Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter könyv sorozatot...

A Harry Potter könyv sorozatot érdemes lenne elkezdeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A filmeket már többször láttam és nagyon megfogtak, maga a történet, a szereplők és persze az egésznek az univerzuma. Többen mondták, hogy könyvbe sokkal jobb és részletesebb is. Az érdekelne, hogy tudom ugye mi a történet... de èrdemes-e így is elkezdeni? Köszi előre a válaszokat:)

2015. dec. 30. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, 24 évesen most kezdtük el a párommal, én angolul (gyerekként olvastam magyarul többször), ő most olvassa először magyarul. Ő ugyanígy volt, a filmeket rongyosra nézte, de elmondása szerint tetszik neki a könyv, csak állandóan mondogatja, hogy ez, meg az nem is volt benne a filmben.


Viszont: Akármi is legyen a közmegegyezés, és akármekkora szentségtörés ilyet mondani, szerintem ha teheted, angolul olvasd. TTB fordítása gyerekes, sok helyen komolyan vehetetlen, szóviccek, nyelvi lelemények maradnak ki, és nem utolsósorban neki köszönhető, hogy itthon mindenki gyerekkönyvként tartja számon.

2015. dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp olvasd el, mert zseniális

Szerintem a magyar fordítása is nagyon jó

Olyan dolgok derülnek ki benne amiről a filmben szó sincs

2015. dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A nyelv attól függ, mennyi idős vagy. Ha gyerekfejjel olvasod, tökéletesen megfelel a fordítás, a feladatát ellátja. Ha felnőtt vagy, és kicsit komolyabb fantasyként akarnád olvasni (megállja a helyét tökéletesen, főleg a 3. könyvtől kicsit komolyabb a hangvétele is, és az írói stílus is megérik) akkor csak az eredetit. Higgy nekem.
2015. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ui: persze ha az angolhoz nincs hozzáférésed, vagy nem elégséges a nyelvtudásod, ez ne tartson vissza, csak ha van választásod, inkább az angolt.
2015. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes.
2016. jan. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Meggyőztetek! Ment a zöld pipa:)
2016. jan. 1. 14:14
 7/10 anonim ***** válasza:
9 évesen keztem el 10 évesen befejeztem szerintem érdemes.
2016. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen!!!


A filmből rengeteg dolog kimaradt!

Ha részt vennél egy kimúlásnapi partyn, ha nem tudod ki Winky vagy Hóborc vagy mik a durrfarkú szúrcsókok, ha nem tudod hogyan lehet bejutni a konyhába, hogy mi az a MAJOM, hogy ki adja ténylegesen Harrynek a varangydudvát és még sorolhatnám hosszasan, akkor mindenképpen olvasd el :)) Tán még az első film fedezi legjobban a könyvet, de igaziból az sem tökéletes :)

A többi meg már nagyon más.

2016. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 16 vagyok, eddig kétszer olvastama szériát magyarul, most kezdem angolul:D

Nem akarom leszólni a filmet, mert zseniálisak a szereplők, effektek és helyszínek, de akárhogy nézem, a könyvet meg se közelítik.Rengeteg minden marad ki, valamit át is formálnak hogy látványosabb legyen és így egy olyan ember aki nem olvasta nehezen érti meg.Én egyszer az 5.rész elolvasása után néztem meg a filmet és sose felejtem el hogy nevettem rajta:D annyira szürreális volt hogy a történet felét lehagyták hogy csak nevetni tudtam rajta:D Mondjuk nem hibáztatom őket, nem tudnak 10 órás filmet csinálni.Harry Potter első és ötödik része szinte ugyanannyi idő filmben, viszont az első rész alig több 200 oldalnál, az ötödik meg több 700 oldalnál is.Szerintem senkinek nem kell megmagyarázni, a számok magukért beszélnek, rengeteg minden maradt ki.

Olvasd el nyugodtan, szerintem nem fogod megbánni:)

2016. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen!! Ki ne hagyd, nagyon jo, oriasi elmegy lesz! <3
2016. júl. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!