Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok Sarah J. Maasról?

Mit gondoltok Sarah J. Maasról?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok Sarah J. Maasról és a könyveiről? Szerintetek ponyva vagy tényleg jó, érdekes könyveket ír.? Mit gondoltok a világépítéséről, szereplőiről, fordulatairól?

2021. febr. 12. 21:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Az első Üvegtrónt próbáltam. Vacak. A főszereplő nevetséges, egyáltalán nem hihető, hogy ő valami csuda gyilkos, mikor a hideg padlóra sem lép rá és nyafog, hogy hozzanak neki papucsot. Gagyi szerelmi háromszög. Technikai WTF pillanatok, amikor TUDOD, hogy az író nem ért semmihez (pl. egy év börtön után a csaj napodik tud lovagolni, miközben egy nem gyakorlatban lévő embernek minden porcikája le akarna szakadni egy óra után). Nevetséges pillanatok, amikor a főszereplő más lányokra hisztizik és fúj, mert jujj, milyen ruha van rajtuk, de elvileg kevelnünk kellene őt.

Most megint meg fogom kapni, hogy hogy merem én lehúzni ezt a csodát, de nem érdekel.


Bugyuta, következetlen, idegesítő YA tucattermék. Nem, nem érdekel, hogy a rajongók szerint ha még 1000 oldalt elolvasok, akkor nagyon fantasztikus lesz a történet. Nem hiszem el.

2021. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

Sarah J. Maasról nincs véleményem. Attól, hogy olvastam egy könyvét, őt nem ismerem.


Az Üvegtrónnal kapcsolatban viszont 100%-ban egyetértek az elsővel.

2021. febr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Csak a könyvveiről tudok nyilatkozni. Sablonos idegesítő, YA tucat, szerelem , meg mindenki jóképű pppf..... Ebből is lehet jót, mert van olyan, de ez pocsék.
2021. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%
Az Üvegrónnak már a fülszövege is erőltetett.
2021. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Én imádom!!

Tüskék és rózsák udvara a legjobb😍😍 főleg a 2. Része. Most olvasom ki másodjára, nagyon jól van felépítve. Imádom kajakra

Üvegtrón első 4 rész izgi meg az utolsó talán.

A többit annyira nem bírtam.

A CC-t meg nem olvastam, de elég megosztóak a vélemények. Elvileg csak az utolsó 150 izgalmas. Ki tudja.


Én bírom. Bár az Üvegtrónt úgy tudom, hogy 16-17 évesen írta, szóval lehet ez is közrejátszhatott, hogy valakinek annyira nem tetszik.


De el lehet olvasni😍

2021. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudok egyet érteni az előttem szólókkal. Szerintem nagyon jó a történet felépítése, a főszereplő szórakoztató. Vannak ugyan hibái, de ettől lehet vele méginkább azonusolni. Miért ne használná ki, hogy kiszolgálják, ha megteheti? A történet izgalmas és fordulatos. Van benne akció, romantika, humor. Természetesen vannak logikai hibák benne, de melyik könyvben nincsenek? És ezek bőven egyensúlyozva vannak. A világépítése és a története nagyon összetett.Nem könnyű ilyen összefüggéseket értelmesen kigondolni, majd élvezhetően leírni, Sarahnak ez mégis sikerült.Igen, mindenki nagyon hot benne, dehát ez egy YA könyv, mégis mit várunk? Olyan fordulatok vannak benne, amiken hangosan felkiáltasz. A főszereplő is megérthető, ha megismerjük a hátterét. A vége nagyon ütős, érdemes elolvasni. A hibákhoz meg annyit had tegyek már hozzá, hogy az írónő első könyve és 16 évesen kezdte el írni. A további részeken látszik a fejlődése. Olvasd el, nem fogod megbánni.

Oh. Első kommentelő! Úgy könnyű lehúzni a könyvet ha nem is olvastad végig, a történetről meg fingod nincs. Nem az első részben fog kibontakozni a cselekmény, szóval legközelebb kérlek tartsd meg magadnak a véleményed, és majd csak akkor fejtsd ki, ha végigolvastad és tudod is, hogy miről beszél. Köszi-puszi <3

2021. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%
Oh persze, olvassak el x ezer oldalt, hogy azt mondhassam valami tini lány vacakra, hogy vacak. Hagyjál már.
2021. febr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Sarah J. Maas egy nagyon jó író. Én nagyon szeretem a könyveit.


