Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kb hány oldal tesz ki 20 perc...

Kb hány oldal tesz ki 20 perc játékidőt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nehéz ezt besaccolni meg sok tényezőtől füghet, de úgy kb hány oldalba telhet?

2020. okt. 8. 00:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A címkék alapján fogok válaszolni.


Manga vagy light novel?

LN esetében 1-2 fejezet szokott lefordulni 1 epizódra és 2-3 kötet egy 11-13 részes évadra. Általában 1 kötet egy 4 részes story arcot tesz ki normál TV animénél.


Mangánál sokkal rugalmasabb, ott akár 1 kötet is lehet egy epizód és 4-6 kötet egy évad.

2020. okt. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy rá találtál a kérdésemre :)

Igazából rendes könyvet írnék, ami animeihletésű lenne, és úgy szeretném megtervezni, hogy fejezet/epizód. Úgysem lesz belőle soha anime, de jó eljátszani a gondolattal :)

2020. okt. 8. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért még ne add fel! Én is írok egy ln féleséget, és az az álmom, hogy egyszer anime legyen belőle. Még ha saját pénzből kell is elérnem. :)
2020. okt. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Személy szerint nincs sok tapasztalatom LN-ekkel. Párba belekezdtem, elolvastam 1-2 oldalt, de váltottam hamar az animéjükre 😅😅 Azt vágom, hogy a szereplőket képekkel illusztrálják. Ez mentesíti az írót afelől, hogy leírja a kinézetüket? És van egyéb különbség egy könyvvel szemben?
2020. okt. 10. 04:07
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Nem. Leírja az író a kinézetüket. Plusz eléggé LN függő, mennyire illusztrált. Például a Monogatari sorozatban az egyetlen illusztráció a borító. Az átlag pedig kötetenként 4-5 illusztráció (1-2 fejezetenként 1). Nyugati ifjúsági regényeknél is előfordul, hgy illusztrált (pl Defoe - Robinson, Emilio Salgari - A fekete kalóz, legalábbis a kiadások, amik nekem vannak).


Ilyen szempontból az LN sima ponyva/szórakoztatóirodalom. A lényege, hogy olcsó legyen (1000円 alatt kötetenként), illetve egy hosszabb, több köteten át húzódó összefüggő történetet mesél el.

2020. okt. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Én nem tudok rajzolni, szóval legfeljebb a karaktereket rajzolom le csak. Vagy megrajzoltatom mással, ha nem boldogulok. De ettől függetlenül leírom őket rendesen. Azért választottam az LN stílust, mert nem szeretem a több oldalnyi leírásokat, ahol a végén már azt sem tudom, hogy miről is van szó. Ezért nem szerettem a kötelező olvasmányokat sem. Nem azért nem olvastam el, mert nem érdekelt, hanem mert egyszerűen belefáradtam a sok értelmetlen rizsába. Én kifejezetten azon elv híve vagyok, hogy megmondom, hogy a karakternek ibolyáskék színű a szeme, és kész. Aztán az olvasó majd elképzeli, hogy kb. milyen árnyalat lehet. Legfeljebb majd segít a rajz. De egyesek ezt képesek lennének RGB pontossággal leírni, és hasonlítják 6000 gyümölcshöz meg virághoz... A falra mászok tőle. XD


3. voltam.

2020. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!