Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kérhetnék véleményt a Wattpad...

Kérhetnék véleményt a Wattpad történetemről?

Figyelt kérdés

Pár hónap kihagyás után, a hibái ellenére is, visszatértem az oldalra, és publikáltam egy régebbi ötletemet, amit nemrég kezdtem el „papírra vetni”. Egyelőre, mindössze három fejezet van felrakva, viszont kaphatnék egy-két véleményt a minőségüket illetően? Csakhogy tudjam, haladjak-e tovább a többi fejezettel, vagy inkább ezeken dolgozzak-e még?


[link]


Előre köszönöm mindenkinek, aki beleolvasott és véleményt írt!



2020. dec. 20. 20:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%

Túl van írva, mint szinte minden itt posztolt dolog, nem kellemes olvasni ezt a cukormázas, csipkés, túlcicomázott valamit. Táncot lejtett a fény. Giccs. Főleg mikor egyértelműen feszültséget akarsz kelteni. Egy feszült helyzetben a hajnali harmaton megcsillanó huncut napsugár nem az, amire koncentrálsz.

A test szilárd, nem massza. Ha massza lennél, akkor kifolynál a ruháidból. :)

Leeresztette a szempilláit (kicsit fura kifejezés), majd kinyitotta őlket. Kinyitotta a szempilláit. Mivan?


Hanem után vessző minek is? Amúgy ez a "hanem mintha valahol máshol ébredt volna fel" is olyan zavaros. Valahol máshol? Mihez képest? Értelmetlen.


A lámpás bekezdés megintcsak fura. Lámpa gömbje? Miylen gömb? Az égőre gondolsz? Egy búra/árnyékoló nem azért van egy lámpán, hogy csúnyább legyen, hanem hogy fókuszálja a fényét. Ki rak egy árnyékolót fel egy lámpára, hogy rondább legyen? Különleges szimbólumok borították, de a virágok nem különleges szimbólumok, mindenki érti mi az. Vászonba hogy vésel? Az egy textil. Véstél te már bármibe? Másrészt a lámpa mióta vászon? A lámpaernyő esetleg, de eddig nem volt ernyőről szó, ráadásul egy lámpaernyő ne legyen már forró, az kigyulladhat. Te nem vagy tisztában a régi lámpák kinézetével és anyagaival, meg hogy ezekkel annó hogyan dolgoztak. Nézz utána, ne írj olyanról, amit nem ismersz, mert zagyvaság lesz a vége. Másrészt az olvasóid nem debilek, tudjuk hogy érdekes, hogy változnak rajta minták, nem kell elmondani, hogy ez most érdekes, hellóka.


Egy szerszám miért lenne bájos? Nem feladata, senki nem godolja magától, hogy "hmmm, ez a csavarhúzó bájos? Bájosabb mint egy dísztárgy?".


Imitálni valamit tudatos dolog. A rozsda nem imitál, mert nem próbál hasonlítani másra.


Omladozni épületek szoktak. Bútorra fura, nem illik oda.


Vastag fátyol. A fátylak sajátossága hogy vékony, finom dolgok. Értelmetlen hasonlat.


A sarkokat nézte, AHONNAN és nem ahol kiugorhatott valami.


Legszívesebben után nem kell vessző.


Elzárva a világ szemeiTŐL, de a mondat végén már elől van. Nyelvtani pontatlanság. Az oly is inkább olyan flancolás, miközben a próza többi része meg olyan esetlenke. Ezzel nem tudod kiváltani atényleg jó írói technikát.


Már felébredt, akkor a most megszólaló jelző miért állítaná meg az alvásban? Következetlen.


'Kreálva' túl modern, nem illik ide. Inkonzisztens stílus. A 'miután leért' után kell a vessző. "A folyosót sötétség borította, hanem megtalálta az útját." Hanem? Hanem mi? Itt valami nagyon félrecsúszott. Értelmetlen.


Eléje? Megint fura stílusliag. A 'szobroztak' egyrészt stílusidegen, mert modern szleng, másrészt a bútor nem szobrozik, hanem az ember. A kandalló helyet foglalt, megint olyan kényelmetlen, fura megfogalmazás. A színes és nem erős fényben az ajtóból látja a szálakat a nő hajában? Jó szeme lehet. Másrészt egy középkorú nőnek már vannak ősz hajszálai minden trauma nélkül is.


Megint szobrozott, ami szóismétlés is és nem odaillő szóhasználat.



Ne haragudj, de egy katasztrófa. Ennél tovább nem vagyok képes ezzel foglalkozni, mert annyi a gond vele, hogy gyakorlatilag minden második mondatban találni valamit. Nekem erre se időm, se energiám nincs. A borító alapján talán steampunk, amit alapjában véve szeretek (mikor jön a következő Cinder Spires???????), de ez.... nagyon nem okés.

