Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy intelligens, aki olvas - illetve ezen belül is azt, hogy, aki ifjúsági regényeket olvas, annak alacsony az iq-ja?

Figyelt kérdés

Én pl sokat olvasok (most épp krimit), illetve pár könyvem is kiadták, mégsem tartom magam ezért többnek vagy jobbnak.


De azt veszem észre, hogy kezd terjedni a jelenség, ha valaki kezébe vesz egy könyvet, amit nem Leiner Laura vagy J. K. Rowling írtak, akkor ő már zseni. Illetve gyakran valaki azzal dicsekszik, hogy szokott olvas.


Szerintem, ha a szabadidejében olvas az ember azt szórakozásért teszi vagy, hogy valamilyen témáról (ami érdekli) megtudjon többet, de ez nem egyenlő azzal, hogy valaki okos lenne. Lehet, hogy egy 140-es iq-jú ember pl a kezébe sem venne egy könyvet, mert nincs ideje rá vagy nem ehhez van kedve a szabadidejében.


Mindebből kiindulva, miért van az, hogy sok ember direkt rákényszeríti bizonyos írók alkotásainak az elolvasására a másikat, mert, ha nem tőlük olvasnak, akkor butának számítanak? Illetve miért mondják azt, hogy aki nem olvas, az buta?



2020. okt. 23. 06:08
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Mindig ennyit szoktál okoskodni ilyen triviális kérdéseken?


"Illetve pár könyvem is kiadták"

Kíváncsi vagyok melyek azok.

2020. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Egyszerűen azért, mert az olvasás sok mindent fejleszt (koncentráció, memória, fantázia, ok-okozati összefüggések stb.). Illetve vannak tudományos könyvek, amikből szintén sokat lehet tanulni.
2020. okt. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként engem érdekelnének a kiadott könyveid🤗
2020. okt. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
A tizenéveseknek szóló kortárs könyvek silányak. Tele van ugyanazzal a szlenggel amit a hétköznapban is használnak, hiszen ettől lesz nekik eladható a termék. A szent johanna gimis olvasók válaszainál lehet látni, hogy a 11-12 éves korcsoportban nagyon megy és betalál, majd pár évvel később visszaemlékezve már látják és elismerik, hogy hulladék és bugyuta az egész.
2020. okt. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

A tiniknek való könyveknek megvan a helye, ez kétségtelen. Mikor egy gyerek már nem kicsiknek való történeteket akar olvasni, de a felnőtteknek valók még túl komolyak vagy komplexek lehetnek nekik és vagy nem értenék igazán, vagy érzelmileg megviselné őket.

Viszont én azt látom, hogy mostanában sokan megragadnak ezen a szinten és halálra magasztalják azokat a könyveket, amik kb. irdolami McDonald's hamburger szinten vannak. Mégegyzser mondom, megvan a maguk szerepe, de mindenki tudja, hogy nem biztos, hogy jót tesz ha ezeken élsz.


Leiner Laurát én személy szerint még a YA piacon is vacaknak tartom, de ez csak én vagyok.


Nem tartom butának, aki nem olvas automatikusan, de aki megteheti, annak szerintem érdemes. Miért? Mert, megint kajás hasonlattal élve a változatosság jót tesz. Minél több féle inger ér, annál jobb. Az olvasás a legtöbb embernek nagyon más a többi hétköznapi elfoglaltságához képest, nagyon más fajta agymunka.

Tudod, mondják hogy aki ülő munkát végez, az néha keljen fel, mozogjon egy kicsit, stb.

2020. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Az olvasással fejlődik a szókincs, a koncentráló képesség, a képzelőerő, valamelyest a helyesírás, sokat lehet belőle tanulni is, adott esetben. Ezért szokták azt mondani, hogy aki rendszeres olvasó, intelligensebb annál aki soha egy könyvet se vesz a kezébe.


Én minden nap olvasok már jó 20 éve, 1,5-2 órát minimum, mert imádom, és nem tudnék meglenni könyvek nélkül. De nem gondolom magam okosabbnak, vagy mást butábbnak csak emiatt. Inkább szórakoztató irodalom párti vagyok, azon belül sokfélét olvasok. Krimi, fantasy, sci-fi, orvoskrimi, horror, imádok mindent ami természetfeletti- vámpírok, angyalok, démonok, boszorkányok, varázslók, vérfarkasok, szellemek❤️❤️❤️😊 Egyetlen életrajzi könyvet olvastam el, ami részben életrajz, részben a szerző munkájáról szólt. Az tetszett, mert a kedvenc íróm tollából származott.:)

Ilyen Leiner Laura, Sz.J.G. szintű könyveket nem olvasok, egyáltalán nem érdekel. Nálam a minőségi szórakozás Stephen King, Dean R. Koontz, Robin Cook, Carlos Ruiz Zafón, George R.R. Martin, Darren Shan, Anne Rice, Karin Slaughter, Jodi Picoult, Isaac Asimov, Ray Bradbury, Jo Nesbo, + Tolkien társaságában kezdődik, és persze vannak még páran... De azt se ítélem el akinek más tetszik. Azzal sincs baj. Anyukám pl a történelmi könyveket szereti, na én azokon pl halálra unnám magam, de őt se ítélem el az ízlése miatt.

