Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kiadónál kell kuncsorogni, ha...

Kiadónál kell kuncsorogni, ha szeretném a könyvemet megjelentetni, vagy magán úton nyomdában érdemes elindulni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok novellát írtam, egyszer évekkel ezelőtt(vagy 15) már majdnem kiadtam őket, de egy nagyon bonyolult elethelyzetbe kerültem, ami miatt vissz kellett lépnem. Az akkori barátom, aki segitett ebben anno, mar sajnos nincs közöttünk. Van egy facebook oldalam is, több ezres létszámú követővel, ahol néha megosztok részleteket az írásaiból. Sokan javasolják, hogy adjam ki, szeretnék egyben elolvasni. Valaki tudja merre kell elindulni? Mi a teendő, ha szeretném kiadni a műveimet?

Köszönöm szépen a válaszokat!



2020. okt. 5. 19:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

9, Igen kb ugyanarról beszélünk csak más szavakkal.


A tapasztalat meg relatív. Krimihez, romantikához a pszcihológus talán jobban ért, de pl sci-fiket meg biológus, fizikus ír meg kreatívabban, míg egy történelmi vagy fantasy világot meg egy szociológus vagy egy régész fog jobban összerakni...


Regényt írni annyi féle megközelítésből és indíttatásból lehet. Mindenkinek lesznek zseniális tehetségei és vakfoltjai, hibái. Egyszerre mindenhez úgyse fogsz érteni, ezért kell konzultálni másokkal és megfontolni a javaslatokat.

Még a sokadik regénynél is.

2020. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én krimit írok. Mindig is krimi, thriller zsánerben tudtam kibontakozni, mert ahigy írtad is, ezeket tudom.


Teljesen igazad van, minden műfajhoz más megközelítés, bézőpont a helyes út. (Nem tudom menne-e egyáltalán más zsáner, de egyelőre nem is mozgat más. Próbálkozom a kiadónál az első "kész" regényemel, jelenleg várom a lektori véleményt, ha nem jön össze, tovább próbálkozom a hibáimból tanulva a következővel).


Neked jelent már meg könyved egyébként? Vagy ebben dolgozol?

2020. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én illusztrátor vagyok, képregények, borítók miatt lebzselek elég sokat a szakma határmezsgyéjén.
2020. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az még egy igazi művészet! Egy könyvnek olyan borítót megálmodni, megaltkotni, ami összhangban van a történettel, és képes eladni a könyvet!
2020. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Az még egy igazi művészet!"


Tényleges művészet, és nem, nem valami ezoterikus dolog, hanem szakmai ismeretek alapján végzett munka. És igen, le kell ülni a népekkel, megbeszélni hogy mit szeretnének, milyen hangulatot, kit akarnak vele megszólítani. De ezeket az ismereteket egyetemen tanultam, nem az ujjamból szoptam 🤣

2020. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem sértésnek szántam, hanem elismerésnek :D...
2020. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!