Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan írjak fantasyt?

Hogyan írjak fantasyt?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Fantasy könyvet írni. A saját fantasy világomat ki szertnék alakítani.


Van rengeteg ötletem, hogy ezt miképp tudnák kivitelezni de egy kicsit tanácstalan vagyok, túl sok a csapongó gondolat.


Elképzelésem az van, hogy mit is szeretnék, olvastam már ebben a műfajban és tetszik, cikkeket is átböngésztem, hogy mitől is jó egy Fantasy könyv.

Viszont nem áll egészé minden.


Szeretném a segítségeteket kérni, hogy szerintetek hogyan álljak neki?


Tudom, hogy a saját elképzelésem múlik, abból van bőven, mégis mintha valami hiányozna. Ezért is kérném a segítségeteket.


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2020. dec. 25. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem áll össze az egész univerzumod, addig jegyzetelj, és katalogizálj.

Valahol amúgy is el kell kezdeni a történetet, alakítsd ki a történet gerincét, amire lassacskán felépíted a végső verzióját a történetednek.

Egy történetet lehet a közepén is kezdeni, csak aztán tudni kell adagolni a többi cselekményt hozzá.

2020. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, először tanulj meg helyesen írni. A vesszőhasználattal pl. nagyon bajban vagy.


Másodszor pedig: szépen csücsülj le egy nyitott füzettel (vagy a Microsoft Worddel a gépeden), és kezdj el gondolkodni. Szedd össze az ötleteidet, aztán próbald meg összekötni, rendbe szedni őket. Mást nincs mit mondani ehhez.

2020. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Írj vázlatot, dolgozd ki addig a karaktereket vagy a többit.
2020. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. dec. 26. 14:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nos, én is még csak most tartok az első fantasy regényem vázlatánál, de én mindenképpen a háttérvilággal kezdtem, mert az hatással van a szereplők személyiségére. Ha a háttérvilággal (földrajz, országok, mitológia/vallás, történelem) kész vagyok, akkor jöhetnek a szereplők és a cselekmény kidolgozása.

Igazából szerintem mindenkinek máshogy könnyebb, nekem ez vált be. Sok sikert! :)

2020. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy azok mellé, amit mások már leírtak, érdemes lenne olvasnod, tágítani a világodat. Ugyebár a fantasy, mint műfaj az elmúlt negyven (több) évben elég széles zsánerré nőtte ki magát, érdemes ismerkedned olyan részével, amihez eddig nem volt szerencséd, nem ötletet, hanem világépítést, karakterfejlődést tanulhatsz mások írásaiból.
2020. dec. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is :)
2020. dec. 27. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!