Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kell JÓ könyvet írni?

Hogyan kell JÓ könyvet írni?

Figyelt kérdés

15 éves létemre elkezdem írni egy fantasy regényt, már egy oldal megvan, de szükségem lenne némi tanácsra, hogy hogyan legyen mindenki számára élvezhető?

Magamat, ítélve elég sok ötletem van hozzá, de tudtok pár oldalt ami a segítségemre lehet?


Köszike:)


2008. nov. 15. 19:07
1 2 3
 21/21 Pali1977 ***** válasza:

Jaj, tudtam, hogy valamit elfelejtek. Van egy egész jó íróknak kitalált szoftver a Writer's café. Sajna saját szövegszerkesztője ugyan nincsen (használhatsz word-öt, openoffice-t bármit) de egy jó keretet ad, mert van benne név generátor, kreatív írás gyakorlatok, történetvonal stb. Sajna a gubanc az, hogy meg kellene venni a teljes verzióhoz, de ha felbattyogsz ide: [link] (ez a saját blogom) kiposztoltam egy szériált.

De használhatod az yWritert is, ami még jobb és ingyenes. Alaposan kidolgozhatjuk vele a karaktereket (előtörténetet is, mint a MAGUS szerepjátéknál) a helyszíneket ugyan úgy, különleges tárgyakat. Ja, és az ingyenessége mellett még magyarul is "beszél". Számolja a szavakat, és kiírja, melyik szó hányszor fordult elő a történetedben. Külön tudod írni a fejezeteket, és azokat is tudod még tagolni, amit RTF-be ment. A karakterekhez tehetsz be képet, hogy jobban el tudd képzelni a szereplőt.


A szereplő kidolgozására meg nézd meg ezt a "kérdőívet" Tényleg mindenre kiterjed. [link]


Na most már tényleg ennyi

2013. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!