Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van egy alaptörténetem,...

Van egy alaptörténetem, elolvasnátok ha meg lenne írva?

Figyelt kérdés

Történet:


Van egy lány, akinek az apja egy bukott angyal(Lucifer), és különleges képessége is van: képes dimenziók közötti kapukat (hasadékokat) készíteni.

Főleg fantasy típusú lenne, és egy kicsit ( jó a kicsinél jobban) romantikus. Viszont úgy gondolom túl sok a rossz fiú jó kislány felállású történet, ezért megcseréltem a szerepeket. A fiú egy arkangyal fia. Szó lesz benne a szüleik véget nem érő, örök harcáról, és a nekik betöltött szerepükről ebben a harcban. Szerelem, háború, harc és szenvedély. Erről szólna a történet.


Elolvasnátok?



2019. okt. 12. 14:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem viszont jó ötlet, viszont sokkal inkább hangzik egy tiniknek szóló Netflix sorozat tartalmának, mint egy sikeres és jó könyvnek.
2020. dec. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesebb lenne, ha jóban lennének, és bemutatnád Lucifer bukását egy modern környezetben. A lánya az ellenség oldalára állhatna, az ellenség fia pedig Luciferhez - majd ahogy a lány elfogadná az apját, úgy a fiúba is beleszeret és összejönnének. Tovább lehetne csavarni, hogy az ellenségnek van egy másik fia is, aki a testvérére vadászna.
2021. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

hasonló fordulatokat terveztem. nem pont ezt, de azt én is tudom, hogy ha csak ennyiről szólna, akkor unalmas lenne.

Ha érdekelne, akkor írj rám privátban. elküldöm az ötleteim. és te elmondhatnád róluk a véleményed

2021. jan. 4. 20:37
 14/21 anonim ***** válasza:
68%
Még mindig jobb szerelmes történet, mint a Twilight :D
2021. jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszi😂
2021. jan. 4. 22:49
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, szerintem mindenképpen írd meg! Nem számít az sem ha senki sem fogja elolvasni. Ha szeretsz írni, akkor csináld!


Egyébként talán valóban sablonos, de kisebb csavarokkal, ahogyan azt egy előttem levő válaszoló is írta, sokkal érdekesebbé lehet tenni.


Nem is beszélve arról, hogy vannak akik kifejezetten imádják az ilyen Lucifer, angyalok, jófiú/rosszkislány történeteket, még akkor is ha sablonosak.

Például a "magányos nők és magányos tinilányok" ahogy azt az első válaszoló oly jól megfogalmazta.:/


Bár nekem nem az eseteim az ilyen könyvek, de kapásból öt embert tudok akik teljesen odalennének érte. (Persze csak akkor ha jól van megírva.)


Ha esetleg úgy döntesz, hogy megírod, akkor dobj egy linket privibe, vagy küldd át. Szívesen elolvasnám! Kíváncsi vagyok végül mit hozol ki belőle!

2021. jan. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

a lányt elrabolták. Ő a pokol trónörököse, hatalmas ereje van. És nagyon nem akar segíteni elrablóinak.

* A fiú, aki az akciót vezette, szintén egy angyal(nem mintha nagyon lehetne más), és ismeretlenül is gyűlöli a lányt. Születése óta azt nevelték belé, hogy gyűlölje őt azért, amit az apja tett. Vagy nem tett.

* Azért rabolják el. Mert előkerül egy prófécia részlete. Lehet hogy hamisítvány, lehet hogy nem, de nem kockáztathatnak. A lány hatalmas veszélyt jelent.

* Leküldik őket az emberek közé, hogy teljesítsenek egy küldetést, ami már a két megbízott nélkül is kudarcra van ítélve.

* Mikor a lány megtudja, hogy a társa annak az arknak a fia, aki apját száműzte, bosszút forral. Foltot akar ejteni az ellensége becsületén. Lefekszik a fiúval, nem gondolva a következményekre.

* A prófécia hiányzó részeit keresve egyre többet tudnak meg a másikról, de ez nem jelenti, hogy megkedvelnék egymást. Egyszerűen ha túl akarják élni a rájuk bízott feladatot, akkor meg kell ismerniük egymást.

* Rengeteg vita van közöttük, részben az egymás iránti kölcsönös gyűlölet részben pedig a kiderülő titkok miatt.

* Közben a lány egyre gyengébb és betegesebb. A fiú nem tudja, mit érez ezzel kapcsolatban. Hisz örülnie kéne. Erre nevelték. De valami miatt félti a lányt. Úgy érzi, az ő élete is függ tőle.

* Egy bukott angyaltól és egy démontól olyan információhoz jutnak, amik mégis elérhetőbbé teszik a célt.

* Megtalálják a prófécia hiányzó darabját. Két különös könyvvel. A két könyv egy-egy naplót takar. Amikből olyan dolgok derülnek ki, amik ledöntik a falakat az általuk természetesnek vett világok között. Megtudják, hogy az az oldal, amelyik azt hitette el mindenkivel, hogy csak jó, nem feltétlenül az. És megtudják, ki a lány anyja, illetve mi apja igazi száműzésének oka.

2021. jan. 21. 20:27
 18/21 A kérdező kommentje:

A lányt azért nem tartják fogságban, mert szükségük van az erejére. Azért hajlandó egy cseppnyi együttműködést is mutatni, mert öccse életével zsarolják.

A feladatot azért tartják lehetetlennek, mert az angyaloknak se sikerült. Viszont a lány képessége minimális esélyeket biztosít, és mivel eleve útban van nekik, az se baj, ha meghal. Egy gonddal kevesebb.

A prófécia Lilith-töl került hozzájuk, ezért nem lehetnek teljesen biztosak a hitelességében.

És újraolvasva a lány gyengülésére se tértem ki.

Egyrészt teherbe esett a fiútól, másrészt egy démon megfertőzte.

Mikor megtalálják a prófécia másik darabját, az is kiderül, hogy a lány miért veszélyes rájuk. A születendő gyerek miatt. Akinek a létezése a látszatát is eltörli annak az ideális, fekete-fehér világnak, amit az angyalok mutatni akarnak.

2021. jan. 21. 20:29
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez az ezredik hasonló ötleten alapuló regény.

Angyalok, nefilimek, szerelmi szál... semmi újdonság, vagy eredetiség nincs benne.


Az ilyen "tucat"-történeteket nagyon jól kell megírni, és kell beletenni valami pluszt, ami kiemeli a többi, témába vágó könyv közül, amihez a rosszlány-jófiú alapszál nem elég.

2021. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
es legalabb mindketten meghalnak a vegen?
2021. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!