Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan/miről írjak magamnak...

Hogyan/miről írjak magamnak könyvet?

Figyelt kérdés
Régen írtam kisebb történeteket jeleneteket. Nemrég vissza olvastam őket és nagyon jól esett. Ekkor eszembe jutott hogy szeretnék egy olyan könyvet írni magamnak amit 10-20 év múlva élvezettel olvasok. Van pár ötletem.Például szolgáljon: -Leírom miről álmodtam(,mert mindig könyvbe illőek.) :D vagy gondoltam határozóra illetve kisebb történetekre, de nem tudom. Minden ötletnek örülök. :)

2016. márc. 11. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Várj, ha magadnak írsz, ne mi mondjuk meg, miről! Olyanról, ami téged érdekel. Engem totálisan hidegen hagynak az álmaid, de ha téged érdekel, és most úgy érzed, tíz év múlva is érdekelni fog (általában nem, két év múlva is fogja a fejét az ember, ha újraolvassa a történeteit), akkor írj arról. Ha a romantika vonz, akkor arról, ha a pszichológia, arról... érted. Ha engem a DC képregény-fanfictionök érdekelnek, és azt mondom, írj arról, de nem értesz hozzá, mit csinálsz? Ugyanott tartasz, mint a kérdés előtt. Vagy belekezdesz egy ilyen írásba, ami most sem lesz élvezet, pláne tíz év múlva.


Szóval írj az álmaidról! :) Az enyémekről nem tudsz.

2016. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok év múlva szeretnéd visszaolvasni, akkor az lenne a legjobb, ha naplót írnál. Én is folyamatosan sajnálom, hogy abbahagytam.
2016. márc. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezeket az értékes válaszokat. :)

kicsit bizonytalan szoktam lenni a döntések miatt, de most már tudom. Megy nektek a zöld pacsi!

2016. márc. 13. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha magadnak szeretnél írni, akkor én a könyv helyett inkább javasolnám, hogy írj üzenetet magadnak mondjuk a 30. 40. 50. 60. 70... születésnapjaidra, és az olyan lesz, mintha a 70 éves éned üzenetet kapna a múltbéli magadtól. Írj üzenetet az esküvődre, a gyerekeid születésére, (nem tudom hány éves vagy ezért írok több mindent) diplomaosztódra, érettségire, az első lakásod megünneplésére stb stb stb. Borítékold be, írd rá az alkalmat, és ha valamelyiket épp eléred, vedd elő és olvasd el :)


pl.:Gratulálj magadnak, hogy bár sose ment a matek mégis sikerült az érettségi, ha mégsem akkor biztasd magad, hogy legközelebb fog.


Leírhatod, hogy most hogy gondolod, hogy 30. szülinapodra már milyen autód lesz, és jót mosolyoghatsz rajta, hogy összejött e vagy sem :)


Szóval ilyesmik :) Én is ezt tervezem!

2016. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!