Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani néhány...

Tudnátok ajánlani néhány viccesebb könyvet?

Figyelt kérdés

Karácsonyra szeretném anyának (45),

nem kifejezetten "vicc könyvet", hanem olyasmit ami humoros, ugyanakkor jó a története is.



2019. dec. 6. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom anyukád nem fantasy rajongó

Pataki Éva Még ​egy nő

[link]


"Bob szerint a világ" egy macska szemszöge

James Bowen Bob, ​az utcamacska

2 kötet jelent meg

[link]


Amit javaslok: [link]



moly.hu,lira.hu,vagy a legközelebbi könyvesbolt :)

2019. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

#1es vagyok.Bocs én 36 vagyok,szinte "minden-evő".

Amit még javasolni tudok az ajándékutalvány,például egy fotós bögrével.

Akkor maga választhat.

De nézz szét a könytáratokba,kérdezz meg màs családtagot,hátha van olyan könyv ami " hiányzik a könyvtáratokból",akár 80-as évek beli köny,és neten találsz új kiadást

(Én 2010-be a "Klinikát" és a "Kórház a város szélén" cimű könyveket szereztem meg így,édesanyám nagy kedvencei voltak)

2019. dec. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pl. a Fejős Éva könyvek.

Érdekes sztorik, egy kis útirajz, egy kis romantika, itt-ott humor....

2019. dec. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon vicces és egyben izgalmas Vavyan Fable: Jégtánc c. könyve, illetve Douglas Adams - Galaxis útikalauz stopposoknak, de ennek sci-fi a műfaja. Aztán vannak a Terry Pratchett könyvek, mindegyik sírva röhögős, ezek fantáziavilágban játszódnak, általában varázslók és normál emberek között, bár TP-nél eléggé tág fogalom a normál. A Kaszás c. könyve szerintem az egyik legjobb, arról szól, hogy a Halál szabadságra megy, majd mezőgazdasági idénymunkát vállal az emberek között és alkatából kifolyólag mulatságos kalandokba keveredik. Eközben van pár másik szál is persze a történetben, csak a címét akartam megmagyarázni. Illetve van még egy régebbi kedvencem, lehet hogy édesanyád is ismeri, Erich Kästner: Három ember a hóban. Ennek ilyen félreértéses alaptörténete van, ebből fakad minden komikum, hogy egy síparadicsom szállodájába érkezik pár vendég, az egyik egy csóró, aki nyert egy utazást, illetve egy álruhás milliomos, akinek az érkezéséről meg titokban tájékoztatják a szállót, aztán összetévesztik őket.
2019. dec. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1.) 4.)

Szereti azért a Fantasy -t,

Harry Potter, Gyűrük ura nagy kedvence.

2019. dec. 7. 00:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Terry Pratchett bejönne neki szerintem. Szerencsére termékeny író volt, ezzel a varázslós világgal meg jóval megelőzte Rowlingot. Viszont most peches módon alig lehet új kiadású könyvét kapni és az antikvár kínálatban is alig lelhetők fel a legjobb könyvei, ami azért érthető, hiszen remekül ír és akárhányszor újra lehet olvasni a műveit, úgyhogy ha valaki egyszer rákap, nem szívesen válik meg a legjobbaktól. Ezt még itt pont megtaláltam: [link]
2019. dec. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!