2020. dec. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%

Az első tökéletesen összeszedte a hibákat,én pedig tanácsot írok. Ha teheted, írd meg a részt wordben, így egy-egy szónak segít megtalálni a szinonimáját és ezzel színesíti a történetet. A kornak megfelelő stílusban írj, próbáld átadni az érzelmeket. Ha nem vagy tisztába egy-két szó helyesírásával, keress egy helyesítőellenorzo oldalt és olvasgass hasonló történeteket, vegyél példát róluk.


Remélem segítettem:)

2020. dec. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
59%

Megnéztem és már a leírás is nagyon megfogott, illetve a borító is nagyon tetszik!

Eddig csak az első részt olvastam el, remélem, nem baj, ha így alkotok véleményt.


Szerintem nagyon tehetséges vagy az írásban, nagyon jól meg van fogalmazva az egész. Tetszik a történet is és kíváncsi vagyok, mi fog a továbbiakban történni.


Tetszik, hogy tele ismétlésekkel, hogy használod a szavakat. Az is tetszik,

hogy hiába van benne sok leírás, nem unalmas. Nem érzem közben azt, hogy túl sok lenne a rizsa.


Helyesírási hibát én nem találtam benne, szóval azzal sincsen gond, csupán néhány elírás van, de azok véletlenül is benne maradhattak.


Egy javaslatom lenne, hogy ahol van ez a rész: "például példának okáért", oda szerintem elég, ha annyit írsz, hogy példának okáért.


Nekem személy szerint nagyon tetszik a történet, holnap folytatom is az olvasást!

Gratulálok hozzá!

Szerintem folytasd nyugodtan a történetet, sokat szerintem nem kell vele dolgozni már, esetleg az apró elírásokat korrigálhatod, de azt bármikor megteheted.


Sok sikert a folytatáshoz!

2020. dec. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%

Az első leírta.


Amit tanácsolni tudok, hogy olvass és írj. Lehetőleg az olvasást írástechnikai könyvekkel kezdd. (Bocs, de a szerzők nem fognak eszembe jutni, de így is megtalálod a köteteket).


Kezdő írók kézikönyve.

Kreatív írás.

Hogyan írjunk regényt?

Az írásról (Stephen King).

Szerzők és szerkesztők kézikönyve.

+a neten van pár blog, ami írástechnikával fogllakozik, és jó is.


Javaslom, hogy ne egyszerűen írj. Főleg, amíg az alapok nem mennek.


Ha írsz, azt utána pihentni kell. Majd olvasd át, írd át ha kell (ha nem kell semmit átírni, akkor még mindig pihentetni kell).


A narráció fajtákat alaposan tanulmányozd át.


Írj sokat. Ne feltétlen rögtön wattpadra. Inkább wordbe, esetleg kézzel (a regényvázlataimat mai napig kézzel írom, pedig még nem vagyok harminc éves sem).

2020. dec. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
34%

ma 23:28


Nem tudom, szarkazmus-e, amit írtál. Ha nem, akkor te mit olvastál?


(Négyes vagyok).

2020. dec. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
62%

Javaslom, HOGY (ne)* EGYSZERŰEN írj(...)


*kihúzva.

2020. dec. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Négyes!


Ha a "ma 23:28" alatt rám gondoltál (3 vagyok), nem pedig magadra, akkor válaszolok.


Egylátalán nem szarkazmus az, amit leírtam, azt olvastam el, amit a kérdező belinkelt.


Nem értem miért baj, ha nekem tetszett a története. Tudod, ízlések és pofonok, mindenkinek más jön be, de remélem, ezt nem kell elmagyarázni.

2020. dec. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
59%
#3 vagyok, véletlen elírtam. Azt akartam írni, hogy nincs tele ismétlésekkel.
2020. dec. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
69%

Szerintetek a 3-as a kérdező másik fiókkal, vagy valaki halál komolyan gondolja, hogy a nyelvtani pontatlanságok, helytelen és stílusidegen szavak, értelmetlen hasonlatok használata tényleg ízlésbeli kérdés? :D

I love Gyakszi. :D

2020. dec. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy csak szólok, hogy azért amit az első leírt, illetve én is (aki nem ismeri a számokat), általában pénzt kérnek jobb helyeken. Úgy hívják lektori vélemény.

Ez nem ízlésekről és pofonokról szól, hanem írástechnikáról. Mi pedig jobbító szándékú véleményt fogalmaztunk meg. (Bár az elsőben felment a pumpa a végére, de amúgy bennem is, amikor a narrátor kifelé beszélt, illetve, amikor az egyik karakter fejébe nézve látta, amit a karakter nem látott). A leírások fele meg értelmetlen mondat. Igenévi szerkezet van benne pusztulásig, igaz.

2020. dec. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!