Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasnak a mai 8-13 évesek...

Olvasnak a mai 8-13 évesek régi pöttyös és csíkos könyveket? Hogy tetszik?

Figyelt kérdés
Nem a Vörös Pöttyösre gondolok.

2020. jún. 9. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiszem, hogy egyáltalán tudják mi az. Én így majd 20 évesen is csak azért tudom, mert anno 10 éve az alsós ofőmtől kaptam egy csíkosat. Nem emlékszem sokra, csak arra, hogy nem igazán jött be. :D
2020. jún. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Már ha olvasnak egyáltalán könyveket.
2020. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akiknek a szüleik olvasnak, azok maguk is, szóval nem szabad általánosítani, hogy a mai gyerekeket csak az okostelefon érdekli.
2020. jún. 9. 10:37
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén én ennyi idősen nem igazán olvastam. Pár Harry Potter könyvet kölcsönadott a nagynéném mondván, hogy tetszeni fog, illetve talán kb 10 szülinapom körül kaptam tőle egy könyvet, egyébként Deirdre Maddentől a Kösz, hogy szóltál, Emily! címűt. Néha jártam könyvtárba, de kisváros lévén nem volt nagy választék, szóval egy év után meguntam, mivel ami érdekelt, azt elolvastam. De a pöttyös és ilyen könyvek kimaradtak az életemből, igazából ami érdekelt volna se tartozott azok közé. Talán azért maradt ki sok dolog, mert a szüleim nem igazán olvasnak, anyu szerint pénzkidobás könyvekre költeni, szóval ha szülinapomra és ilyenekre könyvet akartam soha nem lehetett az, inkább kaptam valami mást, aminek nem is örültem annyira, nem is nagyon használtam és még drágább is volt. De legalább anyám szerint "hasznosabb" volt... Viszont felsőbe már zavart, hogy nem igazán ismerem azokat a könyveket, amiket az akkori legjobb barátnőm olvasott. Kölcsönkérni annyira nem volt szokás felénk, könyvtárba nem volt, könyvesbolt nem volt a helyben, igazán zsebpénzem se legt volna rá, anyám meg hülyeségnek tartotta, plusz mindig mondta, hogy ő nem jár olyan helyeken, nem tudja megvenni nekem (az online rendelést meg ellenzi, bár mondjuk amikor másik városban voltunk és velem együtt akarta kinézni mit tudom én a szülinapi ajándékom, akkor pedig nagy ívben kerülte a könyvesboltokat...) Szóval pl a Szent Johanna gimi így maradt ki szinte az életemből, pedig anno nagyon érdekelt, az első két részt mondjuk sikerült netről összeszedni pdf-ként 😅 csak akkor meg az ment otthon a vita, hogy túl sokat lógok a tableten... És persze mindent arra fogtak, hogy azért nem tanulok (alias kaptam egy négyest, szóval meg fogok bukni 🤦🏻‍♀️🤣 egyébként kitűnő voltam) véletlen sem az apám akkori alkoholizmusa és a viták álltak a háttérben...

Azóta viszont kolis lettem így középsulira, több a zsebpénzem, tudok diákmelózni, szóval veszek magamnak néha könyveket, tudok végre normálisabn könyvtárba járni 😁

Bár halkan megjegyzem, hogy anyám szerint túl sokat költök könyvekre... Ami vicces mivel évi tízezer forint alatt vagyok bőven, max akkor költök többet, ha várok egy könyvsorozat új részére, és mondjuk megjelenés után rövid idővel már szeretném 😅


De most így válaszírás közben megjött a kedvem a "Kösz, hogy szóltál, Emily!" újraolvasára😅

(17l)

2020. jún. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én voltam annyi, még voltak pöttyös könyvek, de az is már 10 éve volt. Hogy most van-e, azt nem tudom. Nekem nagyon vegyes volt, hogy szerettem-e. G. szabó Juditot például utáltam, hiába próbálták megszerettetni velem, egyszerűen nem. De nagy kedvencem volt Altay Margittól Amit az óra mesél, Sohonyai Edittől a Macskaköröm és Balázs Ágnes Lufi soroazta, ami meg már körülbelül az én korosztályomról szólt.
2020. jún. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem olvasnak ilyet, mert ma már teljesen más az érdeklődés, más témák a felkapottak.
2020. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem. Én most 19 éves vagyok, de a Vörös Pöttyös könyvekről is csak hallottam. Egészen eddig azt se tudtam, hogy csíkos is van. :D Pedig én szoktam olvasni. (csak mást...)
2020. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, osztom #6-os nézetét, hogy más az érdeklődés.

Én a kérdésben említett korosztály szülője lehetnék, és némelyik pöttyös/csíkos könyv, már nekem is furcsa volt kamaszként. Ennek ellenére én még azért többet elolvastam, sőt a kedvenceimet még most is vadászom az antikváriumokban. :)

Ha esetleg ide téved néhány kamasz is, ajánlanék nekik egy könyvet, ebből a sorozatból, ami, ha a korszak sajátosságain túllendülünk még most is megállja a helyét mondandó tekintetében. Ez pedig, Janikovszky Éva - Szalmaláng.

2020. jún. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én tíz évvel ezelőtt estem az általad kérdezett korosztályba, én még olvastam közülük párat, mivel elég sok régi kamaszkönyvet örököltem a rokonságon belül, és tetszettek is, de a közvetlen környezetemben nem ismertem senkit, aki pöttyös és csíkos könyveket lapozott volna.
2020. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért csíkosként megjelentek olyanok is, amiket ma is sokan olvasnak, csak más borítóval. Pl. Jane Eyre, Abigél.
2020. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!