Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Matematika tanuláshoz jó a...

Matematika tanuláshoz jó a Műszaki Matematika c. sorozat?

Figyelt kérdés
Villamosmérnöki szakon vagyok.Nem olyan rég találtam ezt a sorozatot és az érdekelne,hogy ez a sorozat jó-e matematikát tanulni?Egyik főérve,hogy elég olcsón lehet beszerezni a köteteit az antikváriumokból.Bár kicsit régi sorozat...

2019. nov. 6. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

A Gáspár gyula szerk?

Amúgy hol vagy villamosmérnöki karon? Mert a BME-n utoljára (ma 20:16-kor nézve) az összes régebbi jegyzet ("A BME régi szkennelt jegyzetei") letölthető volt. Azok már eretnek dolgok? Túl alacsony, vagy túl magas színvonalúak?

2019. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,Gáspár Gyula a főszerkesztője.Kandós vagyok.Azokat a jegyzeteket nem ismerem,de majd rájuk keresek.Csak azért kérdezem,mert az első része megvan a könyvnek és hogy érdemes-e beruházni a többire is?
2019. nov. 6. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, ha az a cél, hogy átmenj, akkor youtue-on keress a feladatok után. És gyakorolj. Sokkal célravezetőbb, amúgy én mindig példákon keresztül értettem meg. Tény bizonyításokat nem mindig tudtam, de engem abban a mélységben nem érdekelt, csak legyen meg a 4-es.
2019. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én is a példamegoldás alapvetőségéről írtam pár napja matekkal kapcsolatban. De azért hadd kérdezzem meg, mit értettél meg példákon keresztül? Mert én azt, amit tanultam. De szerinted meg nem kell elolvasni, hogy mi a Pitagorász tétel? Csak gyakorolni? A... akkor mit is? :)


Kérdező, ha az első köteted van meg, akkor hadd találgassak, pdf-ben? :) A többit nem ismerem, csak az elsőt vettem meg 75 körül (és szkenneltem be az elmúlt években, hátha hasznos lesz valakinek, inkább, minthogy egyenesen kidobjam) mert nem találtam jobbnak, mint az általam már említett jegyzeteket. Különösen, hogy azért a vizsgakövetelmények meg kimondottan a jegyzetek szabásmintái alapján lettek megvarrva.

2019. nov. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én BME-n elsősorban a saját előadásjegyzetemből tanultam (nagyon jó előadóm volt), másrészt az Obádovics-féle Felsőbb matematikából (+példatár). Szerintem azt is érdemes megnézned.


Amúgy a titkos tipp: egyetemi könyvtár. Bemész és ingyen kiveszed a választott jegyzetet, akár többfélét is, úgy kiderülhet, hogy hozzád melyik sorozat tárgyalásmódja áll a legközelebb.

2019. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!