Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ismertek ami...

Milyen könyvet ismertek ami tényleg érdekes és megéri elolvasni?

Figyelt kérdés
Tudni kell rólam hogy utálok olvasni mert egyszerüen még sosem találtam olyan könyvet ami tényleg érdekelt. Sok könyve belekezdtem (:szent johanna gimi, idöfutár, csak barátok?, kiben bizhat clara?, az elet a szerelem meg mirgymás, halott királynök klubja) párat leirtam és az a lényeg hogy egyszerüen olyan unalmasak voltak ezek a könyvek mint mamamnak a török sorozatai. De tényleg kész gyötredelem volt egy könyvet elolvasni. És még sokan mondjak hogy a szent johanna gimi az jo de értitek ahoz hogy cortez meg csokolja vegre a csajt 5 kötetet kell vegigolvasni. Egyszer az indan vegiglovasta egy storys oldalt ami nagyon tetszett @pont_ot_szeretem . Na az jobb volt, tudom nem realis a dolog de akkor is legalabb tortentek a dolgok. Mindjuk neha azt kivanom hogy az ment volna kicsit lasabban de akkor is abban volt szerelem szex halál rejtéjek megcsalás rablás eröszak. Szoval az érdekes volt. Ti milyen könyvet ajánlanátok nekem ezek után? Valami pörgös kéne valami tiniröl ahol menek a dolgok és nem az egesz könyv 1 naprol szol.

2020. aug. 30. 20:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha szereted a sci-fit meg a horrort akkor Lovecraft a legjobb.


A novellái ugyanabban a világban játszódnak, és vannak ott entitások (Nem démonok, hanem inkább ilyen kozmikus entitások.), földönkívüliek, mutánsok, egyéb lények, meg sima emberek


Ahol entitások vannak:

~Cthulhu hívása

~Dagon

~Árnyék Innsmouth fölött (+ egyéb lények)

~Rémület Dunwichben

~Alonzo Typer naplója

stb


Földönkívüliek:

~Az őrület hegyei

~Árnyék az időn túlról

~Kihívás a végtelenen túlról

~Eryx falai közt

~Suttogás a sötétben

~Szín az űrből [Ezzel van film is. 2019-es]

stb



Mutánsok és egyebek:

~A barlangi szörnyeteg

~A lopakodó félelem

~Pickman modellje

~Erich Zann muzsikája

stb


Meg az álomvilág történetek ha úgy vesszük mindenhova tartoznak. (pl Zarándokút Kadathba)



Stephen King is inkább a horror témában alkotott. Viszont a sci-fi-hez is van azért köze. Pl az Álomcsapda.



Egyéb sci-fi könyvek:


~Az egyész Aliens vs Predator univerzum. Az Alien könyvek még úgy kicsit horrorok is. [Egy jó tanács: a Mindörökké ejfél - Hús és vér duót kerüld el...] Ezekkel vannak filmek, képregények, játékok is.

Ha gondolod a kronológiával segíthetek is, hogy mi mi után jön.


~A Doctor Who-val is vannak könyvek. (Bár ha a sorozatot nem ismered, akkor nem az igazi)


~Mass Effect, StarCraft, HALO könyvek. Bár a jétkok ismerete nélkül azért nem az igaziak.


~Star Wars könyvekkel Dunát lehetne rekeszteni...


~A Metro 2033 sorozat. Én nem olvastam, de sok jót halottam róla. Disztópikus sci-fi.


~Isaac Asimov-nak is van egy csomó sci-fi könyve, novellája.



De ha nem akarsz egy történetre sok időt szánni, akkor mindenképp Lovecraft-ot ajánlom. + az Aliens: Életre halál, Predator: Vérözön könyveket, mert ezek novellákból épülnek fel. (Bár van olyan novella, ami egy rendes nagy köny folytatása.)

2020. szept. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!