Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van-e olyan könyv, ami a...

Van-e olyan könyv, ami a következőről szól? A társadalomban élő személyek eltávolodnak egymástól köszönhetően a technológiának. Csak interneten tartjuk a kapcsolatot, nem is találkozunk vagy csak keveset. Mindenki egyedül van és magányos.

Figyelt kérdés
Tehát ilyet társadalom kritika, illetve, hogy milyen hatással van az emberre az internet, a közösségi oldalak, okostelefon, applikációk. Mi változik a társadalomban a 21. században. stb.

2020. jún. 24. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Asimov Solariáján így élnek, de nekik ez megfelel, sőt.
2020. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az Sci-fi lesz, gondolom. Nekem inkább valóságos alapokon nyugvó vagy ismeretterjesztő szerűség vagy szépirodalom kéne.
2020. jún. 24. 13:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Michio Kakut javasolnám, ő sokat foglalkozik a jövővel. Bár inkább fizikusi szemmel tekint rá.


Egyébként Asimov is fizikus volt, és általában extrém társadalmakat vázolt fel, pl. az egész emberiség nagyvárosokba tömörül, méghozzá a föld alá, vagy távoli bolygókon élve csak hologramokon keresztül látják egymást, és az egyik szereplő szörnyethal az ijedelemtől, mert annyira megijed, amikor egy ember a fizikai valójában lép be a szobába.


Egyébként:

George Friedman - A következő 100 év

[link]


Al Gore - A jövő

[link]


Nem olvastam, nem tudom, mennyire releváns a digitális elidegenedés témájában:

Yuval Noah Harari - Homo Deus

[link]

2020. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!