Szerintem mindenki olvasson olyat ami érdekli.

Aki meg nem olvas mert lusta utána keresni mi tetszene neki leginkább, vagy egyáltalán nem érdekli a dolog stb, azt se ítélem el, max sajnálom, mert nem tudja mit hagy ki.

2020. okt. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dililili ***** válasza:
69%

Sajnos kevesen értették meg, hogy pontosan mire célzott a kérdező.


Való igaz, hogy hasznos az olvasás, erről fentebb írtak is.


Ám az olvasás kellemes időtöltés és nem vagyunk senkik, hogy megszabjuk másnak, hogy hány évesen milyen könyvet preferáljon. Márpedig azzal, hogy elkezdünk bizonyos műfajokat ócsárolni, azt tesszük.


Ebből lesznek a problémák, amikor nem fogja megszeretni az ember az olvasást, mert a kezébe vesz egy könyvet, ami nem is érdekli, de azért kínlódik vele úgy 30-40 oldalt, mert hát a Gyakorin a tömeg dicsőitette a művet, hogy aki azt olvassa az zseni. Lehet olvasna ő, csak mondjuk nem az az érdeklődési köre.


Engem lánykoromban mindig, amikor elvittek a könyvesboltba, azt választottam, amit akartam. Elolvastam az ismertetőjét és eldöntöttem, hogy érdekel e vagy nem. Nem csak az ifjúsági irodalomból csemegéztem. Megvásároltam és otthon vagy az iskolában olvastam. Így volt az, hogy szerettem olvasni s szeretek olvasni most is. A kötelezőknél is volt 1-2, ami tetszett, de volt pár, amit nem tudtam elolvasni, hiszen nem keltette fel az érdeklődésemet a története a műnek és mások mégis írják a fórumon, hogy szerintük a kötelező olvasmányok mind szuperek voltak és csak a lusták meg a buták nem olvassák őket, mert azok csak szemetet olvasnak, ha olvasnak... A mai napig is így, tartalom szerint vásárolok, hogy engem érdekelne e és nem úgy, hogy mit olvas egy okos ember.


Pont ezért mondom, hogy nincs olyan könyvben, hogy szemét. Nyilván vannak olyan írók, akiket nehezebb követni vagy, aki olyan stílusban ír vagy olyan dolgokról számol be, ami egy kicsit sok lehet, van, akinek az ő művei jönnek be, van, akinek van 1-2 könyv otthon tőle, ami olvasatlanul porosodik a polcon, mert őt meg más mű érdekli.


Ha valakinek az tetszik, hogy egyszerű nyelvezetű könyvet olvas, vagy 25 évesen még ifjúsági irodalmat, attól nem lesz buta, őt ez érdekli.


És igen, van, aki olyan munkát végez, hogy, ha van némi szabadideje, azt szívesebben tölti a családdal.


Illetve, Leiner Laura könyveinél is úgy érzem, hogy már sok ember csak beáll a sorba szapulni, mert ez a divat. Ha valaki felnőttként azt olvasná, miért ne tehetné? Értem, hogy "ciki", ha valaki egy 11-12 éveseknek való műfajt szívesen olvas, de ettől nem lesz buta.

2020. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

igen, az utolsónak igaza van, és mennyire ironikus már, hogy a nagy könyvfanoknak sokszor egy mennyire gyatra a szövegértése :DD


túlzás nélkül mondom, h a legnagyobb idiótákat a könyvmolyok között szoktam találni. épp nemrég találkoztam egyik oldalon egy elég beképzelt magát okosnak tartó (természetesen munkanélküli) 30 éves lánnyal, aki olyan konteókat adott elő, h elképesztő.


valójában a könyvolvasás a szókincset fejleszti és szórakoztat, oszt ennyi.

aztán hogy milyen szerzők könyveit olvassa, az meg aztán tényleg nem igazán fontos.


az egésznek a gyökerét a bukott, lexikális tudásra épülő oktatási rendszerben (is) látom.


"Illetve miért mondják azt, hogy aki nem olvas, az buta?"


azért mert azt hiszik, ha 568 könyvet elolvasnak nagyon-nagyon igényes szerzőktől, okosnak fognak számítani.


a szomszéd városban él egy 40 körüli nő, akinek most jelent egy könyve, ami sztem szörnyű, de ez lényegtelen (saját pénzükből adták ki).


megnéztem a facebookját, természetesen folyamatosan nyíg amiatt, hogy keveset és nem minőségit olvasnak a fiatalok, miközben angolul durva nyelvhelyességi hibákat vét (külföldi ismerősei is vannak), de még magyarul is van jó pár magyartalan, helyesírási hibás mondata.


akkor ő most okos, mert sokat olvas?:D nem, sőt sztem olyan ne oktasson másokat, aki 2020ban nem tud normálisan angolul.

2020. nov. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!