Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hermione miért Ronnal jött...

Hermione miért Ronnal jött össze a végén, miért nem Harryvel?

Figyelt kérdés
Nekem ez a mai napig nagy rejtély. Eleve Harry a főhős, plusz vele sokkal jobban egy hullámhosszon voltak, Ronnal rengeteget civakodtak, plusz Hermione okos, stréber alkat, Ron meg lusta és kevéssé intelligens. Ti értitek miért mégis Ronnan jött össze?

2019. aug. 13. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha Hermione Harryvel jött volna össze,akkor másképp is lett volna a történet. Az írónő így döntött,a többit meg képzeld magad.
2019. aug. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Úgy emlékszem egyszer maga Rowling is írta, hogyha ma írná a könyveket már Harryvel hozná össze.
2019. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg egyikükkel sem kéne összehoznia, ezzel kb. kinyírta a barátságukat.
2019. aug. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az klisés lett volna, és az ellentétek vonzzák egymást. És nem mintha Harryvel annyira hasonlítanának, szerintem Rowling jól tette, hogy Harryt Ginnyvel hozta össze. Mindketten vakmerőek és fejjel rohannak a falnak, és lehet, hogy rengeteget veszekszenek, de Hermione szerintem nagyon is jól megvan Ronnal.
2019. aug. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Rowling nem akart klisés lenni, hogy a főhős a női főszereplővel jön össze, és Ron szorul ki a hármasból. Utólag megbánta ezt egy interjúban, úgy rémlik. Egyébként szerintem is Harry-Hermione párosítás kellett volna, nem a klisé miatt, hanem mert ez a két személyiség jobban összepasszolt. Egy Hermione szerintem olyan férfit igényel, akire minden tekintetben felnézhet, Ronnak meg nem egy második Molly kellett volna, aki mindig mindent jobban tud nála. Hozzá szerintem illett volna Luna a maga flúgosságával...erre Luna is egy olyan férjet kapott, aki amúgy nem is szerepel a sorozatban, Rolf Scamandert, aki a mostani Legendás Lények széria főhőseinek a dédunokája. Ginny-t én a 7. rész eseményei alatt Neville-vel hoztam volna össze, akivel egy éven keresztül szervezkedtek együtt, Neville azalatt az egy év alatt megérett, olyan ember lett, aki elnyerhette volna egy Ginny szerelmét...mert nekem valahol ez is klisés volt egy kicsit. A Harry-Ginny párosítás.
2019. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Luna nem Nevillel jön össze a hetedik rész végén?
2019. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Az a hülyeség csak a filmbe került be.
2019. aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
98%

Neville Hannah Abott-tal jön össze.

De szerintem a Neville-Luna páros amúgy is olyan gáz. Mintha így nézték volna a filmesek, hogy kiket lehet még összehozni, és így "He, Neville menő lett. Kéne neki valami bige. Ejj, Hermioene foglalt, Ginny foglalt, Cho meg Harry exe. Van még nő nemű karakter ebben a sztoriban?" "Az a szőke csaj a láthatatlan lovakkal?" "Eh, jó lesz."

Amúgy én örülök a Luna-Rolf párosításnak. Ha Rolf csak feleannyira cuki, mint Göthe, még akkor is édesek. Biztos együtt vadásznak a narglikra🥰

2019. aug. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

"Egy Hermione szerintem olyan férfit igényel, akire minden tekintetben felnézhet"

Nem, szerintem egy Hermione jellegű erős női karakter pont nem igényli, hogy "felnézzen" valakire, ő egyenrangú társat szeretne. Egy domináns nőhöz elég jól illik egy laza, vicces, kicsit nyugisabb fazon, mert akkor nem vetélytársat látnak egymásban és nem akarnak uralkodni egymás felett. Sajnos az emberek fejében annyira benne vannak a hagyományos nemi szerepek, meg hogy a férfira "fel kell nézni", hogy azt tartják természetesnek, ha egy erős nő egy még dominánsabb férfival jön össze, de ez katasztrófát rejt magában, "két dudás egy csárdában" szindróma.

2019. aug. 22. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai napig városi legendaként kezelem a “Rowling megbánta hogy Hermione nem Harryvel jött össze” sztorit, mivel olyan mintha csak a HermionexHarry klub tagjai találták volna ki.

Ha meg tényleg mondott ilyet, akkor az azért is fura mert Ron és Hermione kapcsolata már az elejétől kezdve fel volt építve és a negyedik részben már mondhatni túl egyértelmű volt hogy a végén Ron és Hermione egy pár lesz

a Harry x Hermione párosítás egyébként működhetett volna, mivel nem annyira ritka hogy gyerekkori barátok idősebb korban egymásba szeretnek, de Harry soha egy pillanatra sem látta többnek Hermionét a fogadott testvérénél

#5

a Harry-Ginny párosítás nem klisés volt csak nem volt rendesen felépítve. lehet már csal az emlékezetem, de Ginny a könyvekben sem volt több egy hátterszereplőnél, ennek tetejébe Harryvel tulajdonképpen egyik pillanatról a másikra jön össze. Harry két évig bele volt zúgva Cho-ba, aztán összejöttek csak azért hogy Cho állandóan Cedric miatt sírjon és a végén szakítsanak azon vitatkozva hogy Hermione jogosan átkozta-e el Cho barátnőjét. Ezután a hazavezető roxforti úton Harry rájön hogy már nem érdekli őt Cho, majd cirka 2 hónappal később Harry már Ginnybe szerelmes és szenved ezerrel mert Ginny Deannel jár. Aztán mikor Ginny szakít Deannel, rövid időn belül máris összejön Harryvel és dúl a nagy szerelem.

Az egész olyan erőltetettnek és ugyanakkor komolytalannak is tűnt ezek miatt. Ennyi erővel Harry Lunával is összejöhetett volna, ott legalább voltak utalások hogy idővel Harry egyre inkább látta Lunában a számkivetett csodabogarat ami Harry is volt a muglik, de nem egy esetben a varázslók világában is. Egyébként az is lehetett volna egy opció hogy Rowling egyszerűre veszi a figurát és egy hétköznapi helyzetből épít fel egy szerelmi szálat, pl. Harry a karácsonyi bálon beszélget Parvatival és rájön hogy mennyire jól érzi magát a lány társaságában vagy a DS órákon ismer meg egy lányt

Így belegondolva Cho is egy hasonló eset volt hiszen Harry először egy kviddics meccs előtt találkozik a lánnyal, csak ugye a későbbi könyvekben Cedric halála eléggé tacsra tette Cho lelkivilágát így a kapcsolata Harryvel egy időzített bomba volt..

2019. aug. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!