Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Üdv mindenki! Szerintetek...

Üdv mindenki! Szerintetek megpróbálni írni egy művet magyarul, majd kiadatni, lehetséges lenne hogy sikeres lesz?

Figyelt kérdés

Úgy teszem fel ezt a kérdést, hogy már egy 60 oldalas "regénykezdeményt" már elkészítettem, de valahogy a TV és (főként) az internet korában egy ilyet elkészíteni megéri megpróbálni?

Szeretek írni, de kissé visszatart a jelenleg rengeteg féle és stílusú könyv/sorozat/film/anime, mert szeretnék valami egyedit alkotni.

Mielőtt bárki is kérdezni szeretné : az "irományomat" amolyan fantasy-tragédia-romantika kategóriába tudnám besorolni, egy kisebb animés beütéssel.



2019. aug. 13. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem manapság kezdő író könyvét inkább csak saját költségen lehet kiadatni. Híres/jó könyvek is sokkal kisebb példányszámban fogynak, mint pár évtizede, nem akarnak a kiadók kockáztatni.

Érdemes lenne inkább neten elkezdeni terjeszteni.

2019. aug. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon saját költségen tudod kiadni, amennyiben nem cuppan rá egy kiadó sem. Ha rácuppan akkor a kéziratot meg is veheti, szerződést is ajánlhat, de erre kicsi az esély. Külföldi kiadókkal próbálkozni talán (taalááán...) Mêg érdemesebb.
2019. aug. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben próbálnám az aranyosáson, novellapályázatain felméretni mit tudok igazából. Ne vedd rossz néven, de rengeteg önjelölt író van, kilencvenkilenc százalékuk semmit sem ér. Az araymosásnál meg profik nézik a beküldött műveket, és ha szerencséd van, a kiadó rá is harap rögtön az írásodra.
2019. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

Jó, valójában a kor édes mindegy, viszont ha még a tizennyolc év alatti korosztályt erősíted, akkor szerintem nem éri meg kapkodni. Van még időd, igazából a korod is édes mindegy.


Ezzel nem eltántorítani akarlak ettől a pályától vagy megmásítani a döntésedet, csupán azt mondom, várj. A magyar könyvkiadók többsége tényleg nem igazán szereti a kezdőket, a magánkiadatás pedig nem kis összeg. Valamint mi értelme kiadatni mondjuk tizenhárom évesen (ez csak példa volt, nem téged akarlak megítélni) egy művet, holott biztos, hogy az nagyon maximum csak a második műved lehet? Nem sok, valljuk be. Az idő során rengeteget fog változni az írásod, mindegy hány éve írsz fejlődni akkor is fogsz. Márpedig te azt mondtad, csak (ezt a szót kiemelném) egy hatvan oldalas történettel rendelkezel eddig. Szerintem szerezz tapasztalatot, fejleszd magad és az írásaid, próbálj ki új dolgokat, és ha már indent felfedeztél, a stílusod pedig kiforrt, akkor kezdj el írni egy olyan könyvet, amit kiadatásra szánsz.


Addig is mutasd meg pár embernek az írásaid, kérj kritikát, valamint az előzővel egyet értve nézd az aranymosást, az ifjúsági pályázatokat és ragadj meg minden lehetőséget.


Ha szeretnéd, én is szívesen segíthetek, mert így látatlanban igazából nem tudok sokat mondani. Hiszen tényleg az írásodon múlik minden.

Tehát ha esetleg megmutatnád valakinek, akkor én itt lennék rá, s ha szeretnéd, segítek is.

2019. aug. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Abból hogy animés "beütésű" a sztori, nyilvánvaló hogy fiatalka a kérdező. Gondolom fanficceken nevelődött.... Amivel nincs is baj, de rengeteg hasonszőrű író van. És egyről se tudok aki a könyvkiadásig eljutott volna. Max a wattpados hulladéktengerig.
2019. aug. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!