Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok erről véleményt?

Holdvirág~ kérdése:

Mondanátok erről véleményt?

Figyelt kérdés
"Már szaladunk, többé kezedet sem fogom. Csak futunk problémáink elől. Megcsúszik lábam a füvön, elesek. Te még mindig rohansz. Segítségedért kiáltok, de te csak gyorsabban rohansz. Egy halk viszlátot suttogok, s elterülök a füvön. Ahogy fekszem, s folyatom sós könnyeim, rájövök, hogy végig én voltam a próbléma, ami elől futottál..."

2019. aug. 9. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ pontosan mi ez.

Ha egy vers akkor nem a legjobb, de nem értek a versekhez úgyhogy ne is törődj velem.

Ha egy részlet valami írásodból/történetedből, vagy egy prompt, akkor gratulálok. Megborzongatott. Tetszik!

2019. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem meg nem

annyira mesterkélt, pátoszos

2019. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kedves első, ez egy történetem egyik részlete.

Ízlések és pofonok, de köszönöm még egyszer!

2019. aug. 10. 16:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Konkrétan annyira kiszámitható. El kéne szakadni a kliséktől

Szerinted az jó hogy előled fut?

És ezt ennyire szájbarágósan kell előadni?

És ez futás is annyira elcsépelt

2019. aug. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy fekszem, s folyatom


Ez meg annyira midoros


Elnézést

Te kérted

En semmiképpen nem raknám ki ide az írásomat

2019. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kritikát!
2019. aug. 10. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Utálom a tőmondatokat. Komolyan nem tudtad volna ugyanezt hárommal kevesebb, de kétszer ilyen hosszú mondatban leírni? Így folyton megakad a szöveg, olyan, mintha minden mondat után szünetet tartanál. Nagyon zavaró az olvasásban. A másik meg, hogy tök álköltői az egész. Nem baj, ha hétköznapi nyelven írsz, főleg, ha E/1-t használsz. Sokkal érthetőbb és élvezhetőbb lesz a szöveg, arról nem is beszélve, hogy sokkal valóságosabbnak érződik tőle a főszereplő. Az ilyen kliséktől meg, hogy futunk a problémák elől, te meg előlem és társaik a hideg is kiráz. Ha rám hallgatsz, messziről elkerülöd őket. Ezerszer leírták már őket előtted, újat nem tudsz velük mutatni, érdekesebb nem lesz tőlük a sztorid és úgy összességében egy drámai szemforgatáson kívül mást nemigen váltanak ki az olvasóból. Hát, ennyit tudtam erről mondani.
2019. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam ezt is, meg a korábbi kérdésedben lévőt is.

Az a baj, hogy nem igazán lehet értékelni, mert egyáltalán nem a történetedet mutatod be, hanem hogy milyen csilivilin tudsz fogalmazni. Hogy egy hasonlattal éljek: képzeld el a történeted hátterét, mint egy mezőt, amin ott vannak a szóvirágaid (amiket most megmutattál). Itt-ott szépek lehetnek, de nem lényeges elemek. Neked, mint írónak az a feladatod, hogy az olvasóidnak építs egy utat, ami átível a mezőn, és elvezet a célig, a végkifejletig. Ha ebből az útból mutatsz egy szakaszt, azt már lehet érdemben véleményezni.

Pillanatnyilag attól tartok, hogy a virágaid annyira telenövik az utat, hogy az el is vész alattuk, rosszabb esetben nincs is ott. Ne kínszenvedés legyen a haladás. A virág arra jó, hogy rábólintsunk az igaz szépségére (amihez hozzátartozik, hogy lehet éppen bimbó vagy elhervadt állapotban is, nem okvetlenül virágbolti mű-pompával jelenik meg), és aztán máris továbbhaladjunk az úton (!). A távolban talán van egy új virág, amiben megint öröm lesz gyönyörködni, de ha mindenütt virág van, egyik sem lesz élvezhető, csak elszédít, és akkor nem is lehet haladni. A haladás nélküli beszéd (írás) az fecsegés, nem mesélés. Azért meg kár megvenni a könyvet.


"hogy végig én voltam a próbléma, ami elől futottál"

Ez akár egy végkifejlet is lehet, a főszereplő katartikus felismerése. Hiába klasszikus felismerés, egy egyedi háttértörténet segítségével új perspektívából mutathatod be. A többit meg szétszórhatod akár négyszáz oldal között is, ami a történetedet vezeti egyszerűen, lényegre törően, sallangok nélkül.

2019. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt tényleg zavaró a sok tőmondat, másrészt az is, hogy alig használsz névelőket.

Már szaladunk, többé a kezedet sem fogom. Csak futunk a problémáink elől.

Ettől nem lett kevésbé költői, de legalább nem irritáló.


Nekem valahogy így jobban tetszene, de ez persze egyéni vélemény:


Már szaladunk, többé a kezedet sem fogom. Csak futunk a problémáink elől. A lábam megcsúszik a füvön, elesek, te pedig továbbra is rohansz. A segítségedért kiáltok, mire még sebesen menekülsz. "Isten veled" suttogom, ahogy élesve, a nedves füvön hasalok. Az arcomon leperegnek az édes-sós könnyek, mert rájövök: a probléma, ami elől futottál, mindvégig en voltam.

2019. aug. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!