Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jelen időben vagy múlt időben...

Jelen időben vagy múlt időben íródott történeteket szerettek jobban olvasni?

Figyelt kérdés

Szóval melyik a jobb, ha úgy ír valaki hogy pl. "John átmegy a szobán." vagy "John átment a szobán."


(Ha esetleg szoktatok írni, melyiket használjátok szívesebben?)


2011. márc. 7. 05:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A jelenidőben írásnak akkor van értelme, ha van is vele valami szándékot, el akarsz érni bizonyos hatást.

Különben inkább zavaró és hatásvadász.

2011. márc. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tetris ***** válasza:
100%
Múlt idő!!!!!!!!!!!
2011. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a múlt idő jobban bejön
2011. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig múlt időben írok
2011. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az irodalom tanárom azt mondta, hogy jelen időben nem nagyon lehet élvezhető történetet írni, mert mondluk a jelen idő az vmi olyasmi, hogy John átment a szobába és végigvezeti mit gondol (ami álltalában nem igazán érdekes) aztán jönnek a haverok és mennek bulizni. Múlt időben viszont már sokkal élvezhetőbb, mert lehagyja az unalmas gondolkodós részt. (bocsi ha hülyeséget írtam de sztem így van)
2011. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ. Pl. a Darren Shan könyveket jelen időben írták, ezért pörgősek, izgalmasak, "vagányak", és a főszereplővel szinte azonosul az olvasó, míg egy lassabb, hosszabb könyvet érdemes múlt időben írni.
2011. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszon nagyot néztem puszta kíváncsiságból bele is néztem az egyik DS könyvembe és így kezdődik: I was excited about... és így tovább, múlt időben... o.O
2011. márc. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
DS könyveket én is olvastam. A vámpíros sztorija az múlt időben íródott, a démonos viszont jelenben (azt csak kölcsönkaptam, úgyhogy nem tudom megnézni, de én így emlékszem). Mondjuk én magyarul olvastam mindkét sorozatot, eredetileg nem tudom hogyan írta az író.
2011. márc. 11. 04:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Írj múlt időben. Az sokkal egyszerűbb.

Hú, én rengeteget csúszkálok az idővel, nehéz a múltban maradni...

Ha jelen időben írok, akkor csak nagyon rövid utalásokat teszek. Vagyis csak párbeszédből áll a jelenet, mint egy színházi szövegkönyv, és a leíró részek egy-két utalásból állnak. pl:

- Hova mész?

John megfordul.

- Csak át a szobán.

- De minek?

- Semmi közöd hozzá.


No, valahogy így. Ezzel inkább csak cukkolni lehet az olvasót, mert érzi hogy nem tud mindent, és vlaamit elszalasztott a történetbpl, pedig ott zajlik az orra előtt.

Na, megyek zuhanyozni.

2011. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!