Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi alapján döntitek el, hogy...

Mi alapján döntitek el, hogy elolvastok-e egy Wattpad könyvet?

Figyelt kérdés

Én először a borítot nézem meg. Ha az tetszik, akkor el sem olvasom a tartalmat, rögtön belemegyek az első fejezetbe, és végigpörgetem. Ha a párbeszéd gondolatjellel van írva, akkor el kezdem olvasni a tartalmat, majd jöhet a többi. Viszont ha kötőjellel, az nem túl biztató.

Biztosan vannak jó történetek, amikben a párbeszéd kötőjellel van, de engem nagyon zavar. Elveszi a kedvem rögtön.


Ti hogy választotok?



2021. jan. 9. 02:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Borító, fülszöveg megfogalmazása, azt nem szeretem mikor valaki képeket mutat a szereplőkről az elején.

Normális könyveknél sincs az első oldalakra lerajzolva, hogy akkor így meg úgy néz ki a szereplő.

Nyilván a szövegben le kell írni, hogy pl barna a haja a fiúnak meg éj fekete szeme, test stb es akkor fejben kialakul egy kép.

Szerintem mindenki bízza a saját képzeletére.

Szóval ja ha ilyet látok negatív kicsit, de azért beleolvasok a szövegbe hátha. Ha jó és a cselekmény lassan es egyenletesen történik, akkor folytatom.


Olvastam már olyat, hogy 1. Fejezetben találkozott a lány és a srác, a fejezet végén meg már együtt aludtak.

Nekem ez annyira nem játszik :D

2021. jan. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Borító úgyszintén, tartalmat mindig elolvasom, mert az író "írói képessége" nagyobb részt már ott is megmutatkozik. Ha ez a kettő rendben van, akkor megyek az első fejezetre, és ami engem is nagyon zavar azok a kötőjelek, talán akkor birkózom meg velük ha nem "tömény" (amikor nincs sehol a nyamvadt enter lenyomva :D) az írás.

Írta az első válaszoló a képeket, na az ami még ki tud kergetni a könyvből. Olyan szépen megírt személyleírásokat lehet más könyvekben találni, hogy nem lenne pofám képeket rakni :)

2021. jan. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy kötőjellel van a párbeszéd? Oda gondolatjel kell. Nem volt korrektora a könyvnek.
2021. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Dolgok amiktől azonnal tovább görgetek:


-sźarrá retusált nyálas borító, különösen a műkék szem, ismert színészek mint faceclaim berakva, csumára feltolt szín telítettség

-firlefrancos edgelord nevek, pl Moon, Raven, Luna, ismertebb fandomokból összeollózott nevek, sztárok nevei, sután egyértelmű beszélő nevek

-egyes szám első személy használata

-śzar-szappan-szalámi fantasy, amikor vérfarkas, vámpír, rókatündérek, nekomimidémonok, sellőangyalok, medvedisznóemberek, minden van már egy sztorin belül

-hetven semmitmondó emoji tartalom leírás helyett

-

2021. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt én se bírom, ha egy borítón hírességek vannak.
2021. jan. 14. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az alap buktató a vessző. Megnézem a borítót, elolvasom a leírást, bár ha sablon történet, akkor azonnal tovább megyek. Fontos, hogy ne egyben legyen az egész, hanem legyenek bekezdések és tudjon az illető vesszőt használni. Plusz legalább rakja be a worldba az adott fejezetet és vigyen végig rajta egy nyelviellenőrzést, hogy ne legyen tele hibával. És számomra az is bónuszpont, ha az író megszólítja az olvasókat a könyv végén.
2021. jan. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Plusz legyen kiírva a fejezet elején, hogy kinek a szemszöge. Nem szeretek nyomozgatni azután, hogy ép kinek a gondolatait olvasom.
2021. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!