Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek mi/mik a kedvenc könyve/...

Kinek mi/mik a kedvenc könyve/könyvei?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el olvasni és szeretnék minnél több könyvet elolvasni. George R.R Martin: Lázálom c.könyve nagyon tetszett,de a goodreads oldalon "csak" 3,8 csillagot kapott. El sem tudom képzelni milyen lehet egy 5 csillagos könyv. Minden érdekel, sőt annak mégjobban örülnék,a valaki több kategóriából is ajánlja kedvenceit.

2021. jan. 8. 08:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Csak ajánlani tudom, de lehet nem fog sok meglepetést okozni a könyvek után.
2021. jan. 8. 13:33
 12/17 anonim ***** válasza:

Az én top 3-am:


Szólíts a neveden (ahogy meg van írva azt nagyon imádom)


Elveszett próféciák (fantasy, humoros Neil Gaiman és Terry Prachette munkája, örök kedvenc)


A démoni kultiváció nagymestere (lécci ne pontozzatok le, előbb hallgassatok végig, a karakterek egyszerűen hihetetlenül vannak felépítve, még ha nem is veszem figyelem a szövevényes történetet, a könyvet akkor is besorolnám a top 3-ba a karakterei miatt)


Ezen kívül még rengeteg könyvet tudnék mondani, de ezek azok amelyeket bármikor újraolvasnék.

2021. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%

Hát, sok szerző munkásságát szeretem.


Az abszolut kedvenc

Stephen King ( tőle most pl a Végítélet c. regényt olvasom. De mellette van sok más is.

Dean R. Koontz

Robin Cook

Jodi Picoult

George RR Martin

Darren Shan

Neil Gaiman

Anne Rice

Clive Barker

JR Ward

JRR Tolkien

Licia Troisi

Carlos Ruiz Zafón

Laura Ingalls Wilder

Isaac Asimov

Ray Bradbury

Karin Slaughter

Agatha Christie

Kathy Reichs

HP Lovecraft

Arthur Conan Doyle

Edgar Allan Poe

Joe Hill

Vavyan Fable

Ordódy Eszter

James Herbert

John Saul

Leslie L. Lawrence

Jo Nesbo

John Grisham

John Cure


És még vannak más könyveim is:) Harry Potter sorozat, Fallen sorozat, Végzet ereklyéi sorozat, True blood sorozat, Vámpírnaplók sorozat, The 100 sorozat, Eragon sorozat...

2021. jan. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%
Bronte: Üvöltő szelek
2021. jan. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Laylah ***** válasza:
100%

Nekem az örök kedvenc, amit akárhányszor képes vagyok újraolvasni, az Marion Zimmer Bradley: Avalon ködbe vész c. könyve. Igen, igen, ugyanaz a Pendragon-sztori, mint akármelyik másik, ugyanaz az eleje és a vége, de képes egy teljesen életszagú történetet csinálni belőle (az egyetlen "fantasy elem" a gyakorlati mágia működése), egy teljesen újszerű nézőponttal.

[link]


Ifjúsági fantasyból ami jó lehet, az az Arkánum-krónikák, tudtommal még futó sorozat. Elég sablonos a kezdő szitu, de a 2. könyvben már történnek érdekesebb dolgok. A később megjelenő kötetek miatt mondom, hogy jó >lehet<, ígéretes.

[link]


Amit viszont játékismeret nélkül is tudok javasolni, azok a Warcraft-könyvek, bár nem mind jelent meg magyarul. Az Ősök háborúja trilógia pl. teljesen jól érthető mindennemű egyéb ismeret nélkül is, aki játszik, az max. a nevekkel van előnyben, mert a sztori a játékbeli világ aktuális kialakulása előtt játszódik.

[link]


Az Utolsó őriző is nagyon jó. Ha teheted, akkor inákbb angolul olvasd az összes Warcraft-könyvet, a magyar fordítás sajnos a nevekre is kihatott, nevetségesen hangzanak.

[link]

2021. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 xxxLillaxxx22 válasza:

Lisa Heatfield-Papír pillangók


Melanie Marchetta- Jellicoe Road


Nem jut eszembe az író neve, de még nagy kedvencem a Felleg szálló is.

2021. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Gabriel Garcia Marquez - A szerelemről és más démonokról

Molnár Tóni - Tépődések

Herbert G. Wells - A tengeri tündér

2023. jún. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!