Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki ajánlana egy jó bűnügyi...

AkosHUN kérdése:

Valaki ajánlana egy jó bűnügyi könyvet?

Figyelt kérdés
Valami olyasmi kéne, mint a Still Life c. játék. Sötét hangulat, sorozatgyilkos, brutálisan meggyilkolt áldozatok, nyomozások, ilyesmi.
2010. aug. 4. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne:)
2010. aug. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az örök klasszikus.. :Agatha Christie szinte összes könyve. Nagyon élvezetes olvasni. És sosem az a gyilkos, akire tippeltem volna :)

Akkor Leslie L. Lawrencenek, azaz Lőrinc L. Lászlónak is vannak jó krimijei.

Ha inkább kortárs írást szeretnél olvasni, akkor ajánlom Dorothy Uhnak regényeit. Ő maga is nyomozó volt, majd miután kilépett a rendőrségből, leírta az ott szerzett "élményeit".

2010. aug. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem amit én olvastam nemrég tökéletesen beleillik a képbe. "Aki életben marad" a könyv címe, és egy 24 (végén már 26) éves fickó a főszereplője, aki különös gyilkosságba botlik.


A könyvet egy 17 éves srác írta, és meglepő, hogy leköröz jó néhány általam olvasott (az pedig nem kevés:D) bűnügyi regényt. Az író álneve "Leon 'Maxwell' Fate.

2010. aug. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így kapásból egy botránykönyv jutott eszembe. Állítólag elég gyomorforgató, és a agyilkos szemén át követhetjük a történetet. Azt mondják az első pár oldal döcög de aztán beindul a gépezet:


Bret Easton Ellis: Amerikai psycho

[link]

2010. aug. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Báthory Erzsébet, egy asszony élete.


" Sötét hangulat, sorozatgyilkos, brutálisan meggyilkolt áldozatok" ebben mind benne vannak.

2010. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Isaac Asimov: Acélbarlangok: Gyilkosság az Űrvárosban

Isaac Asimov: Mezítelen Nap

Isaac Asimov: Hajnal Bolygó Robotjai


Sci-fi regények, időrendben, a főhős ugyanaz. Lebilincselő történet, hatalmas csattanókkal.

2010. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Természetesen Agatha Christie, de van egy könyv, sajnos nem tudom ki írta, ami fantasztikus. Ez a címe: Vérvörös égbolt. Egy fickóról meg az indián haverjáról szól, akik a kanadai öserdőben keresik az indián eltűnt testvérét. Közben persze találkoznak pár emberrel, de egyik se túl őszinte...
2010. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!