Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjem el a történetemet?

Hogyan kezdjem el a történetemet?

Figyelt kérdés

Tengernyi ötletem van, hogy később mi minden történjen, csak azt nem tudom hogyan kezdődjön az egész :) Tud valaki ebben tanácsot adni?

(Csicsky: ha ezt olvasod már kaptam tőled írással kapcsolatos üzit)



2020. ápr. 27. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Borongós tavaszi délután volt. A Penny-be sétáltam, de a gondolataim egészen máshol jártak. Egy hangos tüsszentés rántott vissza a valóságba...
2020. ápr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán milyen történt? Mert az sem egészen mindegy.


Mindenképp gondolkodj el azon, hogy téged milyen kezdéssel tudna egy történet beszippantani és utána írd le azt.

Azt csak tudod, hogy az ötleteidet mi teszi érdekessé, ebből adj ízelítőt az elején.

2020. ápr. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A történeted ismerete nélkül erre lehetetlen választ adni. Hiába mondom, hogy indíts egy ütős akciójelenettel, ha egy teljesen erőszakmentes, romantikus könyvet írsz.
2020. ápr. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz jól elkezdeni, mert az elején a lényeg, hogy megmutasd az alaphelyzetet, mégse legyen unalmas. Sokan kezdik úgy, hogy egy átlagos napot mutatnak be, viszont nem szabad, hogy unalmas legyen. (Sokan fogják azt mondani, hogy nem úgy kell elkezdeni, mert mindegyik így kezdődik, unalmas, stb... De nem igaz. A regénynek van egy alap szerkezete, amibe beletartozik a kiindulóhelyzet, majd ezt követi a bonyodalom.) Szerintem a kezdést nem érdemes elhúzni, a bonyodalom legyen szinte az elején (tehát 1. 2. fejezetben már jelenjen meg). Mutasd be a fő karaktert (lehetőleg ne úgy, hogy a szobájában ülve körbenéz, és felsorolja a tárgyakat, valamint ne nézzen a tükörbe, elmondva, hogyan néz ki.

Ezenfelül mást nem nagyon tudok írni, mert teljes mértékben a regénytől függ. Ebben a helyzetben főként az érdekes karakterek azok, amik beszippantják az olvasót, majd ezután a bonyodalom következik.

Van még az in medias res kezdés, amikor csak úgy belevágsz a dolgok közepébe, tehát a regény elején rögtön a bonyodalommal találkozunk, de azt még nehezebb megírni, mert a szereplők ismerete nélkül furcsának hat, főleg, ha nagyon kezdő vagy, és nincs sok tapasztalatod az írásban. De tényleg függ a regénytől is, hogy a kettő közül melyiket választod.

2020. máj. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!