Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a wattpad történetről? Részletek lent

Figyelt kérdés

Még nagyon kezdő vagyok, szóval biztos, hogy vannak benne hibák dögivel, de nagyon örülnék, ha rá tudnátok nézni, és megosztani velem a véleményeteket.

Bírom az építőkritikát, de aki csak fujjongani szeretne, azt megkérem, hogy ne tegye!

A válaszokat előre is köszönöm!

[link]



2020. máj. 28. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem rosz, izgalmas történet, bár nem az én stílusom.
2020. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Wattpad színvonalhoz képest nagyon jó.
2020. máj. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem összességében tetszik, bár elégge zavaró, hogy egyszerűen nem tudtam elhelyezni időben a történetet. Gyógynövények szedése, fogadóban alvás az középkorias jellemző, viszont a kalapos, elegáns férfi, a gazdagnegyed már inkább 18-19. század, az utcán lengén öltöző hölgy pedig már 20-21. Ezen tudnál kicsit több leírással segíteni, pl hogy néznek ki az épületek, utcák, esetleg egy egy évszámot beleírni, mondjuk egy újságban. Az is zavaró, hogy nem tudom hogy néznek ki a szereplők. Én pl alapvetően középkori ázsiainak képzeltem el a szereplőket, épületeket, mert semmit nem írtál a kinézetükről csak annyit tudtam, hogy valami kínai hangzású pénznemük van (bocsi, nem emlékszek). Aztán jött a fogadóban alvás (ez már inkább európai vonás), az hogy lerúgja a bakancsát kicsit furán hatott a középkorias környezetben, ugyan úgy ahogy a nyelvezet is modern volt. De utána megjelent az elegáns alak, ami meg már ahogy írtam is 18-19. század, jött a gazdagnegyed, amit el sem tudtam képzelni, mert eddig mindent ilyen kínai stílusúnak gondoltam, de akkor mégsem (wut?) És végül meglenet a barna szemű/hajú csávó (aki ha tippelnem kellene össze fog jönni a főszereplővel, de a törtenetbe inkább nem szólok bele), amimeg megint csak európaiasította a környezetet ha egyáltalán van ilyen szó.


Szóval összességében nem rossz, de a nyelvezetet a korhoz igazítsd, a kort meg szemléltesd is, ne legyen ilyen összevissza "ami éppen az eszedbe jutott" dolog.

2020. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedes 3. válaszoló!

Köszönöm szépen a visszajelzést. A történet egy kitalált világban, kitalált helyszíneken játszódik, ezért az igazi világ időszámításába nem nagyon lehet behelyezni. Karnik a képzeletemben egy olyan város ahol mindenféle kinézetű ember keveredik, egy színes forgatag.

2020. jún. 5. 11:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Viszont ezt a szines forgatagot is le lehet írni, és akkor tényleg nem az lesz hogy az olvasó vsak kapkodja a fejét, hogy most akkor mi is van?


Az idősíkot viszont mindig be lehet lőni. Nem kell mindenképpen a mi világunk történelméhez igazodni, kitalálhatsz sajátot is. Az alapvető korszakoknak (őskor, ókor, középkor, felvilágosodás, modern kor) megvannak a maguk kulturális különbségei. A világ különböző pontjai lehetséges hogy különböző korszakok tulajdonságait mutatják, viszont ahhoz, hogy ezek egy városon belül 1 korszak eltérésnél több legyen, nagyon hihető magyarázattal kell előállnod.

Ezért van az, hogy a nagy fantasy világalkotók mind egy szálig itthon vannak a történelemben 😉

2020. jún. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem rossz egyáltalán egy kezdőtől sok helyen viszont máshogy fogalmaznék de ez a magyar nyelv hibája. Néha nem odaillőnek találtam egy két szót vagy mondatot. Meg ha már kitalált dolgok vannak benne akkor a nevekkel is elrugazkothatnál. Nem muszály ebben a valósághoz ragaszkodni találj ki eggyet vagy keress egy ritkábbat. Nem tudom de számomra ezek az apr részletekis fontosak.
2020. jún. 12. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!