Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a történetemről?...

Mit gondoltok a történetemről? (A baracklekvár kísértése)

Figyelt kérdés

Egy fiktív horror sztori, amely sztorija röviden az alábbi:


1. Nagymama tragikus körülmények közt elhunyt, egészen pontosan a spájzban ráborlt a polc.


2. A család kitakarítja a nagyi otthonát az eset után, az ételek egy részét pedig elosztják a családtagok között.


3. Az egyetlen megmaradt sárgabaracklekvárt a 26 éves, lányunoka kapja, akinek ez volt a kedvence.


4. Néhány nappal később furcsa jelenségeket kezd tapasztalni a párjával, pl. átrendeződtek a szekrényben tárolt élelmiszerek, furcsa zajokat kezdtek hallani, majd a lekvár, ami a nagyié volt eltűnt. Ezt követően néhány nap múlva bukkantak újra fel, de az étkezőasztalon, a későbbiekben ez a jelenség fokozódik, pl. arra ébrednek, hogy az ágyukban hever a lekvár. Ezek után megpróbálnak megszabadulni a kísértetjárta élelmiszertől, de nem megy, az unoka képtelen kidobni, ha pedig a barátja próbálná, akkor azzal elviselhetetlen fájdalmat okoz a lánynak, itt fizikai értelemben véve, mintha rohama lenne.


5. A vége még nem egyértelmű, ezek a lehetőségek vannak:

- Az unoka párja megpróbálja földhöz vágni a lekvárt, de az unoka ezt képtelen elviselni, és kést ragad, majd végez a barátjával.

- Az unoka végül erőt vesz magán, maga töri szét az üveget, de ezt követően összeomlik, és pszichiátriára kerül. (Itt megfordult a fejemben egy olyan elképzelés, miszerint miután magához tér, újra látná a lekvárt a polcon, vagy reggelire lekváros kenyeret kapna, ekkor elsikítaná magát, és vége.


Mi a véleményetek? Szerintetek milyen film, vagy irodalmi mű lenne?



2019. jún. 22. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szokatlan, de úgy tűnik sokat foglalkoztál vele. Nekem nagyon tetszenek a befejezések, főleg a 2.
2019. jún. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
A végére még beleférne, hogy a pszichiátrián a második nap egy gyümölcsös kosár a 26 éves unoka torkához szorít egy kést, belesúgja a fülébe, hogy "barátod halála miatt a gyümölcsöző kapcsolatunk véget ért", majd elvágja a nő torkát, fade out.
2019. jún. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
90%
Elég szokatlan, de tetszik. A 2. Befejezés jobban bejön
2019. jún. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Miért pont lekvár?

Mondjuk nem épp mindennapi, tetszenek az ilyen történetek. Én is belekezdtem már az ilyesféle történetírásokba, eddig utazásokról írtam, gyerekekről és voltak összetettebb fantasy írásaim is, de most elkezdett a gyilkolás része is foglalkoztatni.

2019. jún. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nagyon tetszik az ötlet, de ne valami tipikus olcsó horrort írj, annál ebben sokkal több potenciál van szerintem. Legyen minden mozzanatnak egy mélyebb jelentése, amit nem is feltétlenül kell az olvasó szájába rágni. Például elég kézenfekvő lenne, hogy a lekvár a gyászt jelképezi, hogy az unoka képtelen elengedni a halottat.

A lekváros kenyeres befejezés pont jó lenne, mert az, hogy végül összetörte az üveget, azt jelentené, hogy sikerült elengednie a nagyit, a lekváros kenyér pedig arra utalna, hogy ennek ellenére az emléke még megmarad. És akkor mondjuk nem elsikítaná, hanem elsírná magát.

Legalábbis én valahogy így írnám meg.

Bocsi, ha nagyon bullshit, de így hajnali kettőkor megmozgatta a fantáziámat a kérdés :D Hátha adok valami jó ötletet, mert látom még nem körvonalazódott teljesen a történet.

2019. jún. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek. :)


#4 A sztori szempontjából azért, mert a nagyit összenyomó polcon túlnyomó részt lekvárok voltak, és a szelleme az egyetlen éppen maradt üvegbe "költözött", ami éppenséggel az unokája kedvence volt, akivel egyébként nagyon közel álltak egymáshoz.


Továbbá a lekvár jobban hangzik, mint a csalamádé, a kovászos uborka vagy a meggy befőtt. (Szerintem.) És könnyebb is más nyelvre fordítani, mármint angolul is jól hangzik.


Továbbá eredetibb, mint egy 100. gyilkos baba, vagy valamilyen elátkozott könyv, medál... És sok évvel ezelőtt, egy másik profilon volt egy hasonló témájú troll kérdésem az ezotéria kategóriában.


#5 Sikerült eltalálni, hogy mit szimbolizál a lekvár, tulajdonképpen a gyász metaforája lenne, lévén az unoka és a nagymama nagyon közel álltak egymáshoz, közelebb, (mint a szülőkhöz) így számára rendkívül nagy trauma volt az elvesztése.

A cél pedig a gyász bemutatása lenne, illetve, hogy az milyen kihatással van rá, és azt is, hogy s párja miként éli meg. Olyan filmek adtak inspirációt, mint a Brain Damage (1998), The Fly (1986), és egyben a 2010-ea természetfeletti jelenségekre épülő horror filmek felé lenne egyfajta görbe tükör. Tehát egyfelől lenne paródia jellege, másfelöl rendelkezne mélységgel, és mondanivalóval.


A befejezésre vonatkozó ötlet pedig egész jó, lehet végül felhasználom. Köszi.


Egyébként inkább el tudnám képzelni filmként, mint regényként. Szerintem egy 30-40 perces hosszúság tökéletes lenne, kb. 3-4 helyszínnel, 4-6 szereplővel.

2019. jún. 23. 07:43
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
hol lehet elolvasni majd ezeket?
2019. jún. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Ha kész van, akkor beírom ide, egy részletesebb, de még nem végleges írás, esetleg 1-2 illusztráció 3 héten belül szerintem lehetséges, hogy lesz.
2019. jún. 23. 08:06
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Igazán furcsa, szokatlan történet, de szerintem nagyon kreatív, én imádom :DD
2019. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Pihentesd is mondjuk egy napig néha, szerintem, és gondolkozz el a mélyebb tartalmakon, tégy bele rejtett utalásokat, még izgalmasabb lesz úgy, és ha az olvasó maga fedezi fel ezeket az apróságokat, még jobban fogja szeretni a sztoridat :)

Amúgy szerintem egy novelláskötetben lenne ez a legideálisabb, mivel ha túl hosszúra húzod, az lehet már nem lenne ennyire zseniális:) de csak ötletelek, úgy csinálod ahogy gondolod :)

2019. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!