Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lenne egy rajzverseny, aminek...

Lenne egy rajzverseny, aminek a legújabb fordulója kisebb gondot jelentett számomra, ugyanis e témában nem igazán vagyok olvasott. Tudnátok ajánlani vagy megnevezni pár könyvet/ mangát/ játékot amikben szerepelnek nem-e világi Istenek?

Figyelt kérdés

A Trónok harcát kilőttem, mert kb mindenki innét választott Istent, és nem szerettem volna beállni a sorba.


A kör pontos leírása:

NEGYEDIK KÖR: Istenek, Hekkák, Kalahorák, Kisistenek.


A fenti téma először nagyon egyszerűnek tekinthető, mégis minden oldalon tabutémának tartandó. Érthető okokból! Ezért most nem Istent, Jézust, Budhát, és a többi "létező" vallási entitást kérem tőletek, hogy alkossátok meg, hanem valamilyen játékból, könyvben megjelent természetfeletti lényt.


Semmiképp nem angyalt, vagy démont kérek. Nem a valós világban létező vallás szereplőjét!


Válasszatok ki egy játékot és/vagy könyvet, amiben szó van egy, vagy több fiktív istenségről/kalahoráról/hekkáról, stb, és alkossátok meg, ahogy ti elképzelitek.

Írjátok le, hogy honnan és kit választottatok.


Plusz pontot lehet szerezni, ha annak papját, papnőjét, szerzetesét is megalkotjátok.

Valószínűleg nem mindenkinek lesz érthető, és egyből kézenfekvő, válogatható repertoár a tarsolyában, ezért a kutatómunka miatt a határidő hosszabb.


Hálás lennék a segítségekért! :)



#könyv #verseny #játék #Isten #fantasy #hekkák #kisistenek
2020. máj. 6. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Most akkor az a feladat, hogy egy játékban/könyvben szereplő istent egy rajzversenyen lemásolj? Vagy magadtól találj ki egyet?


Mert nem mindegy. Mondjuk konkrétan Pratchett-nek ott a Kisistenek című könyve. Vagy akár választhatod Crome-ot is a Conan könyvekből.

2020. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az "Igazság" a Fullmetal Alchemistből, pl?


Illetve nem hinném, hogy a görög és norvég mitológia rajta lenne a tabu listán. Sőt, szerintem egyiptomi istenekkel is próbálkozhatsz.


Ha mindenképp fikcionálist szeretnél, a szerepjátékok istenei között érdemes körülnézni. DnD-ben tudom, hogy vannak, szerintem a WoW RPG-ben is...

Pl.

Lady Istus - a sors istennője

The Raven Queen - amolyan Hádész szerű istenség. Nem a halál istennője, de uralja az alvilágot


Itt találsz listát: [link]


A 5th edition alcím alatt érdemesebb nézelődni.

2020. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Sötételf világának pókistennője?

[link]

2020. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!