Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kell JÓ könyvet írni?

Hogyan kell JÓ könyvet írni?

Figyelt kérdés

15 éves létemre elkezdem írni egy fantasy regényt, már egy oldal megvan, de szükségem lenne némi tanácsra, hogy hogyan legyen mindenki számára élvezhető?

Magamat, ítélve elég sok ötletem van hozzá, de tudtok pár oldalt ami a segítségemre lehet?


Köszike:)


2008. nov. 15. 19:07
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Ja és ha gépen irod mindenféleképpen olvasd el utána ne csak az aláhúzottakat javítsd ki mert nem mindegy, hogy szar vagy szár és nem húzza alá mert mind a kettő értelmes!
2011. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Dominik98 válasza:

Hello,

Én is neki szeretnék állni egy Fantasy könyvnek.Az említett oldalt tanulmányoztam,de még van néhány kérdésem,amúgy az oldal remek.

Azt írja,hogy csak írjam le,és ne töprengjek egy mondaton,mert akkor az bonyolult és természetellenes lesz és az ember elfárad az olvasásában,olyan kell hogy az olvasót csak úgy sodorja át az oldalakon,és ne unja meg.De attól tartok,hogyha csak írom,és nem bonyolítom túl a mondatokat,akkor keveset fogok írni.Van ötletem sok,de nem akarok jeleneteket ismételni,hogy valami vastagsága legyen is a könyvnek.Szerintetek érdemes ezt a módszert alkalmazni?

A másik kérdésem,hogy milyen programot használjak a könyv megírásához?Az előző könyvemet,amit elkezdtem,azt Microsoft Word 2007-tel csináltam,csak az volt a baj,hogy a történet az történelmi volt,és nem sokat tudok arról az időszakról.


Segítségeteket előre is köszönöm

Dominik

2011. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Istenem, de jó, hogy van ez a téma! Pont ilyesmin gondolkodtam, de féltem, hogy hülyének néznek, ha ilyen kérdést felteszek :)

Egy tipp, ha elkészült a nagy mű:

e-book formájában itt is kiadathatjátok, ha elfogadják, rögtön a webáruházba kerül a mű. Nyilván nem olyan szuper, mintha tényleg könyvformban megjelenne, de nagyobb rá az esély.

www.publio.hu

:)

2011. dec. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

iromuhely.hu - gyakorlati tanácsok az írásról. Vagy [link]


Illetve: facebook.hu/iroklub

2012. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Solonariwan ***** válasza:
Irtam privát üzenetet neked várom a véleményed:)
2012. ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Solonariwan ***** válasza:

mellesleg Kurt Vonnegut tökéletesen leirja az alapokat.

bár ez nem garancia, hogy lesz egy több száz oldalas könyved. de mindenképpen nagyon hasznos.

2012. ápr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Mikor megláttam ezt a kérdést, nagyon megörültem, mert pont én is ilyen jellegű kérdésre keresem a választ.

Elolvastam egy-két linket, de még mindig homályos egy rész.

Kinyitottam már jó pár könyvet, és a történetek, ugye múlt időben vannak írva, de nekem az a kérdésem, hogy lehet keverni a történetben a múlt és jelen időt, vagy ez egy tipikus hiba?

A választ előre is köszönöm, a kérdezőnek, pedig sok sikert kívánok, és szerintem ha van ihlet menni fog egy élvezhető, érthető történet írása.

2012. máj. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
utolsónak: A múlt idő és a jelen idő keverése, nem mindenféle esetben elfogadhatatlan. Például, hogyha ezt úgy gondoltad, hogy az egyik fejezet szól gy főszereplőről, jelen időben, aztán a következő fejezet, egy másik főszereplőről szólt, aki mondjuk régebben élt, és ez a fejezet múlt időben van az elfogadható. Ha elkezdesz egy fejezetet jelen időben, aztán a főszereplő elkezd visszaemlékezni, a visszaemlékezés lehet múlt időben. De ha nincs rá indokod, hogy jelenről múlt időre válts, vagy fordítva, tehát két egymást követő sorban, egy párbeszédben, ahol a kérdés és a válasz ugyanabban az időben hangzik el, nem írhatod az egyikhez, hogy kérdezi, másikhoz meg, hogy válaszolta. Tehát csak akkor válthatsz, ha ennek oka van, figyelmetlenségből elfogadhatatlan! :)
2013. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Én is könyvet írok, már a másodikat, az elsőt elvetettem, nem tetszésem okából. Köszönöm a kérdezőnek, és a válaszadóknak, hasznosak. És itt egy kiadó, akik elég kecsegtető ajánlatot adnak, és legfőképp az első könyves szerzőket szeretnék elindítani! Ittvan: [link]
2013. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Pali1977 ***** válasza:

Stephen Kinget idézve írj sokat és olvass sokat mert más királyi út nem létezik.

Egyébként jók az oldalak, amiket megadtatok. Én az ötletek összegyűjtésére egy füzetet használok, és nem ragaszkodom túlzottan ahhoz,hogy egy ötletből egy történet legyen, inkább összegyúrom őket.

Egyébként minden író másként látja a mesélés "szabályait". King (ha már először őt említettem, azt mondja, hogy helyezd egy környezetbe, konfliktusba, és meglátjuk hogy cselekszik, míg Vonnegut azt írja, nem baj ha szadisták vagyunk a főhőseinkkel. Szóval mindenki maga tudja. Ígyis, úgyis lehet nagyot alkotni.

De tudod, mi az ami igazán számít? Hogy szeresd csinálni, és hogy mindent beleadj. Légy önmagad, és ne akarj más nagy írókat másolni. Mindenkinek megvan az egyéni stílusa.

Én például úgy fejezem be a napi írást,hogy nem egy fejezet végén, hanem hogy a vagy a vége előtt, vagy egy másik fejezetet elkezdve. Így lendületben maradok. :) Vagy kitörlöm az utolsó pár sort és újat írok, így megint "sztoriban leszek".

De különben tényleg egymástól a legjobb tanulni, és fogadd jó szívvel az építő jellegű kritikát.

Kipróbálhatod a www.fictions.hu/imagine oldalt, ami amolyan amatőr írók "lakhelye" Olvashatsz műveket, a kritikákat is persze és te is publikálhatsz (persze a helyesírásra figyelj oda mert GyK nagyon harap érte hihi. Persze nem ő az egyetlen admin, lektor).

És persze ajánlom ezt az oldalt: [link] Vagy ez: ami inkább stílusra vonatkozik: [link]

És ötletekre vonatkozóan ezt a 36 drámai helyzet című írást ajánlom a leginkább. Ezeket simán kombinálhatod, vagy kiragadhatsz egyet-egyet. A világirodalom összes művét ezek mozgatják, Polti nagyon jól fogalmazta meg őket. [link]


Jó jó abbahagyom már, mert nagyon sokat írtam, és másnak nem jut hely :) Végezetül, ahogy a japán mondja, ganbatte! (azaz mindent bele!)

2013. aug. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!