Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter és az elátkozot...

A Harry Potter és az elátkozott gyermekben csak szerintem volt sokkal több?

Figyelt kérdés

Mindenki szidja, hogy milyen rossz, meg fanfiction, amikor szerintem az alapstory kifejezetten jó volt!


Az időutazós szálat a szerzők talán a "Vissza a jövőbe" filmből merítették, nekem tetszett. Ami hiba volt: összehozták a régi csapatot. Ron és Hermiome szerepeltetése felesleges volt.


Szerintem úgy lett volma jó, ha Albus és Scrorpius kalndjai a történet feléig tartanak. Onnantól átvehette volna a főszerepet Harry és Draco, akik csak ketten mennek a múltba a fiaik megkeresésére. Lehetett volna úgy, hogy Delphi akadályokat állít a két közepkorú varázsló elé. Mágikus lények stb. keresztezték volna az útjukat. Idő közben történtek volna visszautalások az iskolás évekre, de megmaradt volna a régi rivalizálás, ami poénos jeleneteket eredményezhetett volna.


Szerintem ez filmen nagyon jól jönne ki. Daniel Radcliffe és Tom Felton el tudná vinni a hátán a filmet.


Kicsit sem kellene bele az ügyetlen Ron meg az idegesítő, okoskodó Hermone, sem a mamlasz Hagrid karaktere.


2020. ápr. 20. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem filmnek íródott, hanem színdarabnak, és annak zseniális is.

Nézd meg azt, és utána akard 'átírni' a történetet.

2020. ápr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég rossz szerintem. A Harry Potter fanficek közt a (magyar) Nurmengard-triológia messze jobb.

A drámákat is tudom élvezni, nem zavart, hogy nem regény. De sajnos nekem ez nagyon nem...

2020. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak azért nem tetszett, mert a színdarab forgatókönyve szerint volt megírva és nem ehhez voltam hozzá szokva.


Szerintem a többi ember is így volt vele. Néha pedig egy kicsit ugrálósnak is éreztem, hogy egyszer ez történik aztán hirtelen egy teljesen más dolog történik. Mellette pedig pont azért, mert a belső drámába nem mélyed bele csak megy maga a történet, nem nagyon tudtam átérezni sem.


Ez nem a szerzők hibája, hanem annyi történt, hogy nem ehhez voltam szokva.


Értem, hogy Albus egy gyerek aki nem olyan, mint az apja, ezért nem szeretik őt és ezt gyűlöli. Ez így egy remek drámai szál. De mégsem volt úgy felépítve, hogy átérezzem. Annyit gondoltam végig, hogy egy idegesítő hisztis kamasz- Próbáltam sajnálni, de nem ment, nem jött át annyira a frusztráltsága, bánata, stb.


Nekem az is furcsa, hogy Draco meg Harry-é azért távolságot tartanak az utolsó könyv végén, amikor Albus indul a Roxfortba, de ebben a könyvben meg azért szorosabb a kapcsolatuk, szerintem Rwling másképp képzelte el Draco és Harry-ék kapcsolatát, mint az elátkozott gyermek szerzői.


Az alapsztori amúgy jó az elejétől a végéig csak rosszul tálalva. És, ahogy írtad, a fenti dolgok miatt, amiket leírtam, filmben, jó színészekkel az egész SZUPER lenne.


Ron és Hermione meg azért kell, mert végig kísérték Harry Roxfortos meg kalandor életét (ahogy Hagrid is a háttérben), furcsa lett volna, ha ők kimaradnak a "buliból". Képzelheted, ha őket kihagyják, akkor meg az lett volna a fő gond, hogy hol van majdnem mindenki.

2020. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ebből csak az a szomorú tény látszik, hogy manapság mennyire nem olvasnak drámát az emberek.


De komolyan: Shakespeare? Csehov? Görögök?

Emberek, de most komolyan, azért ez elég gáz.


"Színdarab forgatókönyve" - mivel a színdarabokat nem forgatják, azoknak nincs forgatókönyvük. Tök jó lenne legalább ezzel tisztában lenni.


