Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Rendeltem egy eredeti idegen...

Rendeltem egy eredeti idegen nyelvű könyvet. Valószínűleg sok szót nem fogok belőle érteni. Ezeket érdemes egytől egyig kiszótárazni?

Figyelt kérdés

2019. szept. 11. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg akarod érteni a könyvet akkor nincs sok választásod. Ha csak nézegetni szeretnéd benne a képeket meg dísznek tartani a polcon akkor viszont nem szükséges.
2019. szept. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen és mivel nem ismered a szót, ezért célszerű mellé megvenni a hangoskönyvet is a kiejtés miatt, plusz akármikor visszahallgatod a már ismert szöveget, ha már elfáradtál a szótárazástól.
2019. szept. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*Ja, illetve hangoskönyvnél a narrátor hangsúlyozása is segít a szöveg jobb értelmezésében.
2019. szept. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre így még igazából nincsen jó válasz (de ha többet tudnánk, a választ akkor is neked kell megfogalmaznod magadnak). Regény, vagy szakkönyv? Van-e elég magabiztosságod ahhoz, hogy eldöntsed, a fő vonulat állandó értéséhez az az egy szó (és így ez a mondat, vagy más kis logikai vagy történési egység) nem kell? Ez nyilván egy rakéta használati utasításában cikisebb, mint egy versben.

Ha az egészet kiszótárazod, egy része úgyis elveszik, pláne, ha nem tudod megfelelő időn belül megerősíteni egy másik könyvben olvasással. Szóval attól is függ, neked az olvasás kisujjból jön, vagy nagy erőfeszítés (már bocs, de manapság az olvasás már nem természetes). Ez persze nem azt jelenti, hogy ne csináld, a nyelvtanulás nagyjából állandó erőfeszítés. Nekem az első "valódi" könyvolvasási élményem középfokú nyelvvizsga után egy évvel az kínszenvedés volt, annyi ismeretlen szó volt benne, hogy a szótárazás után újra kellett olvasnom az oldalakat. :D Aztán, ha az ember pár könyvön át szív, akkor már jön az olvasás gyönyöre (akinek persze az olvasás magyarul is jó mulatság volt).

2019. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, próbáld meg a szövegkörnyezetből kikövetkeztetni a szó jelentését és csak akkor szótárazz ki valamit, ha az nagyon fontos és végképp nem érted.
2019. szept. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Kobót mindenkinek. Minden könyvből le lehet tölteni előnézetet, amit elolvasva meg tudod állapítani, neked való-e a könyv, vagy túl nehéz.
2019. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok értelmes nyevtanulással kapcsolatos dolgot írtak eddíg itt, általában jók is azok a beirások, érdemes megfogadni öket.

Ha valaki nyelvet tanul, akkor egy könyv elolvasása mindenképpen ajánlott. A meg nem értett szavakat vagy kitalálja az ember, vagy

kiszótárazza. Az én gyakorlatom azt mutatta, hogy elöször megpróbáltam kitalálni, és utána tanultam rá egy szótárból.

2021. márc. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!