Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi lehet ennek a sci-fi...

Mi lehet ennek a sci-fi regénynek címe? (Leírtam azt a néhány dolgot, amire emlékszem belőle)

Figyelt kérdés

Kb. 20 éve olvastam egy kölcsönkapott könyvet. Valószínűleg nem valami nagy az irodalmi értéke, de zavar, hogy elfelejtettem mi volt ez.


Amire emlékszem:

- űrhajós-háborús sci-fi

- az űrlények messzire ki tudják ölteni a nyelvüket, és vágási sérülést okozni vele. (A nyelvük két szélén behúzható apó fogak vannak, és mikor visszarántják, ezek fűrészelik el a célpontot.)

- egy katona (aki talán hadifogságba kerül, de ez nem biztos) azon elmélkedik, hogy akkor ez az oka, hogy egyiknél se látott kézifegyvert - nincs rá szükségük a nyelvük miatt.

- az emberek védekezésében fontos szerepet kap valami "rezfejűek", vagy hasonló nevű osztag. Nekik agy-számítógép interfészt ültettek a fejükbe, és közvetlenül a gondolataikkal irányítják az űrhajókat

A könyv

- 2 kötetes volt, egyenként elég vékony. Egy nap alatt az egész elolvasható

- az rémlik, hogy külföldi szerzője volt, de elképzelhető, hogy álnéven kiadott magyar író írta. A srác, akitől ezt kaptam, adott kölcsön valami terminátoros regényeket is, amit szintén egy álnéven író magyar írt, szóval lehet, hogy ez a csodamű is tőle van :)


Hát, ennyi maradt meg. Előre is köszönöm, ha valakinek beugrik, hogy mi ez, és veszi a fáradtságot, hogy megírja :)



2019. okt. 1. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Basszus, ezt én is olvastam, de nem emlékszem. Nem lehet, hogy ez volt? Két vékony kötet.

[link]

2019. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, ez az! Köszi, már épp lemondtam róla, hogy valaki tudja :D


Boldog új évet! :)

2019. dec. 31. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!