Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretem Nicholas Sparks...

Szeretem Nicholas Sparks romantikus regényeit, de nem értem miért kell mindig jelen lennie a halál motívumának?

Figyelt kérdés
Természetesen a halál is az élet része, de Sparks könyveiben legtöbbször, nem a természetes halál van jelen, hanem a betegségek, gyilkosságok,balesetek által okozott halál, ami általában túl korán áll be a szereplők életében. Ami még ennél is rosszabb, hogy mindig annak a szereplőnek jut a tragikus sors, aki egyeltalán nem szolgált rá. Nem értem,mégis mi célja az írónak ezzel a túlzott tragikummal.

2020. máj. 3. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle. Honnan a fenéből kéne ezt tudnunk?
2020. máj. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És te minek a fenéért írsz, ha nem tudod a választ?
2020. máj. 4. 10:12
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Csak tippelni tudok: szerintem így sokkal drámaibb és hatásosabb, mert akit pl. egy történet során megkedvelsz, és a végén meghal, azért máris könnyeket hullatsz, ha olyan típus vagy. Az ő történetei közt tényleg ritka a happy end. És ettől lehet szép is egy történet. A Vissza hozzád c. regényben pl. tök megható, mikor kiderül, hogy a nő szerelmének a szívét a fia kapta meg. De ehhez meg kellett halnia. A Kedves John-ban (bocs, abból még csak a filmet láttam) John apja érmegyűjteményének árából segíti a szerelme férjének a gyógyulását. De ha a való életben körbenézel: szerinted sokan a betegségre és a halálra rászolgáltak? Sok józan és egészséges életvitelű, kedves és szerethető ember megbetegszik, meghal, míg az, aki gonosz, irigy, önző, sokáig él. Az élet gyakran igazságtalan, és Sparks erre alapozza a műveit.
2020. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm útolsó! Ez egy igazán hatásos és elgondolkodtató válasz volt. Amúgy nagyon jól el is találtad, mikor megemlítetted a "Vissza hozzád" c. könyvet, mivel pont ez a történet volt az oka annak, hogy feltettem ezt a kérdést. Igaz, hogy számomra ez volt a legszebb és legmeghatóbb történet, amit valaha olvastam, de nem tagadhatom, hogy a könyv elolvasása útán, egy nagyon rossz íz maradt a számban.
2020. máj. 4. 22:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak javasolni tudom, hogy olvasd el az inspirációkat. A honlapján megtalálható. Saját véleményem szerint olyan emberként tudom elképzelni, aki a fájdalmakat úgy éli túl, hogy kiadja magából, vagy kiírja magából. Azért szeretem a könyveit, mert ráébreszti az embert arra, hogy nem mindig happy-end a történet vége. Azt hiszem ez sokkal valóságosabb. Ha az ember csak azt látja, amit a Disney elé rak, akkor ha másként alakul az élet, csalódik. Egyébként a Szerelmünk lapjai például nekem nem azt jelenti, hogy elveszíti a szerelmét, hanem hogy olyan mély érzéseik vannak, amelyek a lehetetlennek hitt dolgokat és legyőzik.
2021. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!