Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért szeretitek (ha így van)...

Miért szeretitek (ha így van) Draco Malfoyt? Kb belefulladok a róla írt fanfiction-ökbe, és nem értem, hogy miért ilyen kedvelt szereplő.

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Sokan szeretik a negatív hősöket. Plusz úgy gondolom, hogy az egész könyvsorozat végére teljesen megváltozik a szerepe a történetben. Az elején inkább ilyen idegesítő, beszólogatós egoista majomként van jelen, különös nagy jelentőség nélkül, a végére meg jobban megismerni az ember a hátterét, a családi nyomást ami rajta van, illetve az is, hogy neki kéne megölnie Dumbledort, mégsem ő teszi meg, ezért az valamilyen szinten szégyen neki. Tehát ahhoz képest, hogy a könyvsorozat legelején csak egy szinte jelentéktelen és elhanyagolható mellék karakter a végére nagyon látványos jellemfejlődésen megy át.
2020. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez igaz lehet, de azért nem fogta vissza magát a hatosban sem beszólogatás terén... És a hetesben is megpróbálja megakadályozni őket, szóval attól még, hogy nem ő öli meg Dumbledore-t, ugyanúgy halálfaló marad. De persze valamilyen szinten igazad tényleg, köszi a választ. :))
2020. júl. 2. 14:17
 3/13 anonim válasza:
90%
Halálfaló marad de nem önakaratából. Mert ha kilépne Voldemort megölné.
2020. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg sok fiatal lány fejében él az a fantázia, hogy a rosszfiú, aki mindenkivel aljas majd csak az ő kedvükért megváltozik. Ha megnézed, rengeteg romantikus könyv szól erről. Haramia, egoista cégvezető, arab sejk, maffiavezér, motoros banda tagja, elkényeztetett gróf/herceg/lord, vámpír/vérfarkas/szörny stb. de a női főszereplő kedvéért érzékeny lesz és érte mindent megtenne és előjön a mélyből a rejtett érzékeny énje.


Draco egy segg. Nem, nem csak Voldemort miatt, hanem az egész karaktere masszívan negatív minden téren. Neki ez a szerepe. Felesleges mosdatni, szerintem a legtöbb kislány, aki imádja nem is őszinte mély pszihológiai elemzés után teszi. Csak ugye a genyó gazdag fiút elképzelni, hogy beléjük szeret és onnantól egy hatalmas villában élnek egy befolyásos fiúval és minden az övék lenne, na az menő.

2020. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöööööm!!!!! Végre valaki!! Szerintem teljesen igazad van!

("Draco egy segg" - azóta ezen röhögök, nagyon találó :D)

2020. júl. 2. 16:24
 6/13 A kérdező kommentje:
#3: Regulus is megtette... Kilépett. Jó, nem sült el végül túl jól, de Draco is lehetett volna olyan bátor, mint Reg. Oké, féltette a családját, de akkor is volt választási lehetősége.
2020. júl. 2. 16:32
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

A halálfalóságon kívül azért voltak a sráccal gondok. Értem én, hogy az az egész helyzet szociális nyomás alatt történt. Volt és van ilyen.

Nem tudom, láttad-e a Becstelen brigantik című filmet. Az elején van egy jelenet, ahol egy francia paraszt a pincéjében rajteget ez zsidó családot a nácik elől. Megtalálják őket, megfenyegetik a paraszt lányait, aki erre lkénytelen elmondani, hol vannak a zsidók. Nem tudom, ki a a színész, de látod az arcán hogy szenved, a jelenet alapján egyértelmű, hogy ő egy egyszerű, de jó ember. Hogy bántja, amit meg kell tennie.


Rowling egyértelművé tette, hogy Draco nem egy jó ember, komoly jellemhibái vannak és ez nem csak egy olyan helyzetben nyilvánul meg, ahol nincs választása. Az alapvető, hétköznapi emberi interakcióin látszik. Igazi barátai nincsenek, csak csicskái. Az apja befolyásával takarózik. Kegyetlen, kicsinyes, elitista, seggnyaló, hazudós.

