Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudok könyvet kiadni...

Hogyan tudok könyvet kiadni magamtól?

Figyelt kérdés

Tudok a magán könyvkiadásról, rengeteget olvastam de kérdéseim vannak. Van egy kész történetem, megvan a borító és minden más ami csak kell, viszont:

- Ha könyvet szeretnék kiadni, kiadó mindenképpen kell? Vagy elég csak ha a saját nevemmel kiadom? (Itt arra gondolok, hogy kell-e létrehoznom saját kiadót.)

- Vállakozást kell indítanom hozzá?

- Ha szeretnék saját kiadót létrehozni, ahhoz mi szükséges? Mik a lépések? (Nyilván a pénz az értelemszerű.)

Ez lenne az első, és sajnos nekem ezek kérdésként felmerültek, nem értek annyira hozzá.



2019. aug. 25. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egy könyvért felesleges és fenttarthatatlan kiadót nyitni. A magánkiadás lényege, hogy magánszemélyként adod ki, és nem kiadóként/kiadóval társulva.


Lényegében össze kell szedned a kézirazodat, és a megfelelő formátumban, nyomtatásra alkalmasra szerkeszteni (érdemes megfizetni egy szerkesztőt, aki átolvassa a sztoridat, és kiemeli a hibáidat, legyen az logikai vagy nyelvhelyességi). Aztán keress egy helyet, ahol számodra elfogadott áron kinyomtatnának és bekötnének X példány a könyvedből, amit aztán nem valószínű, hogy boltba tudsz juttatni, így neten kellene próbálkoznod eladni, a szállítást megoldva az esetleges rendelés esetén.



Érdemesebb beküldeni egy kiadónak, úgy nagyobb eséllyel kerülsz könyvesboltba, ha tényleg jó, amit írtál. Pályázattal is próbálkozhatsz, pl. Könyvmolyképző Aranymosás.

2019. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!