Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen regényeket/történeteket...

Milyen regényeket/történeteket írtok? Elmesélnétek a lényegi tartalmát?

Figyelt kérdés

Kort és nemet a végére jó lenne..

Régen én is írtam, de mostanában nincs időm rá, viszont itt annyi ember mutatja magát, aki ír és nagyon kíváncsi lennék, hogy mekkora tehetség is rejtőzik bennetek...

A fiatalok új hobbija a regényírás én ezt nagyon kedves dolognak tartom..

Nos?


2010. júl. 22. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én írok! :D 16 éves lány vagyok. :) Ilyen tiniregényeket írok, de elkezdtem írni egy kalandregényt, de valahogy azt most nincs kedvem csinálni, így elkezdtem egy újabb regényemet. Színtén tiniregény. Az a baj, hogy én nem merem leírni, hogy miről szól... mert félek, hogy ellopják... :S
2010. júl. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát, hogy megalapozzam a bizalmat:

3 hónapja elkezdtem egy újat, most nem írom, de biztos vagyok benne, hogy befogom fejezni.

Erdélyben játszódik, egy óriási hegyen, az egészet erdő borítja, és csak egy picinyke kis falú van ott. A lakossága a 200 főt sem éri el.

Egy 19 éves lány a főszereplő, akinek eddig mindene megvolt, a szülei menő üzletemberek voltak, persze mind e mellé járt a gazdagság is. Viszont egy szörnyű tragédia folytán a 18. születésnapján autóbalesetben meghalnak a szülei és a testvérei is, egyedül ő marad életben.. Rá kell jönnie rövid időn belül, hogy NEM maradhat ott ahol él elkell mennie, szorul a nyaka körül a hurok, antiszociális lesz, óriási depresszióba esik, mit sem segít, hogy hangokat hall amik azt ismétlik: Menny az erdőn túl..

Közben a másik szálon vezetve megismerhetjük azt az Erdélyi falúcskát ahova sosem költöznek emberek..

A lány oda keveredik egy nem teljesen véletlen folytán, a hang felerősödik...

A lány megismerkedik egy középkorú férfivel aki befogadja és próbálja feledtetni a lánnyal már 1 éve tartó bánatát.

Egy nap, bemennek az erdőbe, a férfi nyúlat akar fogni vacsorára, ám ekkor a főszereplőm belecsöppen egy teljesen más életbe.

Nímfák, Griffek, turulok,tündérek, démonok, angyalok és egyszervúak által uralt világba. Ott különféle próbatételek várnak a lányra, kiválasztott lesz. Megkell kűzdenie a titokzatos szörnnyel aki szinte megtizedeli az így is kis lakosságot...


Én sem szeretné kiadni az egészet, szóval elég szeleburdin hangozhat amit most olvastatok. Dehát jobban nem tudom máshogy összetömöríteni.

2010. júl. 22. 18:18
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy rövid tartalom szerintem elegendő lesz:


Zachary Crawford mindössze tíz éves volt, amikor kis híján elveszítette az egész családját. Most, hét évvel a szörnyű tragédia után New Yorkba utazott, hogy megpróbáljon új életet kezdeni, de a múltja nem enged megnyugvást számára: egy gyilkosság szemtanúja lesz, ami után az élete hihetetlen fordulatokat vesz. A fenyegető jelek egyre csak sokasodnak körülötte, ami végül egy ködös éjszakán vérfürdőbe torkoll, ahonnan már nincs többé vissza út. A gonosz, vérszomjas, pokol mélyéről kiszabadult szörnyek elől kénytelen háta mögött hagyni emberéletét…

A titokzatos, észveszejtő lány, akit a gyilkosság napján látott, egyre közelebb kerül hozzá, és bár Zach tudja, ostobaságot tesz, vonzalmat érez a lány iránt – méghozzá olyan erős kötödést, ami már-már több az egyszerű szerelemnél is.S eközben a gonosz azon munkálkodik, hogy törölhetné el Zach-et és a többi vadászt a földről, hogy aztán örökké a sötétség uralkodhasson. Zach kénytelen alkut kötni, hogy megmentse szeretteit. Csakhogy ezeket a lényeket csak a vér és az emberi lelkek motiválják…

Minden odaveszthet, amiért oly sokan évszázadokon át küzdöttek. A sötétség erői egyre gyülekeznek a Sötét Vezér oldalán, hogy elhozzák a Világvégét, az emberiség pusztulását…


Megjegyezném, hogy ebbe ugyan vannak vámpírok, de nem arról szól a könyv! a démonos, halhatatlan-zombis részekre erősít! 17/F

2010. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ahha. Nekem ez tetszik, és tök jó, hogy fiú létedre ugyan úgy belefonod a szerelmet és a romantikát a történetedbe!


Igen ez a vámpíros témakör már tényleg kicsit elcsépelt, viszont olvastam nagyon jó regényeket is. Amikben nem mint főszereplő de mégis feltűnnek a vámpírok és nagy jelentőséggel ruházzák fel a történetet.


Én sem tervezek mostanában vérszívásban gondolkodni.. :)

2010. júl. 23. 22:05
 5/13 anonim válasza:

Szia!

Nekem van egy internetes blogom, ahol írok.

