Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a függővégről?

Mi a véleményetek a függővégről?

Figyelt kérdés

Engem személy szerint borzasztóan idegesít, amikor egy egyébként nagyon jó könyv úgy végződik, hogy nincs rendesen lezárva a történet. Ilyenkor mindig olyan érzésem van, mintha az író megunta, és félbehagyta volna a cselekményt.

Szerintem borzasztóan elrontja az élményt, hogy nem tudjuk meg, mi lett a szereplők sorsa.

Én azt szeretem, amikor egy regény korrekten le van zárva, elvarrnak minden szálat, legyen a végkifejlet akár boldog vagy szomorú. Sőt: azt még jobban díjazom, amikor egy epilógust is kapunk, és azt is megtudja az olvasó, hogy mi történt a szereplőkkel több hónap/év elteltével.

De persze ez csak az én véleményem, nyugodtan lehet ellentmondani, ha valaki nem ért egyet vele.

Ti hogy álltok a függővégekkel? Szeretitek vagy sem? Miért?



2021. jan. 13. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van a függővégnek is helye, ezért nem mindig zavar. (Nézöpontkarakter várható halála esetén például.)

Általában azoknál a műveknél idegesít, ahol érzed, hogy ezt le lehetett volna zárni rendesen, de a szerző szerette volna belengetni a folytatást. Engem ez akár a következő regénytől is elborzaszthat. Alapvetően tehát én is a rendes lezárást preferálom.

Epilógushoz nem szoktam regaszkodni, az már csak kitekintés.

2021. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rettenetesen irritál. Csak kedvenc írótól tudom elfogadni a függővéget / cliffhanger-t, vagy megvárom, amíg befejezi a művet, amennyiben tudni lehet, hogy nem hosszú. Szinte sosem olvasok befejezetlen művet, mert mindig sajnálom, hogy eltelt 1-2-3 pláne 4 év, és még nincs befejezve, akkor valószínűleg nem is lesz. Idővesztegetésnek érzem olykor.

Emiatt kizárólag befejezett műveket osztok csak meg, mivel én sem szeretem, ha valami nincs lezárva.

Epilógust nem mindig írok, ha olvasom, viszont örülök, ha van.

2021. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ezt kihagytam: egy esetben tartom "megbocsáthatónak" a függővéget - ha várható még a történetnek a folytatása.


Ez esetben tulajdonképpen valamennyire érthető is, hiszen ha a félbemarad a könyv végén a sztori, az kíváncsiságot kelt az olvasóban, és arra sarkallja, hogy a folytatást is elolvassa majd. Ez még oké.


De amikor egy olyan könyvet fejeznek be függővéggel, amit az író nem is tervez folytatni tovább, akkor az már közel sem ez a kategória. A nézőpontkarakter várható halála esetén is jobban megnyugodna a lelkem, ha tudnám, hogy végül mi történt szerencsétlennel :D

2021. jan. 13. 11:49
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
De nem értem miért kell függő vég... Én is irtam folytatást a regényemnek, de a cselekmény le lett zárva, függővégként pedig belebegett egy lehetséges új eset. Meg lehet oldani így is, és nem csalódik az olvasó, ha nem lesz folytatás (mert mondjuk a kiadó nem kockáztatja meg a további részeket, ha nem volt akkora érdeklődés, hogy megérje).
2021. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!