Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mikor olvastok, hogyan...

Ti mikor olvastok, hogyan szoktatok a szövegre oda figyelni?

Figyelt kérdés
Amikor olvastok, olyankor elképzelitek a dolgokat olvasás közben és ami megmarad emlékként úgy vissza tudjátok mondani vagy szinte csak a szavakat figyelitek és úgy?

2020. febr. 10. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a történetre figyelek és elképzelem. Nagyon vizuális típusú vagyok.
2020. febr. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én bizonyos regényeket (pl. Márai, Wass) nagyon beleélve olvasok: ha füstös szobában játszódik egy jelenet, már-már érzem a szivarszagot, ha térdig érő hóban, már-már fázik a lábam. Lassabb így az olvasás, de „táplálóbb” is.
2020. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A történetre figyelek. Fejben mozizok az olvasottak alapján. :)
2020. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem mindenki elképzeli
2020. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket
2020. febr. 11. 17:34
 6/13 A kérdező kommentje:
és egyébként van veletek olyan mikor kicsit elkalandoztok olvasás közben aztán vissza az olvasott tartalomra?
2020. febr. 11. 19:12
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelem; látom-hallom, amit olvasok.


Elkalandozni akkor szoktam, ha valamiért kicsit unalmasnak tartom a könyvet/könyv adott részét. Most olvasok egyet, ami hát nem azt mondom, hogy nem tetszik, mert így nem igaz, de még az a régi tempójú és stílusú regény, ami mai fejjel már-már vontatott. Nehezen haladok vele, de becsületből nem akarom félbehagyni. Na, ennél előfordul, hogy elkalandozok, de erre nem vagyok büszke.

2020. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
akkor nem csak én vagyok így , hogy olykor kicsit elkalandozok
2020. febr. 11. 20:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem. :)

De ez egy filmnél is előfordulhat simán, ha épp nem tetszik annyira. Egy igazi izgalmas és lebilincselő könyv felett nem fogsz elkalandozni, az is biztos.

Én most egy sorozat alapján kezdtem ezt el olvasni, és lehetett tudni, hogy ez nem az eseménydús regények közé tartozik, inkább tele van leírásokkal, történelmi eseményekkel... Igazából nem szeretem annyira ezt a stílust/műfajt, de ezt a könyvet szeretném elolvasni azért.

Ilyenkor egyébként megoldás: párhuzamosan valami könnyebbe is belekezdeni, és az akkor majd "átlendít". :)

2020. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha olvasunk valamit, automatikusan megjelenik a kép az agyunkban. Olyan, mint ha filmet néznénk. (Szerintem jobb is mert sokkal részletesebb.)
2020. febr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!