Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van listátok a kedvenc könyvei...

Van listátok a kedvenc könyveitekkel, amit érdemes lenne elolvasni?

Figyelt kérdés

Lassan 18 éves leszek, lány, és mindigis szerettem olvasni fantasy-t,és romantikusokat, így volt, hogy írtam listákat is, mik a kedveceim, vagy épp mit szeretnék elolvasni a jövőben.


Nektek van ilyen listátok/ajánlásaitok amiket megosztanátok velem? Fantasy, és romantikus témában.

A vörös pöttyösek közül várnék a leginkább, mert azokat szeretem a legjobban, de persze jöhet minden😊



2020. aug. 10. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

L.M. Montgomery - A kék kastély.

Egy romantikus könyv, nagyon jó, nem is túl hosszú, az írónő egyik legelismertebb könyve, pedig van kb 30 kiadott műve. Csak ajánlani tudom, olyan jó, hogy többször is elolvastam.

2020. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy listám, igen. Én a krimiket szeretem leginkább, szóval nem tudom, hogy neked mennyire jönne be, de nekem kedvenceim Dan Brown és J. R. Dos Santos.


De krimiken kívül mást is szeretek, persze. Nagy kedvenc a Száll a kakukk fészkére, a 22-es csapdája, illetve Merle regényei.


Drámát is szívesen olvasok. Shakespeare "rajongó" vagyok (leginkább a királydrámáit szeretem, és nemcsak olvasni, hanem színházban is nézni), illetve Örkényt például.


Tetszenek Edward Rutherfurd könyvei (London, New York, Párizs - eddig ezeket olvastam), illetve a Harry Potter könyveket is időnként újraolvasom, különféle idegen nyelvek gyakorlására tökéletesek.


Jodi Picault-nak vannak zseniális könyvei (Tizenkilenc perc, A nővérem húga, Törékeny...), Sophie Hannah-tól olvastam mostanában párat.


A klasszikusabb regények közül a német írókét szeretem még nagyon (Thomas Mann és társai), illetve Standhal, Defoe, Zola, Dickens, Miller...


Akkor ott vannak a híres detektívregények, az összes Sherlock Holmes. Mindig nagyon szerettem.


Ezek egyike sem fantasy, viszont romantikus van köztük (Vörös és fekete, pl.), illetve persze a "romantikus" irodalmi értelemben minden, ami regényes, csak hát feltételezem, hogy nem erre az értelmére gondoltál. De ha mégis, akkor ott az Anna Karenina, a Nyomorultak...

2020. aug. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Charlie N. Holmberg: A ​papírmágus

Gail Carson Levine: Elátkozott ​Ella

Diana Wynne Jones: A ​vándorló palota

2020. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia! Tudom, nem mostani kérdés, de hátha érdekel még.

Én is ezekben a témákban olvasok a legtöbbet.

Sorozatok, amiket én nagyon-nagyon szeretek:

Cassandra Clare - Végzet ereklyéi

-Pokoli szerkezetek

-Gonosz fortélyok

Jennifer L. Armentrout - Luxen

-Komor elemek

Sarah J. Maas - Tüskék és rózsák udvara

-Üvegtrón

Holly Black - Levegő népe

Kiersten Gier - Időtlen szerelem

Most így hirtelen ennyi ugrott be, amit mindenképpen ajánlok :)

2021. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Utolsó vagyok, elfelejtettem egykötetes könyveket írni:

Jennifer L. Armentrout - Míg a halál

Colleen Hoover összes könyve

Sarah J. Maas - Catwoman

Itt is msot ennyi jutott eszembe :)

Illetve még egy sorozat:

On Sai - Vágymágusok

2021. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Romantikusak közül

Herbert G. Wells - A tengeri tündér

Molnár Tóni - Tépődések

Emily Bronte - Üvöltő szelek

2023. jún. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!