Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudok Wattpad-on sok...

Hogyan tudok Wattpad-on sok olvasót, követőt szerezni?

Figyelt kérdés
Elkezdtem írni egy történetet kb. 3 napja... nem túl nagy a sikere és szinte csak én "olvasom" a Rough Diamond című könyvemet. Rendszeresen rakok ki részeket, ahogy időm engedi és mégsem jön rá szavazat... mi lehet a baj?

2020. jan. 4. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy

1. nem elég jó (mondjuk ez a wattpad føstengerében igazán nem szempont), vagy

2. nem a népszerű kategóriában írsz (pl kpop fanfiction stb)


Hirdetned kell, ajánlani másoknak.

2020. jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fanfiction kategóriában írok. Ezért sem igazán értem
2020. jan. 4. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A facebook magyar wattpadosok csoportba tedd ki,vagy hobbiírók illetve könyves csoportokba
2020. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Három nap alatt ne várj nagy sikert. Nekem kb. egy hónap volt, míg lett 1 állandó olvasóm. Idővel majd felfedezi valaki a könyvedet, csak várni kell. Bár szerintem az már rég rossz, ha emiatt aggódsz. Nem másoknak írsz, a lényeg, hogy élvezd az írást. Esetleg megpróbálhatsz minnél több címszót megadni (pl. romantikus, kaland, fiú, pénz stb...), akkor nagyobb eséllyel találják meg a könyved.
2020. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert nem lehet megtalálni?

Ne sértődj meg!

Beírtam googleba kidobott vagy ezer találatot, mert volt egy ilyen néven futó kihívás, azokat tette előre.

Rámentem a wattpadra, ott a keresőben kiadott 2 találatot erre a címre, az egyik egy angol nyelvű fic volt Sebastian Vettellel, a másik nem tudom miért került oda, mert egy zeneajánló.

Ezen kívül 20 ilyen nevű profil.

Ha szeretnéd, hogy valaki véleményt mondjon róla, szerintem kiteheted itt is a linket, páran tuti elolvassák majd, ha jó akkor fognak még olvasni tőled, ha nem,akkor esetleg megírják mi nem tetszett.

De amíg a címre keresve sem találom meg,addig ne várd, hogy el is olvassam :D

Na meg ne a mennyiségre menj, hanem a minőségre. :) Tudom, hogy az olvasók, ha vannak türelmetlenek, ha egy sztori beindul, de ha csak összecsapsz valamit, hogy legyen,akkor azt a kevés olvasódat is elvesztheted aki lesz.

2020. jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Linket sajnos nem tehetek be ide... tiltja a Wattpad szabályzata azt, hogy bármit is hírdessek ezen az oldalon. Próbáld meg úgy, hogy Rough Diamond (Harry Styles Fanfiction)
2020. jan. 5. 17:30
 7/8 Réniá ***** válasza:
100%

Tudtom, hogy mit érzel, de három nap után tényleg ne várj csodákra. Én is írok wattpadon, HP univerzumban játszódó fanfictiont, ez is egy népszerű kategória, még sincs több ezer olvasóm.

Augusztus óta rendszeresen publikálok egy ismertetőt az amerikai varázslóiskoláról (ILVERMORNY, Boszorkány-és Varázslóképző Szakiskola), mégis csak nemrégiben értem el az 500 megtekintést. Aztán pár nappal ezelőtt elkezdtem egy HP következő generációs, saját főszereplős fanficet, és még azt sem olvasta senki. (Persze lehet, hogy rosszul írok és nem fogja meg az olvasókat a történet.)

Mindezek ellenére nem vagyok elkeseredve, mert van két hűséges, értelmes olvasóm, és nekik élmény írni.

Szóval én is csak azt tudom tanácsolni, mint a többiek, ne a mennyiségre, hanem a minőségre törekedj (mind írás, mind olvasók terén).

De ami konkrétan a hirdetést illeti:

- Tedd ki facebookon blogos, wattpados csoportokba, vagy esetleg a Moly.hu oldalon a Fanfiction - rajongói írások nevű zónába.

- Keress a wattpadon hasonló kategóriában írókat, olvasd el az írásaikat, ha tetszik hagyj nekik értelmes, minőségi kommentet (lehetőleg NE ezt: Folytit légyszi!!!), hátha akkor az illető majd ránéz a te profilodra és megtetszik neki a te történeted.

(Nekem például hasonló módon lettek olvasóim. Három hét után, az írásomra rátalált egy nagy követő bázissal bíró lány, kommentet hagyott és még az olvasó listájára is feltett. Ezek után egy pillanat alatt megugrott az olvasó szám.)

Nagyjából ezeket tudom tanácsolni.


Viszont az egyik fentebbi válaszolónak igaza van. Nem lehet megtalálni a történetedet. Én is kerestem, de csak ugyanazokat találtam. Nem lehet, hogy valójában piszkozatként van beállítva az írásod, és nem publikusként?

És még valami. Nem akarlak megsérteni, és kérlek ne vedd bántásnak, de én a te helyedben komolyan elgondolkodnék a cím megváltoztatásán. A wattpad 20 profilt dob ki ezzel a névvel.

2020. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyakorolj, ajánld másoknak a profilod és legyenek címkék.
2020. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!