Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményeznétek az első...

Véleményeznétek az első könyv-próbálkozásomat?

Figyelt kérdés

Körvonalazódott egy regény a fejemben, leírtam vázlatra a fő mondanivalóját, a központi elemeket, néhány kezdeti szereplőt és cselekményszálat, s mindebből kiindulva elkezdtem megírni az első fejezetet Wattpadon. Ehhez az első próbálkozáshoz kérnék építő kritikát.

A regény műfaja bűnügyi, misztikus.


[link]


A fejezet nincs befejezve, de kérdés, hogy egyáltalán jó irányba haladok-e az írástechnikával.

Annyit megjegyeznék, hogy a történet a kilencvenes évek elején játszódik egy képzeletbeli kisvárosban, Illinois államban, de nem tudom, ezt hogyan adhatnám közvetve az olvasó tudtára.

Szívesen fogadok bármilyennemű konstruktív tanácsot.



2020. nov. 4. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tetszik, ahogy megfogalmaztad a leíró részeket. Bár nekem az elejére túl sok volt a név, a két csávó életéből csak annyit jegyeztem meg, hogy egyikük Chicagóban született egy mágnás fiaként. Utána meg volt valamilyen hotel is, ahova felvettek valakit.


Egyszer elírtad Phillip nevét a végén. Azt írtad, hogy Saliva. De ha már itt tartunk szerintem a Saliva jobban hangzik, mint a Silva :)


Ez a rész pedig nekem elég fura, innentől kezdődik:

- Szép lövés - mondta Rick...

és itt ér véget:

...aminek vesznie kell - nevetett Rick...

Ebben a részben túl sok a vessző, és a fogalmazás is elég érdekes.


Nekem ennyi hozzászólnivalóm van. Összességében jó történet volt, és felkeltette az érdeklődésem. Lehet, tovább is fogom olvasni, de amiket mondtam, mindenképp vedd figyelembe, és csak akkor változtass, ha egyetértesz velem. Csak így tovább! :D

2020. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az tűnt fel, hogy az elején sok a háttérinfó. Mintha egy wikipédia cikk volna. Több cselekmény kellene főleg az elejére, és az infókat csak a releváns részeknél elég megadni.
2020. nov. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, lefaragtam a "wikipédiás" részekből, igazatok van, s én ezt nem vettem észre.

Időközben szerkesztettem, s érdekelne, hogy mennyire fölöslegesek, töltelékek az olyan részletképek és leírások, mint például a kávéról szóló bekezdés a fejezet második részében?

"A seriff az irodájában ült, és a múlt héten elkobzott áruról írt jelentést tanulmányozta. A kávéja már félig kihűlt, csak két kortyott ivott belőle fél órával ezelőtt. A tejhab észrevétlenül alásüllyedt a csésze tetejéről és barna nyomot hagyott maga után a csésze falára száradni."

Nekem úgy tűnik, hogy hangulatkeltőek, de lehet, hogy igazából nehezen olvashatóvá, unalmassá teszik a szöveget.

2020. nov. 5. 17:43
 4/13 anonim ***** válasza:
Az elgondolás meg a megfogalmazás tetszik, de konkrétan ez a kép tényleg unalmas.
2020. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Elolvastam a szöveget megint, és az első részhez annyit, hogy egy kis beszélgetést még beszúrhatnál az után, hogy Philről írsz, aki körbe járja a szállodákat. Az elé, amikor Rickről mesélsz. Mert szerintem hirtelen váltasz át az egyik emberről a másikra.

Még a helyesírásba egy kicsit beleszólok. Nem kötekedésből csak olvasd el, kérlek, ezt a cikket:

[link]

Ezt csak azért, hogy jobb az elején tisztázni a párbeszédek helyesírását, mert észrevettem, hogy néhány helyen a mondatok végére vesszőt tettél.


A kávés rész nekem egyébként tetszik, szépen meg van fogalmazva, mint a többi leírás, csak ezt kéne kihúzni belőle: "...a csésze falára száradni"

A többi pedig szerintem okés, bár azt nem tudom, hogyan vannak a beosztások a rendőrségen, de szerintem jó lesz.

2020. nov. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, főként a helyesírási kiigazítást; épp szükségem volt egy, a párbeszéd helyesírását taglaló útmutatóra.


"1-es"-nek külön köszönöm, nagyon hasznosnak találom a tippeidet, szerintem jól bétáznál. :)

2020. nov. 6. 17:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A leírások szépek, de az első két bekezdésben legalább három név szembejön, egy olyan szituációban, ami homályos, egy csomó olyan információval, ami felesleges, majd kezdődnek a mini életrajzok. Szerintem jó irányba haladsz, főleg, ha ez az első próbálkozásod, ezesetben tényleg van benned tehetség hozzá, de ajánlom, hogy keress rá az információadagolásra, olvass utána! Viszont így tovább, elképesztően jó, első nekifutásra
2020. nov. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha még mindig érdekel a bétázás, szívesen segítenék :)

1-es

2020. nov. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Időközben szerkesztettem, s érdekelne, hogy mennyire fölöslegesek, töltelékek az olyan részletképek és leírások, mint például a kávéról szóló bekezdés a fejezet második részében?


"A seriff az irodájában ült, és a múlt héten elkobzott áruról írt jelentést tanulmányozta. A kávéja már félig kihűlt, csak két kortyott ivott belőle fél órával ezelőtt. A tejhab észrevétlenül alásüllyedt a csésze tetejéről és barna nyomot hagyott maga után a csésze falára száradni."


Nekem úgy tűnik, hogy hangulatkeltőek, de lehet, hogy igazából nehezen olvashatóvá, unalmassá teszik a szöveget.


Nekem ez a rész kifejezetten tetszik, jelenetenként egy-két ilyen szerintem bőven belefér. Viszont annál sokkal többet nem érdemes.

2020. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

7-es, köszönöm a tanácsot, megfogadom. Értem, amit mondasz, dolgozni fogok rajta. Rákerestem gyorsan az információadagolásra, megvan, hogy mi lenne a lényeg, de majd olvasok még róla részletesebben.


9-es, köszi a választ. Azt hiszem, hasznos többféle véleményt is hallani, hogy valahol megtalálhassuk az arany középutat.


Ma este feltettem a teljes első fejezetet, és még mindig érvényes, hogy szívesen várom a kritikát, tippeket, ha valakinek lenne rá ideje.

2020. nov. 12. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!