Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tudnám esztétikusan...

Hogy tudnám esztétikusan jelölni a mondat kevésbé hangsúlyos részét a párbeszédben/monológban?

Figyelt kérdés

Egy könyvféleséget írok, és annak egy ilyesmi részletéről lenne szó:

– Mint azt ti is jól tudjátok, aki majd A-ban szeretne egyetemet vagy munkát találni, annak az átlagosnál magasabb szintű tudásra lesz szüksége – kezdte el a mondandóját az órát tartó ötvenes éveiben járó, felül már kopaszodó férfi, melynek hallatán minden tanuló elcsendesedett. – Ezt a tudást pedig B-ben csak két helyen szerezhetitek meg. Itt a C Felkészítő Középiskolában, (ami szigorúan véve nem is B-ben van), és a D Középiskolában.


Itt "A" a várost, "B" az országot, "C" és "D" pedig az iskolákat jelöli, bár ennek nincs jelentősége, csak az egyszerűség kedvéért jelöltem betűkkel. A kérdésem inkább a zárójeles részre vonatkozna. A tanárnak ez nem a gondolata, hangosan kimondja, de kb. mintha motyogna, szóval a szöveg többi részével ellentétbe nem emeli ki. A hangsúlyos szavakat még lehetne is nagybetűvel érzékeltetni, nem néz ki hülyén, de ha az itt zárójelbe tett mondatrészt alsó indexbe tenném, vagy 1-2 betűmérettel kisebbel írnám(és jelenleg jobb ötletem nincs), elég furán festene. Van esetleg valami ötletetek, vagy kénytelen leszek még egy helyen megszakítani a monológot(amit nem szeretnék, mert szerintem kizökkenti az olvasót a mondatból) egy "– tette hozzá –" résszel? Előre is köszi a válaszokat! :)



2020. okt. 21. 19:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
És aztán csodálkozol, hogy "jé, ezt én írtam?"😂😂
2020. okt. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy. 4 éve kezdtem, azóta az első fejezetnek köze sincs az eredetihez. 😅
2020. okt. 21. 23:57
 13/17 anonim ***** válasza:
Szép lassan már magát írja😅
2020. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Azaz. 😅

Még egy utolsó kérdés: Akkor írhatom dőlt betűvel azt is, ha utalok valamire, ami a másiknak egyértelmű? Például itt az "úgy" szót: Valahogy éreztem… Azóta furcsán viselkedsz, hogy reggel találkoztunk, és a többiek is úgy néztek rám.

Itt az "úgy" amolyan szánakozó vagy enyhén rosszalló tekintetre utal, ami a történt ezen szakaszán a karaktereknek és az olvasónak is egyértelmű, tehát nincs értelme megint leírni. Szerinted akkor itt is írható dőlttel, vagy inkább idézőjel? Mit gondolsz? 😀

2020. okt. 22. 14:38
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Csak azért ne legyen minden mondatban egy dőlt betűs rész😅
2020. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😀 Nem lesz! 😂
2020. okt. 22. 17:19
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem felül kopaszodik, hanem a feje tetején.
2020. okt. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!