Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány éves kortól ajánlanátok...

Hány éves kortól ajánlanátok a trónok harca könyveket?

Figyelt kérdés
Már régóta gondolkodom abban hogy elolvassam őket de nem nagyon tudom hogy nekem valók lennének-e

2020. máj. 20. 11:34
A kérdező szavazást indított:
11
12
13
14
15
16
17
18
33 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Én 16 évesen kezdtem el őket olvasni, szerintem ez egy jó kor erre.
2020. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Alapvetően 18-as a besorolása. Ezt mindenképp figyelembe kell vennie azoknak, akik érzékenyek az agresszóóra, vérre, stb. De nekik nem is fog tetszeni ez a sorozat.. akár 14-et is mondanék alsó korhatárnak. De 16 ideálisabb. Azért kell megértés is hozzá.
2020. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Ez inkább érettségtől függ. Szerintem a könyvek egyáltalán nem véresebbek egy középiskolás történelem tankönyvtől. Ha valaki eléggé idős ahhoz, hogy halljon a Dózsa-féle parasztfelkelésről vagy Koppány kivégzéséről, akkor elég idős A Tűz és Jég dalához is.

Én akkor tudom nagyon ajánlani, ha a kedvenc óráid között szerepel a történelem. Martin nagy történelem-geek és a könyvei is hasonló világot adnak vissza, amiről történelem órán hallanál uralkodókkal, hatalmi játékokkal, stb.


Egyébként szeretik felcímkézni a könyveket a sorozat után azzal, hogy sok benne az erőszak és szexualitás, de ez nincs így. Igen, nem egy tündérmese, de nem és Szodoma 120 napja. Inkább egy Shakespeare tragédiára emlékeztet. (Amiről szintén tanulnak már fiatalabb korban.)

2020. máj. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*és helyett is
2020. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Azért ne hasonlítsuk már a történelem könyveket, ahol objektíven, "kívülről" leírnak bizonyos eseményeket egy olyan történethez, ahol mint emberek foglalkozunk a szereplőkkel.

Ez kb. annyira értelmes, mint összehasonlítani egy gyászjelentést valaki haláltusájának a részletes leírásához.


A 16 szerintem általánosan jó. Nyilván vannak, akik már korábban is olvashatják, engem pl. nem zavartak az ilyen dolgok 14 évesen, de a 16 az a biztos.

2020. máj. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Miért ne lehetne hasonlítani? Nem te döntöd el, hogy én mihez hasonlítok valamit. Azért, mert te objektívan állsz hozzá, másnak még nem kell.

Semmilyen haláltusának sincs részletes leírása.

2020. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Személy szerint én is 15-16 évesen olvastam.Pont jó kor ez szerintem.
2020. máj. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Én most kezdtem el olvasni nemrég, ugyan 28 évesen. A sorozatot kb 3 hete daráltam le másfél hét alatt.

Szerintem 14-16 éves kortól korrekt, az csak személyes véleményem, hogy ha nem láttam volna a sorozatot előtte, akkor a könyv egy kicsit "sok". Túl sok a név benne (az egyforma pl. 1. 2. 3. XY, és a hasonlók is pl Jory-Jorah) és sok szálon is fut, így jó képzelőerő ide vagy oda, kell egy kis idő míg a helyére kerülnek a szálak.

A könyv egyébként nem boncolja olyan szépen ki a filmekben "érdekesebb" jeleneteket, inkább gyorsan két mondattal átsiklik felettük.

2020. máj. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!