Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi szövegrészletről?

Figyelt kérdés

A kis falu a hajnal nehéz csendjével körülölelve feküdt a tó partján. Az az időszaka volt ez az napnak, amikor az éjjeli lények már nyugovóra tértek, a nappaliak pedig még nem merészkednek ki a rejtekükből a végtelen sötétségbe. A hold már rég eltűnt sápadt arcával a Nyugati-hegyek mögött, a napnak viszont még egy halovány sugár sem mutatta jöttét.

A csendes sötétség bekúszott az alacsony vájogkunyhókba, hangtalanul végigmászott a döngölt sárpadlón és letelepedett a legbelső sarokba. Oda, ahonnan még a nap meleg fényessége sem tudta teljesen kiűzni. Egészen addig nem merészkedett onnan elő, amíg a nap le nem nyugodott. Akkor kitárta hideg karjait, és újra meghódította a világot. Csatázott a sápadt holddal, és mikor győzött, tort ült felette... hangtalanul, fénytelenül.

Ebben a nyomasztó csendben érkezett meg a vándor a falu első házának hevenyészett kerítéséhez. A síri csendben minden lépte tisztán hallatszott, lélegzete pedig halvány ködként foszlott szét, amint elhagyta a száját. Soha nem járt még ebben a faluban, a viskók üres ablaki idegenül néztek vissza rá. Nem érezte itt jól magát, de nem is szándékozott sokáig maradni. Csak érjen el baj nélkül a Menedékbe.

Teljesen elmerült a gondolataiban, és észre sem vette, hogy a viskók alig kivehető körvonalai egyre ritkultak, majd el is tűntek mögötte a sötétben. Merengéséből a levelek zizzenése riasztotta fel: feltámadt a szél. Meglebegtette erősen szakadozott köpenyét, és a hajnal hűvösét vitte be magával a bőrruha alá. A vándor azonban ügyet sem vetett rá. Egyre gyorsabban szedte lábait, majdhogynem futott. Oda kell érnem! Az ég alja már mintha egy árnyalatnyival világosabb lett volna, látni azonban még mindig nem lehetett semmit. A megérzései vezérelték. Bevetette magát az erdő sűrűjébe. Az ágak, mint csontos kezek kapkodtak utána, téptázták amúgy sem kímélt ruháját. Átugrott egy kis patakot, melyben apró halak rebbentek szét riadtan amint az árnyéka rájuk esett. Merthogy a nap közben észrevétlenül felkúszott az égre és a hatalmas tölgyek lombjai között halványan derengve világította meg az utat a vándornak. Már ha lehet útnak nevezni a vadcsapást amin éppen haladt.

A sűrű bokrokat már rég felváltották a tölgyek, most pedig az ezeréves kőfák állták útját, melyek sziklafalként magasodtak előtte. Ha valaki bemerészkedett a kőfák labirintusába, az onnan többé nem jön ki és ezt ő is jól tudta, mégis át kellett vágnia rajta. A rothadás édeskés, nedves szaga lengte körül ahogy bepréselte magát két öreg fatörzs között a labirintusba. Nem tudta merre induljon, de a fák nem is hagytak sok választást neki. Néhol olyan sűrűn nőttek, hogy még egy bogár sem férhetett volna át közöttük.

Elindult hát az egyik ösvényen, amit járhatónak ítélt, de ahogy haladt befelé, egyre kevesebb fény szűrődött be hozzá, a fák pedig egyre vastagabbak lettek. A bűz egyre töményebb, a természet hangjai pedig egyre halkabbak és halkabbak lettek, mégnem teljesen elvesztek a csendben.

Időérzéke elveszett a sötétben tapogatózva, nem tudta mióta bolyonghat az ősvadonban, de már nem is érdekelte. Csak jusson végre ki ebből az istenverte rengetegből.



2020. jún. 3. 08:14
1 2
 1/13 b1812567 ***** válasza:
90%

Terjengős, túlírt, tele képzavarokkal.

Olvass sokat, klasszikusokat, szépirodalmat, és írd át újra meg újra a szöveged, meglátod, egyre jobb lesz majd.

2020. jún. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem tetszik nagyon. Mintha Idő Kerekét vagy Gyűrűk urát olvasnék.

Az olvasás tényleg jó és biztos lehet rajta még finomítani, de nincs túlírva.

2020. jún. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1: Mit értesz a képzavarok alatt?
2020. jún. 3. 13:20
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Kedves, romantikus lesz, úgy látom.
2020. jún. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
4-es voltam.Nem olvastam el eleget belőle. Csak az első bekezdés tetszett, a többi olyan fantazmagóriás. Én nem olvasnám el.
2020. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

túl sok a jelző, mire elolvastam egy mondatot elfelejtettem az előzőt. Nem kell mindent 500 szóval leírni.

pl: ,,lélegzete pedig halvány ködként foszlott szét, amint elhagyta a száját."

helyett: lélegzete halvány ködként foszlott szét,

2020. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 b1812567 ***** válasza:
86%

Mindjárt az első két mondatod:

"A kis falu a hajnal nehéz csendjével körülölelve feküdt a tó partján. Az az időszaka volt ez az napnak, amikor az éjjeli lények már nyugovóra tértek, a nappaliak pedig még nem merészkednek ki a rejtekükből a végtelen sötétségbe."

Hirtelen nem tudja az ember, hogy csak barokkos túlzásba esel a leírással, vagy ez valami horror-fantasy, és valamiféle természetfelettit akarsz felvezetni.

etc.

2020. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Szerintem nagyon jó, ha te írtad, akkor tehetséges vagy, csak így tovább! Ne törődj a trollokkal! Persze az építő kritika más, de akin látod, hogy csak rosszat akar, avval ne törődj :)
2020. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
túl bonyolultan fogalmazol kicsit egyszerűsítsd le
2020. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
nekem nagyon tetszik, de egy icipicit soknak érzem, nehezen megrághatónak. szájbarágós, de én azt gondolom, csak egy picit kell rajta finomítani.
2020. jún. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!