Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Bellatrix...

Mi a véleményetek Bellatrix Lestrange-ről? Szeretitek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 18. 22:01
 1/9 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
86%

Érdekes karakter a maga módján, de egyáltalán nem olyan akivel rokonszenvez az ember. Totál őrült és a filmben elég félelmetesnek is hat. Mindenesetre kevesebb lenne a HP, ha ő nem lenne. Főleg Helena B. Carter alakítása tesz hozzá sokat.


Ha már a Halálfalókról beszélünk, szerintem ifj. Barty Kupor a legérdekesebb mint karakter abból a bandából.

2020. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a karaktert nézem nekem sem a kedvencem, amolyan tipikus őrült leginkább, de Helena alakításában azért nem rossz.
2020. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Egyik kedvenc szereplőm. Mindenhol kinézem a gonoszakat,valamiért ők jobban megfognak és sokkal érdekesebb karakterek.
2020. szept. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
87%

Én a könyvbéli változatát jobban szeretem mint a filmbélit. A könyvben sokkal életszerűbb az ábrázolása. Helena B. Carter zseniális színésznő, de szerintem kissé túl magasra tekerte az őrült-métert. (Bár valószínűleg ez nem a színésznő hibája, hanem a rendezőé aki ilyen instrukciókkal látta el.) A filmekben ápolatlan őrült hajléktalanként ábrázolják, hogy legyen mivel riogatni a gyerekeket. "Ha rossz leszel, olyan csúnya leszel mint a gonosz Bella néni." Az elképzelhető, hogy az évek során Voldemort mellett nem sok ideje volt magával törődni és valószínűleg Azkaban sem volt rá túl jó hatással, de én úgy képzeltem el, hogy annak ellenére, hogy a sok küldetés miatt karikásak a szemei és Azkaban után beesett lett az arca, attól még az eleganciáját megőrizte. (Legalábbis nekem a könyvekből így jött le.) Ha fürödni nincs is mindig ideje, azért a haja és a fogai ápolását csak meg tudja oldani varázslattal :D. A könyvekben sem teljesen ép, de azért nem annyira őrült. Én inkább megszállottnak mondanám. Lenyűgöző a tudása, ereje, megingathatatlan hűsége és nagyon tehetséges párbajozó, de emellett nagyon csőlátású. Csak a Nagyúr létezik számára, halálosan szerelmes belé, bárkit megkínozna és megölne érte de nem veszi észre, hogy a nagyúr csak kihasználja a megszállott rajongását és csak egy eszközt lát benne a tervei megvalósítására. Ugyan a faniction-ökben és az Elátkozott gyermek című rettenetben nagyon össze akarják hozni Bellát Voldival, de szerintem a Nagyurat csak a hatalom megszerzése érdekelte. Szerintem reflexből egy átokkal reagált volna arra ha Bella hozzá mer érni. Gondoljunk csak vissza a 7. könyvre. Bella már legszívesebben rávetné magát a nagyúrra de Voldi állandóan visszautasítja és megalázza. Talán az egyetlen jel, hogy Bella jelentett valamit a Nagyúr számára az az volt, amikor felüvöltött leghívebb szárnysegédje halála láttán. Ez az én véleményem, de elfogadok más véleményt is. Az írónő eléggé a fantáziánkra bízta a dolgot :). Rowling kegyes volt Bellához. Szerintem az sokkal rosszabb lett volna, ha végig kell néznie szeretett ura bukását és azzal a tudattal kellett volna visszamennie az Azkabanba, hogy a Nagyúr soha nem fog visszatérni.


Összefoglalva:


Az tény, hogy egy szadista vérszomjas sötét boszorkány, de én mindig is tiszteltem azokat az embereket akik bármilyen körülmények között hűek maradnak az elveikhez. Én nem utálom a gerinctelen kaméleon embereket akik úgy váltogatják a nézeteiket, ahogy a kényelmük megkívánja. Mint pl. Malfoy-ék.

2020. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
* nagyon utálom a gerinctelen kaméleon embereket (miért nem lehet belejavítani a válaszba!?)
2020. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A könyvbeli karakterét én szeretem. Nem a legkedvesebb karakter, ez tény, és sok van felróva neki ( pl.: Sirius halála, a Longbottom házaspár őrületbe kergetése), nekem mégis az egyik kedvencem.

Hogy miért? A hűsége, kitartása, határozott, okos, tehetséges, heves, és feltartóztathatatlan jelleme miatt. Gátlástalanságát, és szinte beteges kegyetlenségét is szeretem benne, meg egyszerűen az egész karaktert. Egyetértek az előttem szólóval: Én sem szeretem a gerincteleneket. Bella viszont mindig kiáll a nagyura mellett, minden erejével segíti őt, és bármikor meghalna érte. Ez először tiszteletet ébresztett bennem, aztán pedig, amikor jobban megismertem, megszerettem a Voldemort iránti viszonzatlan imádatával együtt.

2021. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Könyvben én is szerettem. Filmben túlságosan őrültnek van bemutatva. Bár Helena remek színésznő, mégsem adta vissza azt a személyt, akit én a könyvben megismertem.

Akkor nagyon mérges voltam, mikor megölte Sirius-t, mivel én őt nagyon bírtam. Elég sok szereplőt eltett láb alól, ami nem volt szép, de ettől függetlenül még egy kidolgozott, és szerintem elég jól sikerült karakter.

Mindig tudta, hogy mit akar, és véghez is vitte terveit. Magabiztosabb Narcissánál, akinél sokszor az volt az érzésem, hogy bizonytalan a szándékait illetően. És ahogy azt már előttem leírták, bámulatra méltó a hűsége és a kitartása. Büszkén felvállalta, hogy halálfaló, pedig az Azkabanba zárták érte. És habár a hatalmas varázserejét nem feltétlenül jó helyen kamatoztatta, azért nem alábecsülendő a mágia terén nyújtott tájákozottsága és teljesítménye. A lobbanékonysága is valahogy hozzáadott a személyiségéhez, még inkább kiemelte, hogy mennyire határozott.

Annyira tudtam sajnálni, mikor a Nagyúr mindig megdicsérte, aztán meg leoltotta. Mindent megtett érte, Voldemort meg teljesen semmibe vette. Pedig alighanem ő volt a leghűségesebb szolgája. Amúgy ez a rajongása néha kifejezetten komikus volt. Talán nem ez a legjobb szó rá, de ez volt az egyik, amit kedveltem benne. Ahogy konkrétan sírva fakad, ha a Nagyúr ránéz :)

Kegyetlen volt, és bárkit képes lett volna megölni, ha Voldemort ezt kéri. De ettől függetlenül én még bírtam őt. Igazából ez a kettősség teszi nagyon jó szereplővé. Mert jó képességű, de a rossz oldalon áll. Valahogy Bellatrix karaktere rávilágít arra, hogy egy embert nem lehet egyszerűen rossznak vagy jónak elkönyvelni. Mert ez is, az is van benne. És attól függ a személyisége, hogy az erősségeit milyen cél érdekében aknázza ki.

2021. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Megölte szegény Dobby-t
2021. márc. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
72%
Kedvenc szereplőm a Hp-ból, nagyon coolos, elvetemült( a filmben szép is)
2021. júl. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!