Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a jelenleg...

Mi a véleményetek a jelenleg íródó történetemről?

Figyelt kérdés

Aurora Vanderbilt egy igazi dollárhergenő volt, sármos papájával és zseni bátyjával élt hollywoodi házukban. Mindenki úgy hitte, ez a lány egy angyal, a világ legkedvesebb teremtése. Népszerű volt, tipikusan az a lány, aki egy csettintésre mindent megkapott. Aranyhajú Hercegnő, ez volt a beceneve. Osztályelső volt, míg egy lány bele nem rondított az életébe. Volt egy titka: igazán utálta, ha valaki jobb mint ő, és ez ellen tenni sem félt. Senki sem sejtette volna, hogy terrorizálja iskolatársait. De Jeongguk, a koreai cserediák véget vetett a terrornak. A Vanderbilt család a szégyen elkerülése érdekében a lányt Jungkooknak ajándékozta. A fiú meg akarta leckéztetni Aurorát, így elküldte Korea egyik legrosszabb hírű nevelőintézetébe, ahol az akkor tizenegy éves Hercegnőt az idősebb fiúk rendszeresen bántalmazták.

Évekkel később a fiúból világhírű sztár lett, míg a lány a nevelőintézetből megismert barátaival lakik, valószínűleg Seoul legveszélyesebb területén, amit az EXO nevű banda ural. Aurora egy baleset következtében megsérült, így most hivatalos gyámjánál él. Kim Jong-Dae /Chen/ átvette apjától a családi vállalkozást, elhagyta az EXO-t, majd Chanyeol és Baekhyun halála után magához vette a lányt. Szállodatulajdonosként elérkezett első nagy feladatához: el kell szállásolnia komplexumában a híres K-Pop bandát, a BTS-t, miközben a multimilliomos Jeon család üzleti konferenciára készül az épület nagytermében.

Mi történik, ha a két fiatal újra találkozik egymással? Emlékeznek még a történtekre vagy már elfelejtették őket? Előkerülnek a gyerekkori sérelmek, traumák, amiknek a végét csak egy házassággal lehet lezárni...


A történet folytatása wattpadon olvasható: [link]


Előre is köszönöm a véleményeket és az építő krtitikát!



2020. jan. 12. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez megint a kpop téma, amihez egyáltalán nem értek. Az íráshoz viszont igen.

Első körben kérdezném, hogy amit ide bemásoltál, az egy ismertető, vagy egy fejezet? Mert ismertetőnek túl hosszú és részletes, egy fejezetnek viszont túl elkapkodott és felsorolás-szerű.

Nem tudunk semmit a karakterekről: kik ők pontosan, milyen emberek, honnan jönnek és hova mennek? Hogyan néznek ki? Miért terrorizálja az iskolatársait, és ez pontosan mit takar? A többiek hogyan állnak ehhez? És a családja? A tanárok? Miért nem veszi észre senki?

Miért pont Koreába küldték? Honnan jött az ötlet? Közelebb nem volt nevelőintézet? Valami oka csak van, hogy pont Dél-Koreát választották. (És feltételezem, hogy nem Észak-Koreáról van szó...)

Eleve hogyan lehet egy lányt a "szégyen elkerülése érdekében" odaajándékozni valakinek!? Amerikai emberekről beszélünk, nem? Az emberkereskedelem bűncselekmény! És ki az, akinek odaajándékozták? Eddig róla nem volt szó. Nehéz nekem ezeket a neveket követni, de előtte nem szerepelt ez sehol.


Értem én, hogy szerelmes sztorit akarsz írni, ami Dél-Koreában játszódik, de valami hihetőbb, logikusabb alaptörténet kellene, hogy a kislány hogyan jut el oda, mert ez így eléggé suta. Csak gondolj bele, ha egy 11 évest "odaajándékoznának" egy random idegennek, aki csak úgy elvinné őt másik országba (hogyan jutottak ki? Hogyan szállhattak repülőre? A hatóságok ezt hogyan engedhették meg?), és beadja egy nevelőintézetbe (az iskolában sem tűnt fel senkinek, hogy gyakorlatilag egy elrabolt gyerekről van szó? Hogyan íratták be), ahol aztán bántalmazzák, de ez senkit nem zavar? Miért voltak idősebb fiúk ott? Koedukáltak ezek az intézmények abban az országban?


Amúgy Auróra beszélte a koreai nyelvet? Tudott írni/olvasni? Vagy hogyan tanulta meg? Nem volt gondja az iskolában?


A gyerekkori traumák lezárására miért logikus megoldás a házasság? Nem kellene először mondjuk megismerniük egymást? :) Csak mert ez így kicsit el van tényleg sietve, de majd megmondod, hogy ez a leírás, vagy a sztori maga.


Mindenesetre a leírást viszont nem így kell csinálni; azt tanácsolom, olvass sok film- és könyvismertetőt, és próbáld meg leszűrni, hogyan foglalják össze röviden, tömören, de érdekfeszítően a sztorit anélkül, hogy hat ismeretlen nevet és ötven történést felsorolnának benne.

2020. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. Ez maga a leírás szeretne lenni. De tudom magamról, hogy az ilyenek megírása nem igazán megy nekem. A filmek/könyvek tartalmának elmondása is nehezen megy számomra valamiért.


Esetleg külön kellene először megírnom ezt az egész előzményrészt? Ahol kifejteném ebben a leírásban összefoglaltakat?


Az ismertetőben leírt Jeongguk és Jungkook egy személy, csak nem akartam kétszer megismételni egyiket sem. Így belegondolva azt hittem, hogy csak legalábbis K-Popot szeretők fogják elolvasni a történetem, így ebbe nem igazán gondoltam bele.


Nagyon szépen köszönöm, hogy a válaszra szánt időd és a hosszú véleményed! A tanácsaidat megfogadom, és így kicsit mélyebb vonalakban is átgondolom majd az egészet.

2020. jan. 24. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A leírás egy rövid és figyelemfelkeltő összefoglaló kell legyen, ami alapján a potenciális olvasó azt mondja, ez engem érdekel, el akarom olvasni. Tényleg nézz meg film- és könyvismertetőket, mert sokat segít. Max. 3-4 mondatot kell összehozni, ami jellemzi a sztoridat. Nem könnyű, és nagyon jól kell ismerned a saját történeted hozzá.
2020. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A nevek pont azok, amik ismételhetők egy rövidebb szövegben is.


A másik, hogy olyan dolgokat él át ez a lány, hogy attól nem házasodni, hanem eret vágni lesz kedve. Úgy meg végképp, hogy egy érzelmileg alacsony szinten álló, tapasztalatlan, önállótlan személyről van szó.


És érzem az írásodon, hogy egy érzelmileg teljesen padlón lévő karakter túl nagy falat lenne neked, nem tudnál bánni egy ilyen karakterrel.


Gondold újra a szereplőket és a történetet is, ha akarsz ezzel kezdeni valami "komolyat".

2020. jan. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!