Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire veszíti el a hiteless...

Alana Alone kérdése:

Mennyire veszíti el a hitelességét egy wattpad történet, ha szereplőket is társítok hozzá?

Figyelt kérdés

Már egy ideje dolgozok egy wattpad történeten, ami egy szereplő gárda bemutatással kezdődik. Ez annyit jelent, hogy megadom az adott karakterem nevét és egy általam kiválasztott színész/színésznő gif képével illusztrálom is. Nekem ez sokat segít egy karakter elképzelésében és körül írásában, illetve valamiért szívesebben is írom az adott "könyvemet", ha csatolok hozzá ilyen képeket. A kérdés az, hogy külső szemlélőként mennyit ronthat a sztori hitelességén, megjelenésén, valamint azon, hogy élvezhető legyen? Inkább hagyjam ki a könyvből ezt a lépést és tartsam meg magamnak a szereplőgárdámat, vagy ez egyáltalán nem ront a könyvön? Mi a véleményetek, tapasztalatotok?

A válaszokat előre is köszönöm. :)



2020. febr. 19. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor kisebb voltam, még amikor elkezdtem írni, akkor úgy csináltam én is, hogy kirakosgattam a képeket színészekről, színésznőkről, na és akkor az én karakterem úgy néz ki, és ennyi. Na de az évek múltával rájöttem, hogy ez nem a legjobb módszer, és én se élvezek olyan történeteket olvasni, ahol meg vannak adva konkrétan a képek a karakterekről. Persze, ha jó a sztori, akkor talán nem akkora tragédia. Viszont én mindig úgy érzem, az ilyen történeteknél, hogy nekem úgy kell elképzelni az adott karaktert, ahogy a képen van. És az sokat ront az olvasási élményen, mert sokan szeretik, ha úgy képzelhetik el a karaktereket, ahogy szeretnék. Persze a képek ezt nem zárják ki, de akkor is. De ha a történet tényleg jó, akkor ez nem akkora tragédia tényleg. Viszont én általában mindig a tipikus "szenny" történeteknél látom azt, hogy képekkel mutatják be a szereplőket, és amikor látok egy történetet képekkel, akkor sokszor akaratlanul is azt gondolom magamban, hogy "na ez se lesz egy jó sztori", és ez általában igaz. Sokszor akik képpel ábrázolják a szereplőket, nem jellemzik a karakterük kinézetét egyáltalán, és sokszor a 15 éves szereplőkhöz olyan színésznőt választanak, akik 25+-osok, és már nőies alakjuk van, stb. Szóval valószínűtlen. És ez ront a hitelességen.

Szerintem a képeket ne rakd ki, se semmi. Inkább próbáld meg minél jobban körülírni a szereplők kinézetét. És remélem valamennyire értelmes dolgokat írtam, ne haragudj, fáradt vagyok. :D

2020. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ilyen gyorsan kaptam választ a kérdésemre, köszönöm.

Alapvetően mindig körülírom a karaktereimet, ezzel nincsen baj és viszonylag sok időt töltök egy rész megírásával és többször átolvasom, javítom, stb. Ez szerintem az én heppem, mert hajlamos vagyok elfelejteni a karaktereim szemszínét és az ilyen nagyon apró külső vonásait éa ez valahol biztonságérzetet nyújt nekem, hogy nem kell átolvasnom x részt ahhoz, hogy megtudjam vajon legutóbb hogyan is írtam körbe az egyik szereplőt, hanem csak megnyitom a képet és már tudom is. Viszont valahol meg én is azt érzem, amit te is, hogy ez ront a hitelességen és ezért is írtam ki a kérdést, hogy megtudjam mások viszonyulnak ehhez az egészhez, de akkor ezek szerint tényleg nem kell mások arcába tolnom, hogy ki is a karakterem.

Köszönöm, hogy időt szántál a válaszra, megy a zöld kéz. :3

2020. febr. 19. 17:56
 3/10 b1812567 ***** válasza:
100%

Hangsúlyozni szeretném, hogy ez csak az én benyomásom, véleményem, de számomra mesterkélten és gyerekesen hat. Olyan, mintha a szerző nem tudná kifejezni magát, és írói eszköztárral bemutatni a szereplőit, viszont nem képes hozzá illusztrációt rajzolni sem. Netán képregényt alkotni belőle, ha már.


Szerintem hagyd ki belőle a stáblistát, írásos és képes formában egyaránt. Ha neked segít, magadnak készítsd el, legalább tudsz melléjük jegyzetelni, tulajdonságokat, eseményeket, viszonyokat, stb.


A szövegben meg inkább a történet során ismertesd meg az olvasóiddal őket. Itt is érdemes ügyelni, hogy ne ess túlzásba sem, de azért ne legyenek egydimenziósak se.

2020. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Mindenképp megfontolom és átgondolom a tanácsokat, mert hasznosak voltak. Ahogy belegondoltam én is csak a rosszul megírt, felesleges történeteknél láttam hasonló szereplő bemutatást és mivel én tényleg igényesen szeretném megírni ezt a könyvet, megfogadom a tanácsokat. :)

2020. febr. 19. 18:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Készíts jegyzeteket, ha nem tudod megjegyezni a karaktered szemének színét (már ha egyáltalán van értelme, hogy megtudjuk).
2020. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legrosszabb, amit tehetsz az, hogy a történethez csatolsz képeket, videókat, gifeket. Lehet, hogy te egy adott színészről mintázol egy szereplőt, leírod, hogy kék a szeme, barna a haja, stb, de mégis mindenki máshogy fogja elképzelni a szereplőt, úgy, ahogy a saját fantáziája akarja. Ha te odateszel egy képet, vagy akár csak odaírod a színész nevét, onnantól te összetöröd az olvasó saját képzeletét, hiszen te megMUTATTAD, hogy pontosan hogyan képzelje el. Egy könyvnek az a lényege, hogy mindenki saját maga képzelje el az egészet.

Amikor valaki ezt csinálja, azt mondom: Ne könyvet írjon, hanem forgatókönyvet, és rendezze meg a filmet.

2020. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha én megnyitok egy sztorit, amiben a szerző képekkel ábrázolja a szereplőit, azonnal ki is lépek onnan. Lehet, hogy amúgy tudna írni, de a képekkel azt az első benyomást kelti, hogy képtelen szöveggel karaktereket ábrázolni, ami nem épp pozitívum, ha olvasni mentem oda. Így az esetek száz százalékában esélyt sem adok a sztorinak, és keresek mást.
2020. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem tetszik. Ezek a képek, karakter sablonok a jegyzetekbe, vázlatokba valók. Oda nagyon jól jönnek, bár én inkább festményeket, rajzokat használok, nekem ezek segítenek a karakterek körvonalazódikban, mert kevésbé konkrétak.

De az olvasó úgy is elfelejti, és nem aszerint képzeli el később. Mint ahogyan a ruhákrol beszurt képek is taszítóak. Írd le, de biztos fontos tudni, hogy milyen színű póló volt a szereplőn? Ezeket jobb megtartani magadnak. Mint ahogy az sem tetszik, mikor előre leirjak, hogy XY kedvence a mákos süti, aztán sosincs említve a történetben. De ha a történet folyamán olyan a szülinapi tortaja, olyan sütit vesz a peksekben és olyat választ a menzán, akkor már tudom is, nem is felejtem el és sokkal jobb megoldásnak tartom.

2020. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2020. febr. 23. 12:00
 10/10 anonim ***** válasza:
De ha pl. magadnak kiválasztasz egy színészt/színésznőt és a képekkel magadnak segítesz az írásban akkor nem baj, csak ne rakd ki résznek.
2020. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!