Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben a Black...

A Harry Potterben a Black nővérek szerették egymást?

Figyelt kérdés

Narcissa Malfoy, Bellatrix Lestrange, Adromeda Thonks.

Ugye tudjuk Andromédát kitagadták, mikor hozzá ment egy mugliszületésűhöz.

Bellatrix és Narcissa viszonya érdekes. Például volt egy alkalom, amikor Narcissa pálcát fogott Bellatrixra és azt mondta, hogy ő már bármire képes (mármint Narcissa) aztán Bellának volt egy mondata, hogy ő simán feláldozná a saját fiait, ha lennének neki, amiből arra tudunk következtetni, hogy Narcissát is simán megölte volna, ha Voldemort erre kéri. Aztán kérdéses Narcissa és Androméda kapcsolata.

Tehát: Milyen Narcissa és Bellatrix kapcsolata?

Milyen Androméda és Narcissa kapcsolata?



2019. dec. 23. 21:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen, “vérárulók” lettek. Mondjuk az ifjú Malfoy szerintem örült neki, hogy egyáltalán életben van, azok után amit Voldemort művelt vele mind fizikailag, mind mentálisan. De inkább mentálisan. Draco egyébként sosem hitt igazán ebben az egészben. Pofázni mindig tudott, de egy besz@*ri alak volt, aki évekig mocskolta a sárvérűeket, de amint éles lett a helyzet, már inkább kiszállt volna.
2019. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
De azért mocskolt mindenkit, mert ezt várták el tőle otthon meg náluk ez volt a normális és ebben nőtt fel szerencsétlen gyerek.
2019. dec. 28. 21:56
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

Hát igen. Döntési lehetősége mindenkinek van. Draco, Siriushoz vagy Andromedához hasonlóan donthetett volna a sötét oldal megtagadása mellett. De nem tette. Valószínűleg azért, mert neki kényelmes volt ott úgy - már persze eleinte, utána meg már nem volt vissza út. Kérdés, hogy amennyiben neki is utálatos anyja lett volna, mint Siriusnak, nem-e döntött volna másképp. De ez fordítva is igaz. Ha Sirius jól érzi magát otthon, a szülei nem hisztiznek, mert griffendéles, hanem ezzel együtt elfogadjak és támogatják, de közben a szobatarsai ellen hangoljak, vajon szükségét érezte volna a párt váltásnak? Szembe fordult volna egy szerető családdal 3 barátért, akikkel iskola után lehet megromilk a kapcsolata?

És szintén, ha mugli, de gyűlölködő, varázslókat elitelo szülei vannak, egyértelmű a döntése? Azt hiszem, valami ilyesmi helyzetet látunk Pitonnál. A két karakter között mindig is valami furcsa, nyakatekert párhuzamot láttam. De bárhogy is, szembe szállni az ember szüleivel, a családjával, minden esetben nehéz, és erő kell hozzá.

És ott van Andromeda, aki épp olyan körülményekkel rendelkezett, mint Narcissa és Bellatrix. A különbség itt valószínűleg az, hogy ő belezugott Tedbe, aki történetesen sarveru volt. És neki ez a szerelem többet jelentett. Narcissa valószínűleg szerette Luciust - bár itt megint csak érdemes elgondolkodi azon, hogy mit értünk szeretet alatt. A lényeg, hogy számára megfelelőek voltak a körülmények.

Tehat mindenki döntött valahogy, és ebben nem csak a személyiségük, hanem az adott körülmények is beleszóltak. Draco azért döntött a sötét oldal mellett, mert ebben nevelkedett, és mert ott elismerték, kedvező volt számára a "mindenkinél jobb vagy" duma. Persze a kesobbiekben, amikor latra, hogy nem lesz így jó, megprobalhatott volna tenni valamit, mint pl Regulus. De ezek szerint, ő gyengébb volt, illetve számára továbbra is nagy befolyása volt annak, amit a szülei mondták.

2019. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Draco szerette a szüleit, ezért is befolyásolták, mellesleg az sem mindegy hány éves az ember. Ha ő mondjuk 13 évesen elkezdte volna hangoztatni, hogy ő nem áll a szülei oldalán és mondjuk kitagadják hova megy? Mellesleg a háza is ellene fordult volna. (Crak, Monstro, Blaise, Nott, Pansy kérdéses, mert ő oda voltak érte) Mellesleg volt valami talán Pottermoreon, (de nem biztos), hogy Draco annyi idősen, úgy, hogy egész életében ezt mondták neki, nem tudta, hogy miket is mondd, nem fogta fel a súlyát, csak ugye akkor amikor láthatta élőben. A gyenge jellem meg az elkényeztetésnek köszönhető.

Persze, ha otthon vitáik vannak valószínűleg megkérdőjelezte volna a dolgokat, vagy, mint Androméda esetében, hogy beleszeret valakibe (ami mondjuk be is következett, ha úgy nézzük) mondjuk, ha Harry Potter női karakter lett volna szerintem lettek volna érzései iránta.

2019. dec. 28. 23:22
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyébként, van egy fanmade film a Black nővérekről, ez szerintem elég sok mindent elmond. Szerintem nagyon jó, van magyar felirat is. Nem tudom, hogy egyébként mennyire van a történethez köze, de ebben egy választ kapunk Bellatrix mentális sérülésére is, stb.

https://www.youtube.com/watch?v=0hrcRtu45TU

2021. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!