Nem hiszek abban, hogy a történet végére jó lesz. Talán annyira nem gonosz, mint amennyire lehetett volna, de hogy a sok genyósága után szeretni kellene, mert hát embert ölni nem mert, mert annyira azért nem tökös... na az egy kis csúsztatás szerintem.


Ééééééhés akkor áttérek a másik hasonló karakterre, aki miatt sokan nem fognak szeretni.


Pitooooon. Tudjuk, hogy nem volt egyszerű gyerekkora? Abszolút. Tudjuk, hogy egyértelműen érzelmileg erősen sérült? Persze. DE.

Nem jó ember. Gyerekeket érzelmileg bántalmazni nem frankó, tök mindegy, hogy milyen fiatalkori traumáról van szó. És akkor itt most nem feltétlenül Harry-re és kis cibijeire gondolok. Mikor egy 13 évestől megkérdezik, hogy mitől retteg a legjobban és te vagy a válasz, akkor el kell gondolkodni. Ha ugyan ennek a kissrácnak a háziállatát végzetes mérgezéssel fenyegeted mert szar a tantárgyadból (amin nem biztos, hogy segít, ha minden órán megalázod és megfélemlíted, ya know), valószínűleg egy pszichopata vadbarom vagy.

Ezen a ponton még nem is beszéltem az egész megszállotja-vagyok-egy-lánynak-és-náci-leszek-ha-nem-kellek-neki dologról, vagy arról, mikor Lupint gyakorlatilag kirúgatta, mikor elmondta mindenkinek, hogy vérfarkas. Megintcsak értem a kamaszkori konfliktusukat, de egyrészt Lupin kapott eleget az élettől, másrészt ha valaki múltja és életútja nem makulátlan, az pont Piton. Nem biztos, hogy örülnék, ha a kölköm biosz tanára Mengele lenne...


Asszem elmondtam, ami a szívemet nyomta. :D

2020. júl. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert bejön nekik Tom Felton. Nekem elég ambivalens véleményem van a karakterről, egyfelől egy fasz, mert ott sz opatott mindenkit, ahol tudott, másfelől az otthonról hozott előítéletei és ,,értékei'' miatt segg Harryékkel. Ez nem mentség a tetteire, de ha a CC alapján nézzük a felnőttkorát, akkor abban már mondhatni, hogy normális. Ha az abban leírtakat nem tekintjük kánonnak, akkor utálatosnak gondolom


És igen, én is szeretnék pár szót szólni Pitonról. Csatlakozom az előttem szólóhoz, egyszerűen nem értem, miért szeretik őt ennyien (vagyis igen, itt is közrejátszik AR kinézete, ami megdöbbentően sok embernek bejön, valamint akik nem olvasták a könyveket, nem tudnak minden húzásáról, például a fentebb említett varangyosat is jótékonyan kihagyták). Az, ahogy Harryvel, sőt, vegyük inkább Nevillet, akire szintén durván rászállt, bánt, abból egyértelműen kiderül, hogy alkalmatlan a tanári pályára ÉS szsr ember. Őt végig utáltam, nem változott meg a véleményem a nyálas-ijesztő örökké után sem, és nem értem, Harry miért utána nevezte el a gyerekét, mikor Hagrid sokkal többet tett érte.

2020. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 nagyon nagy pacsi! Pontosan ugyanígy gondolom.
2020. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!! :))

Piton valóban gyökér, sőt, mondjuk azért tényleg elég sok mindent tett Harryékért, és na, bátor is volt. Persze attól még egy rohadt nagy bunkó, de mondjuk James is kb. a semmiért utálta őt (meg persze Lily miatt), de na, elfelejthette volna azt a régi sztorit. (Amúgy bocs akik imádják, de én Jameset se bírom olyan hú de nagyon...)


#7: nem láttam a filmet, de teljesen igaz amit mondasz!


#8: akik Tom Felton miatt szeretik Dracot... pff, gratulálok nekik, oké hogy jó színész meg helyes (vagy nem tudom, nekem nem jön be), de attól még a karakter nem lesz jobb fej... Neville-t sem a kinézete miatt szeretjük.

2020. júl. 2. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!