Ti kijártátok az általános iskola legalább első öt osztályát?

2020. ápr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy teljesen komolyan mondom: menjetek el Londonba, vagy Hamburgba (kinek melyik nyelv fekszik jobban), és nézzétek meg a színdarabot.

Máris rájöttök, miért így van írva. Ez így zseniális, ahogy van! A színdarabot színpadra írják, ez is így készült. Ez NEM regény. Ennyi.

2020. ápr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4-5


Hát igen... :D Feltehetőleg azért is nem tetszik sokaknak, mert nem olvasnak klaszikusokat. Mert a könyv nyelvezete ugyanolyan, mint Shakespierre, ha ahhoz hozzá lennének szokva, ez is jobban csúszna.

2020. ápr. 21. 00:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért nem tetszett, mert:

-Tényleg csak egy közepes fanfic volt.

-Piton nem mondott volna olyanokat, Voldinak nem kellett volna a lány, főleg nem attól a nőtől. Eleve nagyon elcsépelt Delphi szerepe, jelenléte attól függetlenül is, hogy szükség sem lett volna rá (halhatatlanság), meg riválist sem akart, ő akart lenni az abszolút vezér.

-Ron olyan feleséget kapott, akivel csak táncolt egyet a bálon, aztán nem is beszélgettek, pedig ott Lavender is, akivel valóban járt.

-Ha már Ron, akkor ne felejtsük el, mennyire degradálták a jellemét és szerepét, mint egy idióta, pont olyan lett. Ha nem tudtak neki szerepet adni, akkor nem kellett volna szerepeltetni, hisz semmit sem vitt előrébb a történetben, csak ajánlgatta a termékeket.

-A könyv világának is sokszor ellent mondott, pl. időnyerővel vissza lehet utazni az időben, de utána már ki kell várni, amíg újra ugyanakkor nem lesz. A házat sem láthatták volna végén Harry kivételével, aki ugye csecsemőként titokgazda lett. Horcrux híján párszaszájú sem volt már többé felnőttként.



A szövegkönyves formátum egyáltalán nem zavart, csak a hatalmas logikai bukfencek.

2020. ápr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

Köszönöm szépen a kedves hozzászólásodat! Piros kézzel illettem.


Bocsi, de ne hasonlítsuk már ezt a színdarabot Shakespeare munkásságához.


Amúgy meg lehet nem értetted meg amit írtam és ugyanígy megkérdőjelezhetném, hogy jártál e iskolába, mert nem megy a szövegértés.


Illetve nem mindenkinek van arra pénze, hogy elutazzon Londonba megnézni egy színdarabot.


További szép napot!

2020. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

" Mert a könyv nyelvezete ugyanolyan, mint Shakespierre, ha ahhoz hozzá lennének szokva, ez is jobban csúszna."


Hogy lenne már ugyanolyan a nyelvezete, mint Shakespeare-é? (Amúgy így írják helyesen, nem ahogy te tetted...)


Mondd, de most tök komolyan, te VALAHA olvastál már Shakespeare-től bármit is? Akár magyar, de angolul meg pláne. Shakespeare olyan angol nyelven írt, amit a mai fiatalok már csak üggyel-bajjal értenek meg. Rowling szerint szintén? Jézusom, akkora butaságokat beszélsz, hogy leszakad a plafon.


Én csak azt mondtam, hogy ő is drámákat írt, tehát a dráma mint MŰFAJ! volt az összehasonlítás alapja, nem a stílus. Csak arra reagáltam, hogy egyesek "színdarab forgatókönyvének" titulálnak egy drámát, mert még azt sem tudják, mi az...

2020. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

"Illetve nem mindenkinek van arra pénze, hogy elutazzon Londonba megnézni egy színdarabot."


Akkor itthon nézz meg egy bármilyen KOMOLY színdarabot, mert szemmel láthatóan te még addig sem jutottál el.

2020. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!