Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek mi/mik a kedvenc könyve/...

Kinek mi/mik a kedvenc könyve/könyvei?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el olvasni és szeretnék minnél több könyvet elolvasni. George R.R Martin: Lázálom c.könyve nagyon tetszett,de a goodreads oldalon "csak" 3,8 csillagot kapott. El sem tudom képzelni milyen lehet egy 5 csillagos könyv. Minden érdekel, sőt annak mégjobban örülnék,a valaki több kategóriából is ajánlja kedvenceit.

2021. jan. 8. 08:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg le fognak pontozni, mert ez most nagyon felkapott lett, de nekem eddig a Vaják/Witcher könyvek jöttek ve a legjobban.
2021. jan. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Charlotte Bronte: Jane Eyre (legnagyobb klasszikus kedvenc, elejét lehet lassúnak ítéled majd, de miután felnő jobban beindulnak a dolgok); Emily Bronte: Üvöltő szelek; Jude Morgan: A bánat íze (A bronte nővérek életéről szól);

Catherine Anderson könyvei, ha szereted az igazi romatikus könyveket.

Tracy Chevalier - A ​kék szűz


fantasy sorozatok:

Alkonyat

Vámpír akadémia

Éjszaka Háza

A végzet ereklyéi

Üvegtrón

Tüskék és rózsák udvara

A levegő népe sorozat


Thriller (némelyik elég durva, szóval ezekkel óvatosan, ha érzékeny lelkű vagy): Ker Dukey és K. Webster - Csinos játékbabák sorozat; Dot Hutchison - Pillangók kertje; Leylah Attar - Papírhattyú; B. A. Paris - Zárt ajtók mögött; Rena Olsen - Veled, mindörökké és az Egy szót se szólj


Én legtöbbször fantasyt és thrillert olvasok, néha "lazításként" olvasok romantikus könyveket. Nyilván minden könyvet lazításként olvasok, de sokkal kevésbé lehet végig izgulni egy romantikus könyvet, mint egy fantasy/thrillert (szerintem) Remélem tudtam számodra is érdekes könyvet ajánlani

2021. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A pontozást ne nézd. Én filmek terén vagyok így. Amiket felpontoznak a kritikusok azokra egytől egyig azt mondtam, hogy nem értek egyet, amiket meg lepontoznak azok tetszettek.

Szerintem érdemes az író többi művét is elolvasnod 😊

2021. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A vaják sorozat első évadát láttam a keszekuszasága miatt nem volt a kedvencem, de a játék a witcher 3 az még mindig az egyik legjobb játék minden téren szerintem. Lehet, hogy megpróbálkozom a könyvekkel is. Bár ez a Kökörcsin név(ha jól emlékszem) elég fura a játekokból megismert Dandelion helyett.



Sajnos a kritikát sem lehet készpénznek venni, mert minden szubjektív.

2021. jan. 8. 09:22
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A sorozat tényleg rossz volt. Én is nagyon félve álltam neki a könyveknek, de kellemesen csalódtam. Nincsenek benne egyáltalán ilyen időbeli ugrások.

A dandelion név pedig állítólag minden nyelvben más, másrészt pedig nem is zavaró ha már olvasod. De megértem ha nem akarod elolvasni

2021. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
A Vaják könyvsorozatot én is csak ajánlani tudom. Nem vagyok egy nagy könyvmoly, nagyon nehezen találok magamnak olyat, amit tényleg szívesen elolvasok, de amióta ezt a kezembe vettem, nem tudom letenni. Szóval egy próbát szerintem mindenképpen megér :)
2021. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Úgyis érdekel a witcher/vaják világa szóval szerintem hallgatok rátok és belekezdek.

Ettől függetlenül még jöhetnek ajánlók, ugyebár könyvekből sosem elég csak olvasni kéne és nem halmozni, de azt majd csak megoldom :)

2021. jan. 8. 10:05
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Stephen King - Tortúra

Robert J. Sawyer - Flashforward

Sir Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes kalandjai (novelláskötet)

2021. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerinted tud újat mondani a Sherlock Holmes kalandjai a sorozathoz képest?
2021. jan. 8. 12:25
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, azt a filmsorozatot nem nagyon láttam, talán csak egy részt belőle. De még azt is nagyon régen.
2021. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!