Akik itt fikázzák: az Üvegtrónt (mint ahogy előttem páran leírták már) 16-17 évesen írta. Szerintem nem gáz azért ilyen sorozatot írni ilyen korban. Majd akkor savazd ha te jobbat írsz.


A zsáner pedig a YA fantasy, vannak benne klisék igen, de nem zavaróak, szerintem igenis kell a könyvekbe néhány klisé mert az élet ilyen. Nem lehet minden teljesen különböző, vannak hasonlóságok.


Nekem Sarah a kedvenc íróm, az ő könyveit kérdés nélkül megveszem, mert még sosem csalódtam benne.

2021. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Én azok táborát erősítem, akik imádják a könyveit. A tapasztalatom alapján sokan azért hagyják félbe a történeteit, mert az eleje szerintük unalmas, és tényleg igaz, hogy várni kell rá hogy igazán beinduljon a történet, de onnantól letehetetlen. A másik nagy csoport, akik utálják Celaenát, ezért rakják félre a könyvet. Én is utáltam, ahogy hülyén viselkedik az elején, de aztán rengeteget fejlődik. És pont ez a lényege ezeknek a könyveknek, az egyedi karakterek, akiknek mind van valami háttértörténete, van miértje, a hihetetlen karakterfeljődések, a világépítés. A fordulatok a könyvben, amiknél nem tudsz nem elképedni, és a remek történetvezetés, ahol elindulunk jó pár külön szálon, majd ezek szépen lassan összeérnek és az ember ilyenkor a homlokára csap, hogy hát persze. Ráadásul rengeteget fejlődött az írónő az első könyve óta, így azt mondom, ha az egyik története nem tetszett, attól még meg lehet próbálkozni egy másikkal, mert teljesen más stílusú, hangulatú. Azt is kiemelném, hogy bár rengeteg könyvet olvastam már, nem találtam olyasmit, aminek a hangulata ezekhez fogható lenne. Mióta elolvastam az első Maas könyvemet, azóta kábé folyton olvasói válságban vagyok, mert olyan magasra tette a lécet, hogy nem találok olyat, ami akár a közelébe érne.

Nem kezdek vérengzeni, ha valakinek nem tetszik, az ő dolga, maximum sajnálom, hogy neki nem nyújtja azt a történet, amit nekem. Azonban hiába vagyok béketűrő ember, ha valaki csak úgy lesz@rozza, azért mérges vagyok. Mert van különbség a két véleménykifejtés között, ha valaki azt mondja, hogy nem az ő stílusa/korosztálya/stb, vagy ha valaki szimplán szemétnek állítja be. Meg is van a véleményem azokról az emberekről, akik az utóbbi kategóriába tartoznak...

2021. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

#9-es vagyok, folytatom

Nemrég olvastam egy sorozatot egy írónőtől, aki körül szintén egész nagy hype van. A sorozat nem tetszett. Ezt értem úgy, hogy szerintem még soha nem olvastam unalmasabbat a világon. De végigolvastam a könyveket, és ezután jogosnak érzem a kijelentést, hogy nem jó az a sorozat. Azonban, akik egy könyv alapján (méghozzá a legelső, legkiforratlanabb könyv alapján) megítélnek egy 7 részes könyvsorozatot, egy írónőt, azzal nem értek egyet.

És ez főként azért böki a csőrömet, mert anno volt egy "barátnőm", aki folyton kritizálta a könyveket, amiket olvasok, a filmeket/sorozatokat, amiket nézek, úgy, hogy fogalma se volt róla, hogy miről szólnak. Olvasott egy-két Vörös Pöttyös könyvet (Twilight, meg ilyenek, az "első generációs Vörös Pöttyösök") és nem tetszettek neki, majd utána minden könyvet lesz@rozott, amin pöttyöt látott. És azóta dühít az ilyen szintű általánosítás, mert ha valami egy könyvre igaz, még nem feltétlenül igaz a többire. Összegezve mindent, azt mondom, ha nem vagy YA fantasy kedvelő, nem éri meg elolvasni, valószínűleg nem fog tetszeni. De ha igen, akkor érdemes megpróbálkozni, túljutni az elején, bár nekem sosem voltak akkora ellenérzéseim a történet kezdetekor, mint másoknak.

2021. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!