlúrát/világot, ha te esetleg nem vagy benne jártas.

2019. aug. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Általánosságban sokat olvasok a maffiáról, sok maffiózó filmet nézek, elég sok dokumentumfilmet is. Érdekes a téma, ezért van benne többek között ebben a történetben is.
2019. aug. 6. 16:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az más, ha jártas vagy benne, úgy lehet érdekesebb is.
2019. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Némi realisztikát is tartalmaz, a '70-es, '80-as évek amerikai eseményei egy része, az amerikai maffia akkori eseményeinek is egy része szerepet játszik. Csak kitalált szereplők szemszögéből.
2019. aug. 6. 16:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Szerintem érdemes elkezdeni írni, írás közben amúgy is majd sok részt valószínűleg átírsz, miután újraolvasod, szóval közben is érik, formálódik az anyag.

Meg írni csak úgy lehet megtanulni, ha gyakorlod. Ha most ezzel megszállt az ihlet, akkor nem érdemes tartalékolni.

Ha rossznak tartod/tartják, akkor később egyébként is átírhatod az egészet.

2019. aug. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😊 Várom még a válaszokat/kritikákat.
2019. aug. 6. 17:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ami azt illeti, főleg férfi szerelem van a sztoriban, a tényleges cselekmény, amiről szólna le sincs írva, mert a fantáziánkra bízod, így nehéz bármit is mondani, hogy főleg a karakterek háttér történetéről írsz. Továbbá nagyon nem szeretem, ha valaki lusta legalább munka-nevet adni a karaktereinek.
2019. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem akarok spiolerezni. Ami azt illeti mégis csak van rá esély, hogy egyszer befejezem ezt a könyvet is. Két fele van, ebből az első rész cselekményét leírtam, elég részletesen, a második feléből nagyon kevés részletet. Úgyhogy ez nem a hátterük. Több szálon fut, az egyik a férfi szerelem csak azt írtam le.


De köszönöm! :) Szeretem ha rávilágítanak a hibáimra. Az írástechnikám, a stílusom kezdetleges, de dolgozom rajta. Még közel sem mindent tudok az írásról. Az élet hosszú. Talán később, ha még lesz válasz mást is részletezek.


Más:

"Továbbá nagyon nem szeretem, ha valaki lusta legalább munka-nevet adni a karaktereinek."


Ezt hogy érted pontosan?

2019. aug. 6. 22:15
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt hogy érted pontosan?"


Úgy, hogy sokkal egyszerűbb lenne, ha mindkét karakternek ideiglenesen adnál nevet, hogy meg tudjuk különböztetni őket. nem lenne muszáj őket végül így hívni, csak sokat segítene az ilyen leírásoknál, ha lenne valami nevük.

2019. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!