Miután megnéztem az Alkonyatot, rátaláltam ilyen blogokra, ahol az alkonyat utáni életet, vagy épp az előttit írják, vagy csupán csak megmásítják. Én is kedvet kaptam hozzá. El kell mondjam, hogy a Twilight-ban a vérfarkasok a kedvenceim. Így hát:

Lindsey Palm egy cserfes, jókedvű, aranyos lány, aki a szülei válása miatt, rákényszerült, hogy a nyarat az apukájánál töltse Los Angelesben, ahol megismerkedik egy férfival. Lin csupán 16 éves, a kedves idegen pedig 22 mindezek ellenére, udvarolni kezd a lánynak, aki teljesen beleszeret Alexbe.

Nem szeretném túlrészletezni, én is félek a lopás esélyétől, de a lényeg az, hogy Alex, akit a lány úgy szeret és szinte már Istenít, megüti őt. A fiú persze rábeszéli, hogy bocsásson meg neki, mert ez mind véletlen szerű volt és a lány halgat rá. Sajnos. Ugyanis ez rendszeressé válik, és addig fajul a helyzet, hogy a lány már csak védekezni sem tud, teljesen megfélemlíti őt és hiába próbálna menekülni, nem tud. Persze ez mind titokban zajlik, mert Lindsey fél attól, hogyha elmondja a szeretteinek, ezzel bajba sodorhatja őket.

Az egyébként is befolyásos Alex fenyegeti, bántalmazza a "szerelmének" mondott fiatal lányt, aki elhatátoza, hogy amint tud megszökik.

Ezt sikerül is neki véghez vinni, csakhogy arra nem számított, hogy a menekülése közben, kirabolják. elvették a pénzét, az értékeit, a csomagjait.

Ígyhát igen nehézkessé vált a dolga.

Már nem messzi járt az otthonától lévő erdőben, mikor egy igen nagy meglepetés éri.

Alex mindvégig követte őt, mondván, hogy Lindsey az övé, nincs menekvés.

A szeretett férfi, kiről azt hitte az életét jelenti, elkapta és megjutalmazta egy kiadós veréssel, mikor egy hatalmas farkas megmenti őt. A lány elvesztette az eszméletét és mikor magához tért egyedül találta magát az erdőben. Végül sikerült hazamennie, ahol mindenféle hazugságot kitalált, csakhogy senkise tudja meg a valós okot, ami miatt piszkosan, kisírt szemekkel tért haza.

Eldöntötte, hogy megkeresi a megmentőjét, aki egy farkas.

Így most igen zagyvaságnak tűnik, de nem szerettem volna részletesen normálisan elmesélni.. Sorry...

Véleméényt!

Amúgy ablog címe:

www.sotetarnyak.blogspot.com

2010. júl. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Privátba szerettem volna megírni, de nem lehetséges.

Kicsit elcsépelt téma már ez az Alkonyat, de lássanak csodát, hogy mennyi mindent ki lehet még belőle hozni! :)

2 dolgot viszont nem értek!

1. Ha blogon írod a könyved, amit MINDENKI elolvashat, akkor miért félsz leírni a lényegi tartalmát, mert ellopják? Annak nagyobb lehetősége van, hogy az egész blogodat ellopják, mint sem, hogy egy rövid kis ismertetőt... :)

2. Felmentem a blogodra és vastagon kivolt jelölve idézem: "Köszönöm ezt a nagyon sok kommentet mellyel megjutalmaztatok! Tényleg, igazán kedvesek vagytok! ....:'(

Tisztelet a kivételnek... " Azaz nem vagy képes befogadni a rossz kritikát??

Pedig csak abból tanulhat az ember! Ugyanis, HA elmondják a rosszat azt ki tudod javítani, mert abból semmit nem szűrsz le, hogy habos babosan kis szívecskékkel leírják milyen jó is ez a történet.. Mert ilyen nincs. Mindenben vannak hibák.


De azért örülök, hogy te is ezt a hobbit választottad magadnak a mindennapokra! :)

Ügyes

2010. júl. 24. 20:33
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát röviden tömören egy fiatal lány, és egy kicsivel idősebb házas férfi "kalandjáról" szól.

De mostanában az egypercesekre katantatam rá

17/L

2010. júl. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Kérdező:

Én vagyok a blogos.

Az olvasóim tudják, hogy miért írtam. Nem azért mert nem tudom elfogadni a rossz kritikát, hanem épp azért, mert nem kapok kritikát. Én azt vallom, hogyha már van egy blogom ahova írok, és vannak olvasóim, akik olvasnak, akkor legalább valami 1soros kis komit írhatnának.

Mert ez így olyan homályos. Hogy hiába írok meg minden, de ha nem kapok kritikát, akkor mégis mit kezdjek? Érted?

Honnan is tudhatnám, hogy mi az ami jó, mi az ami nem, ha nincs aki megmondja? Persze írnak egy páran, hogy juj dejó izé minden, aminek örülök is, de hol atöbbi? Hol van az a kritika ami megalapozza a történetem? Remélem érted mire gondolok.

Szóval kicsit félre értettél...De amúgy igen, nagyon is igazad van, kell olyan is.

És ha én kapnék egy nem túl szépet akkor sem sértődnék meg. Mosolyognék egy jót és próbálnám teljesíteni az elvártakat.

Pusz

2010. aug. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem sose jutott eszembe hogy egy ilyet írjak:) Sztem így nagyon jól hangzik a történet. Felmentem az oldaladra,de nem tudom hogy kell elolvasni az első fejezettől :)Vagy az már nincs fent?

Am én is írok könyvet, nekem ilyen vámpíros.Én is félek hogy lenyúlják,bocsi.

2010. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

10:52 vagyok.

Ha érdekel hogy miről szól (mert Neked szívesen leírom,megbízok benned)akkor elküldhetem privátba:)

2010. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!